Výzdoba

Hnojiť ruže - kedy as čím?

Hnojiť ruže - kedy as čím?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ruže sú v oblasti hnojív oveľa menej náročné, ako si myslia mnohí záhradníci. Budeme vás informovať o tom, kedy as čím by mali byť oplodnení.

Ruže nie sú náročné

Správna starostlivosť o ruže zahŕňa aj hnojenie. Aj keď sú ušľachtilé ruže dosť nenáročné, je dôležité, aby ste každý rok správne podávali jednotlivé dávky hnojiva, aby kvety mohli kvitnúť v plnej kráse. Ak nesprávne oplodníte ruže, môže sa stať, že nerastú správne a ich kvety nie sú príliš hojné.

Kedy by ste mali oplodniť ruže?

1. Hnojenie na jar:

Ruže by sa mali pravidelne zásobovať dobre hnitým kompostom, a to skoro na jar, aby sa mohli starostlivo prebudiť z hibernácie.

Tip:

Pri výsadbe by ste mali vždy dávať kompost, pretože to uľahčí rast.

2. Hnojenie od polovice / konca mája:

Hneď ako ruža vytvorí prvé puky, ktoré sa ľahko otvárajú (zvyčajne od polovice / konca mája), môžete podať prvé plné hnojivo. Ale nikdy predtým, pretože by to výrazne oslabilo ich rozkvet! V ideálnom prípade by ste mali používať tekuté hnojivo s touto aplikáciou plného hnojiva. Potom aplikujte ihneď po lejaku, pretože potom pôda optimálne absorbuje aplikované hnojivá.

3. Hnojenie koncom júla / začiatkom augusta:

Potom môžete dať ďalšie minerálne hnojivo koncom júla / začiatkom augusta pred ukončením sezóny koncom jesene hromadením a zakrytím jednotlivých ružových kríkov (hibernácia).

Tip:

Nepotrebujete hnojiť ruže, ktoré vkladáte do pôd bohatých na živiny, ktoré sú dobre zásobené kompostom. Prípadne môžete okolo ružového kríka začleniť aj kúsok kávy.

Situácia je iná, keď boli ruže vystavené veľkému množstvu lejakov v jednej sezóne, pretože tieto hnojivá rýchlo prenikajú do pôdy. Potom musíte dokonca hnojiť trikrát.

Čo by ste mali použiť na oplodnenie ruží?

Pre ruže sú absolútne nevyhnutné tri druhy hnojív - kompost, kompletné hnojivo a minerálne hnojivo, aj keď pre tieto sú špeciálne ružové hnojivá teraz k dispozícii aj v špecializovaných predajniach.

➤ Kompost:

Ak nemáte vlastný dobre hnitý kompost, môžete do pôdy pridať hobliny z rohov, živočíšny hnoj alebo trochu rašeliny. Všetky hnojivá by ste mali vždy dobre zapracovať do pôdy.

➤ Plné hnojivo:

Ruža tiež potrebuje kompletné hnojivo, ktoré najlepšie podáte vo forme tekutého hnojiva. Najlepšie je používať špeciálne ružové hnojivo. S tým naozaj nemôžete pokaziť, pretože fľaše vždy presne opisujú, ako používať toto hnojivo.

➤ Minerálne hnojivo:

Na doplnenie ruží je potrebné pridať aj minerálne hnojivo, ktoré by ste si mali zvoliť v závislosti od miestnych pôdnych podmienok.

Dôležitá informácia: nepestujte ružy nadmerne

V žiadnom prípade by ste nemali oplodniť svoje ruže, pretože by to poškodilo ich vitalitu. Ak ste napríklad vysadili jednotlivé ruže v pôde mimoriadne bohatej na živiny, stačí raz za rok včleniť kompost.Komentáre:

  1. Ma'mun

    Your message, simply charmNapíšte správu