Starostlivosť

Gundermann: Pestovanie a použitie nenápadnej divej byliny

Gundermann: Pestovanie a použitie nenápadnej divej bylinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čo by mohlo byť krajšie ako bylinky z vlastnej záhrady? Zasadili ste tiež divoké bylinky Gundermann? Vysvetľujeme, ako sa to robí.

Gundermann: Veľmi aromatický burina

Divoká bylina Gundermann, niekedy nazývaná aj vínna réva Gundel, sa nachádza na divokých lúkach a pozdĺž cesty. Keďže ide o aromatickú divú bylinu, môžete ju pestovať aj v bylinkovej záhrade. Skvelá vec: divoká bylina na jar (apríl až jún) vyčaruje pekný fialový kvet, a tak vašej divokej bylinkovej záhrade dodá ešte viac farby.

Pestovanie Gundermanna

Gundermann je tiež jedným z pyskovitých kvetov, ako sú levandule a Co., čo je dôvod, prečo sú do značnej miery rovnaké v kultivácii a starostlivosti. Aj keď Gundermann meandruje po zemi (podobne ako brečtan), preto sa často označuje ako zemský brečtan.

Zvyčajne postačuje, keď vysadíte divoký výhonok Gundermann (jednotlivé výhonky môžu dorásť až do 1 metra) v pôde najbohatšej na živiny vo vašej záhrade. Odvtedy sa odporúča mimoriadna opatrnosť, pretože táto bylina sa v prvom roku výrazne šíri a môže rýchlo zarásť posteľ. Každý rok by ste preto mali tento rast včas odvrátiť odvážnym znížením.

Pretože rastie celkom dobre, môžete samozrejme vysadiť Gundermann ako pôdny pokryv pre ekologizáciu veľkých plôch, pre ktoré je ideálny ako ľahko ošetriteľná, mimoriadne robustná kvetinová rastlina.

Použitie divej byliny

Divoká bylina Gundermann má chutný a tráviaci účinok, preto sa často zaraďuje medzi liečivé byliny. Používa sa však veľmi často aj v kuchyni. Je dôležité, aby ste Gundermann zbierali iba na priamu spotrebu. Najskôr by sa mali používať čerstvé mladé listy. Potom môžete: