Inštrukcia

Japonský špargľa UDO - takto ju pestujeme


Odolná japonská špargľa UDO je tiež ideálna na kultiváciu v našich zemepisných šírkach. Vysvetľujeme, ako to urobiť tu.

UDO, chutný japonský špargľa

Korene japonského špargle UDO sa používajú najmä v tradičnej čínskej medicíne, niekedy dokonca ako náhrada za ženšen. Toto je pravdepodobne jeden z dôvodov, prečo si stále viac a viac záhradkárov v poslednom čase uvedomuje až 3 metre vysoký závod, ktorý sa ľahko ošetruje, a teraz ho radi sami zasadí do záhrady.

Pestovanie japonského špargle UDO

Semená japonských šparglí najlepšie klíčia v zime (doba klíčenia približne 4 mesiace). Semená UDO, ktoré sa darí už niekoľko rokov, by ste preto mali zasadiť do postelí koncom jesene. Potrebuje však hlinitú, piesočnatú, mierne vlhkú pôdu.

V lete, zvyčajne od júla do augusta, sa potom u žltolistého UDO vyvíja niekoľko pupienkov bielych kvetov, ktoré majú pôsobivý priemer až 40 centimetrov. Na konci leta sa kvety menia na veľmi malé čierne kôstky.

Tip:

V dobre zásobenom záhradnom špecializovanom obchode sa v súčasnosti často ponúkajú malé črepníkové rastliny UDO, ktoré môžete na jar ľahko umiestniť vonku. Výsadbová vzdialenosť je asi 100 centimetrov, pretože UDO sa rád šíri v priebehu svojho života.

Správne udržiavajte UDO

➥ Hnojenie:

Na jar môžete poskytnúť japonskému špargle kompost alebo kompletné hnojivo. Inak je potrebné ďalšie oplodnenie, iba ak je to potrebné.

➥ Znížiť:

Akonáhle kvetinové pupienky vyblednú, UDO by sa malo odrezať späť na príslušné listy stoniek.

Zimná ochrana Schutz:

V zime japonský špargľa UDO zvyčajne samovoľne zamrzne a v nadchádzajúcej jar na jar vyskočí z koreňov. Prvé výhonky sa prejavia až veľmi skoro na jar! Takže sa nemusíte v zime obávať UDO.

Zber japonského špargle

Prameň japonského špargle sa vždy zberá najskôr na jar. Neskôr môžete stonky ošúpať, na krátky čas namočiť do octu a potom ich zjesť surové. Stonky majú lahodnú chuť zeleru.

Tip:

Misku môžete pražiť sami alebo ju môžete použiť na zdobenie japonských jedál.