Tipy a triky

Skutočné upútanie: pestovanie a starostlivosť o nenápadnú zázračnú rastlinu


Posteľná ruža, ktorá kvitne žlto na okraji cesty, sa často nesprávne hodnotí ako burina, hoci ide o pravú zázračnú rastlinu. Čítajte tu, ako to pestovať.

Vône medu: skutočné povrázok

V skutočnom povrázku mnohí hovoria o zázračnej rastline, pretože v ľudovom liečiteľstve sa často spomína ako liečivá bylina, ktorá je antispasmodická, diuretická a hojenie rán. Okrem toho vonia tiež úžasne! Ak ju očucháte, budete cítiť veľmi príjemnú vôňu medu, ktorú môžete bez problémov rozoznať aj v povlečení.

Známe sú tiež biele kvitnúce poddruhy posteľného povrazu, ktoré sa nazývajú tzv. To je tiež jedna z absolútne populárnych vonných rastlín, pretože vonia trochu ako med ako posteľná bielizeň. Mimochodom, slávna rastlina lesných plodov tiež patrí do rovnakého rodu ako povrázok.

Ale odkiaľ meno pochádza? Zjednodušene: V minulosti sa posteľná bielizeň často používala na výrobu syra, z ktorého je možné odvodiť aj názov. Ale len mimochodom. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o pestovaní a starostlivosti o rastlinu.

Grow bedstraw

Na jar môžete ľahko vyhrabať posteľnú bielizeň s extrémne ľahkou starostlivosťou na okraji cesty (rozdelenie väčších rastlín je možné bez problémov) a znovu ju použiť vo vlastnej záhrade.

Prípadne môžete zozbierať semená bielizne na jeseň, usušiť ich a na jar na jar vysiať. Od polovice mája môžete potom vysadené rastliny premiestniť na pole.

Starostlivosť o posteľný povraz správne

Ak si ho pestujete na slnečnom mieste s pôdou chudobnou na živiny, nevyžaduje sa prakticky žiadna údržba. A dokonca ani počas dlhých období sucha nemusíte povrázok neustále zalievať a nemusíte hnojiť rastlinu.

Musíte si však dať pozor, aby sa posteľná bielizeň nekontrolovateľne nerozširovala. Najlepšie je rozdeliť trvalky, aby sa udržali pod kontrolou.