Dom a záhrada

Výsadba a udržiavanie forsythia - takto sa to robí


Čo by mohlo byť krajšie ako žiarivo žltá syntéza? Zatiaľ ho nemáte? Potom rýchlo. Ukážeme, ako sa pestuje a ošetruje lesy.

Forsythia kvet svetlo žltá

Približne 3 metre vysoké kríky kvetu z kvetov kvetu ako jedna z prvých rastlín na záhrade a to už od marca! Okrem toho je forsythia (forsythia) mimoriadne robustná a zároveň sa o ňu veľmi ľahko stará. Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali dostať toto žiarivo žlté kvitnúce drevo do záhrady. Vysvetľujeme tiež, ako sa pestuje a ošetruje forsythia.

Rastlinná silia

Pri výsadbe by ste mali brať do úvahy iba to, že forsythia potrebuje miesto, ktoré je čo najslnečnejšie, hoci presythia sa darí aj v čiastočnom tieni. Po nájdení ideálnej polohy by ste pri výsadbe mali postupovať nasledovne:

  1. Zavlažovací otvor dobre zalejte
  2. Vložte balík rastlín do výsadbového otvoru
  3. Vyplňte výsadbový otvor zeminou
  4. Štartujte Zem dobre všade okolo

Tip:

V deň Barbary (4. decembra) odrežte vetvy z biedy a umiestnite ich do vázy. Pobočky potom nádherne kvitnú okolo vianočného času!

Starostlivosť o forsythia správne

➤ Znížiť:

Forsythia si vyžaduje pomerne malú starostlivosť, ale pravidelné ročné prerezávanie je absolútnou nevyhnutnosťou (tip na čítanie: Správne znížte forsythiu - tu je návod!). Tento rez by sa mal vždy vykonať ihneď po odkvitnutí. Dôvodom je to, že ker sa už v priebehu roka pripravuje na nový kvet. Ak znížite silnú kondíciu príliš neskoro, budete sa musieť na jar na jar vzdať plného kvetu.

Ak ste však vysadili silicu ako kvitnúce živú pôdu, odrezávanie sa odporúča iba od júla, takže najmä vtáky môžu nerušene zvládnuť svoju šľachtiteľskú sezónu.

➤ Hnojenie:

V zásade nemusí byť forsythia oplodnená. Na to však potrebujú pôdu bohatú na živiny. Ak to tak nie je, mali by ste pôdu vyplniť čerstvým humusom raz ročne na jeseň alebo kompostovať okolo rastliny.

➤ Pour:

Ak sú obdobia sušenia dlhé, musíte tiež mierne zaliať silnú vodu. Mali by ste sa však určite vyhnúť zamokreniu.

➤ Uvoľnite pôdu:

Ak je pôda okolo rastliny príliš kompaktná, mali by ste ju občas uvoľniť pomocou zhrabadla. To má tú výhodu, že dažďová voda môže opäť voľne prúdiť.