Výzdoba

Bezinky: pestovanie, starostlivosť a recept na sirup bez kvetov

Bezinky: pestovanie, starostlivosť a recept na sirup bez kvetovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pretože nápoj „Hugo“ prekvital, veľa ľudí chce pestovať bezinky samy. Tu je niekoľko tipov, ako ich pestovať a starať sa o nich, a tiež recept na sirup bez bazy.

Bezinky sú viac ako len kríky

Každý rok v období od mája do júna kvitnú na starších kríkoch, ktoré dorastajú do výšky 7 metrov, bielo-žltkasté staršie umbels. Tieto umbely sa dajú spracovať na všetky druhy dobrôt, ale keď sa v tomto bode v septembri zberajú, tieto bazy už nie sú bohaté na vitamíny. Ak však doma máte niekoľko kríkov bez kvetov, potom by to nemal byť problém.

Zostavili sme dôležité pokyny pre starostlivosť o staršie osoby, aby sa vášmu staršiemu darilo a aby ste mohli zbierať veľa bobúľ a kvetín. Nájdete tu aj recept na výrobu bezfarebného sirupu.

Rastliny bazy čiernej

Staršie kvety jednoznačne ťažia zo slnečných lúčov slnečného žiarenia, preto by ste mali zasadiť bezinky na mieste, ktoré je čo možno najsvetlejšie a najmenej čiastočne zatienené. Tiež sa darí v tieni. Okrem toho nekladie žiadne požiadavky na kvalitu pôdy, ale ílové pôdy sú jednoznačne preferované. Okrem toho staršie osoby uprednostňujú dospievanie v blízkosti budov, muriva alebo v blízkosti plotov.

Varovanie:

Staršie sa rýchlo šíri vo výške a šírke, čo znamená, že ostatné rastliny v jeho okolí môžu často prekvitať iba mierne.

Starostlivosť o staršie osoby

➤ Hnojenie:

Robustné bezinky takmer nikdy nepotrebujú oplodnenie. Kvitnutie bude v nadchádzajúcom roku ešte väčšie, ak na jeseň začleníte okolo stonky rastliny kompost.

➤ Znížiť:

Ďalej musíte tiež pravidelne rezať a odrezávať staršiu stonku. Staršímu sa to však príliš nepáči, ak je príliš obmedzený, a preto by ste mali túto prácu robiť v niekoľkých sekciách (rozložených po celý rok).

Mimochodom:

Ak si vyrežete staršie kríky, nové výhonky zvyčajne vylíhnu na mieste po krátkej dobe. Preto musíte vždy odstrániť celý koreň zo zeme, ak ho potrebujete odstrániť.

Účinnosť bazy čiernej

Bezstavovce sa už desaťročia preslávili ako prírodný všeliek. Napríklad z neho vyrobený kvetinový čaj je vhodný na posilnenie imunitného systému. Stovky čajov majú tiež detoxikačný a čistiaci účinok, a preto sa často používajú v strave. Môžete ho tiež piť na prechladnutie a horúčku.

Vyrobte sirup bez kvetov

Ak zo sirupu pripravíte sirup, môžete si v letných mesiacoch pridaním minerálnej vody namiešať aj veľmi chutný a osviežujúci nápoj. Pridajte k tomu trochu šumivého vína a dostanete kultový nápoj „Hugo“. Len sa pustite do práce a vytvorte si svoj vlastný bazárový sirup. Mimochodom, toto je tiež skvelý domáci darček zo záhrady. Tu je postup:

  1. Umývajte 25 kvetov z kvetu.
  2. Nakrájajte dva neošetrené citróny na tenké plátky.
  3. Potom vložte plátky citróna a kvetinové umbely do 3 litrov vody. Nechajte celú vec nasiaknuť asi 36 hodín.
  4. Potom vypusťte a povarte vodu z bezinky s 2 kilogramami cukru.
  5. Nalejte teplý sirup do čistých (varených) sklenených fliaš a dobre ich uzavrite. Sirup je teraz stabilný až 6 mesiacov, ak ho uchovávate na chladnom mieste.


Video: Bezinky - Trojský kůň (August 2022).