Nápady a inšpirácia

Farby kvetov a ich význam - objasňujeme ich


Máte záhradu? Ak áno, poznáte farbu kvetu a čo znamenajú? Nie? Tu to rýchlo objasníme.

Povedz to „kvetinou“

Rôznorodosť farieb kvetín v našich záhradných záhonoch je nevyčerpateľná, a preto ľudia po mnoho storočí priraďovali kvetinové farby rôznym významom. Ale okrem červenej ruže, ktorá symbolizuje lásku, málokto vie, že takmer všetky farby kvetov majú zmysel. A my by sme vám chceli dať presne tieto významy nižšie, pretože symbolika kvetinového jazyka je dnes, bohužiaľ, takmer neznáma.

Akonáhle viete, čo znamenajú a vyjadrujú všetky farby kvetov, vety ako „povedzte kvetinou“ a „vyjadrte sa kvetinovým spôsobom“ pre vás určite budú mať úplne iný význam.

Príklad významu farby kvetu

Zoberme si ako príklad ružicu. Každý kandiduje na romantiku a eleganciu. Ak sú červené ruže rozdané, vždy to znamenalo, že chcete niekomu vyjadriť svoju lásku.

Na začiatku vzťahu človek často hneď nehovorí o láske. Preto sú ružové ruže často rozdávané, pretože stoja za lásku, to znamená za mladú lásku, ktorá sa stále vyvíja.

Keď sú ruže žlté, vyzerá to znova inak. Je to jasný symbol priateľstva a platonickej lásky. Dáte tiež žlté ruže, keď ste pripravení niekomu odpustiť za chybu. Oranžové ruže na druhej strane znamenajú šťastie a nádej.

Takže vidíte, farby kvetov môžu povedať veľa. Len sa nechajte prekvapiť, ktorá farba kvetu má zmysel.

Farby kvetov a ich význam

➤ Biela:

Biela je farba čistoty, poctivosti a elegancie. Najmä moderné záhrady často používajú čisto biely kvet. A tiež početné okrasné stromy sú ponúkané s bielymi kvetmi, ako napríklad u. a. nádherne voňajúci jazmín.

K ďalším populárnym bielym kvetom patria margarity, sedmokrásky, narcisy, niektoré druhy sasanky, husacina, plotový naviják, vínna réva, gypsofila, konvalinka, lekno Madonna, jahody a mnoho ďalších.

➤ Ružová:

Ružové kvety vždy vyzerajú chúlostivo a jemne a stoja za nežnosťou a túžbou. Nie je neobvyklé, že ich záhradníci zasadia do malej prednej záhrady alebo ich používajú na výsadbu kontajnerov na balkóny a terasy.

Mandľový strom je tu obzvlášť obľúbený, ktorého výšku možno optimálne ovplyvniť. Ale aj lekno, pes vstal, jesenná sasanka, štítový list atď.

➤ Ružová:

Čím tmavšia ružová, tým viac joie de vivre sa šíri v kvetinovej záhrade. Preto sú ružové kvitnúce kvetiny medzi záhradníkmi veľmi obľúbené a všade ich nájdete.

Tu sa vyvinuli jemné vzorky u. a. pivonka alebo rododendron. Ale tiež cyklámen, magnólia, niektoré druhy klinčekov, fuchsie, coneflowers, oleandre a okrasný tabak atď.

➤ Červená:

Červené kvety vždy rozprašujú žiaru leta, a preto sa často označujú ako poslov lásky. Platí tu toto: čím tmavšia je červená kvetina, tým je vášnivejší obdivovateľ!

Červený kvet na záhrade zabezpečí u. a. požiarnej šalvia, početné druhy jihov, kukuričného maku, puku z lístkového puku, muškáty, červené tulipány a mnoho ďalších.

➤ Žltá:

Žlté kvety horlivo súťažia so slnkom, takže v záhrade vyžarujú čisté joie de vivre, preto by žiadna záhrada nemala mať žlté kvitnúce kríky. Mimochodom, mnoho liečivých rastlín má žlté kvety! Žltá znamená šťastie, závisť a žiarlivosť.

Medzi najznámejšie žlté kvitnúce rastliny v našich záhradách prirodzene patria narcisy, petrklíčovníky, skoré kvitnúce silice, slnečnice, cinquefoily, guľky obyčajné, lieska čarodejnice, zimný jazmín atď.

➤ Oranžová:

Oranžové kvety potvrdzujú život a dodávajú do záhrady energiu. Orange tiež znamená teplo a vytrvalosť a obrazne optimizmus a chuť do života. Mali by sa preto vysádzať prednostne, najmä v rodinných záhradách. A liečivý nechtík má tiež pomarančový kvet!

Ďalšie pomarančové kvety sa nachádzajú v dahliach, tulipáloch, mečíku, oranžovočervenom slnečnici, tagetes, slnečnej nevieste atď.

➤ Fialová:

Tmavo fialová má magický efekt, a preto tieto kvety radi priťahujú veľké množstvo hmyzu. Na druhej strane svetlo fialová, často označovaná ako lila, vyzerá elegantne a jemne. Samotná farba kvetu predstavuje nenápadnú blízkosť, dôstojnosť a intimitu.

A najobľúbenejší kvet fialovej farby určite zdobí zabudnuté ma. Ale aj lila a letná lila, krokusy, levanduľa, mučenka, okrasná cibuľa, niektoré druhy plamienok atď. Kvitnú každoročne v nádhernej fialovej farbe!

➤ Modrá:

Modré kvety sú v prírode zriedkavé, ale vyjadrujú svieži a stredomorský prístup k životu a vyjadrujú nádej a lojalitu. Sú ideálne ako kombinovaný kvet v kombinácii s oranžovými trvalkami.

Medzi najznámejšie záhradné kvety v modrej farbe patria samozrejme delfínium, modrý ibištek, záhradný horec, chrpy a ďalšie.