Výzdoba

Osvetlite záhradné jazierko - Takto môžete svoje jazero šikovne postaviť


Nudné a únavné - takto vyzerá záhradný rybník večer bez osvetlenia. S účinnými svetelnými prízvukmi môžete vytvoriť úchvatnú oázu pohody. Ukážeme vám rôzne možnosti.

Čo by mohlo byť krajšie, ako sedieť na terase počas teplého letného večera, užívať si pokoj a pozerať sa na to, čo sa doteraz urobilo? Pekná myšlienka nie? Záhrada nie je len práca, ale mala by sa používať aj na relaxáciu a nabitie batérií. Najmä oblasť okolo záhradného jazierka vás pozýva na snívanie a relaxáciu.

Keď slnko pomaly klesá smerom k večeru, celá mágia sa často rozpustí v tenkom vzduchu. Všetko je temné a mágia je odfúknutá. Najmä vo večerných hodinách je však čas, kedy si môžeme raj vychutnať úplne uvoľnene. So správnym osvetlením si môžete záhradný rybník užiť neskoro do noci a tiež nastaviť atmosférické akcenty.

Nastaviť atmosférické akcenty - prezentované 4 možnosti

Cielené svietidlá vytvárajú doma romantický vkus. Deň tu môžete pohodlne zakončiť, najmä počas miernych letných večerov.

Nastaviť zdôrazňuje

Investovali ste veľa času a úsilia do zdobenia rybníka? Potom upozornite na najlepšie a najkrajšie objekty a rastliny vo vašom záhradnom rybníku.

S bodovými svetlami alebo podlahovými svetlami je to ľahké. Získate ich ako LED svetlá s teplou bielou alebo studenou bielou žiarou. Teplé biele svetlo je vždy pokojné a útulné. Na druhej strane studené biele svetlo je povzbudzujúce a faktické. S chladným bielym svetlom určite vytvoríte obrovský kontrast do okolia. V závislosti od toho, ktoré objekty chcete osvetliť, si môžete vybrať kombináciu oboch svetelných zdrojov.

„Solárne reflektory“

Tieto reflektory sú nabité slnečnými lúčmi po celý deň a večer ich vyžarujú. To znamená, že špeciálne kamene a kvetináče sa dajú efektívne preniesť do popredia. »Nakupujte tu

"Stojacie svietidlo s LED

Táto stojacia lampa je ideálna na cielené osvetlenie väčších predmetov. Svietidlá sú k dispozícii s teplým bielym alebo studeným bielym svetlom. »Nakupujte tu

Plávajúce svetlá

Niektoré body svetla na rybníku môžu tiež vytvoriť nádhernú atmosféru príjemného pocitu. Na tento účel sú vhodné napríklad plávajúce sviečky. Prichádzajú v mnohých rôznych tvaroch a farbách. Na výber nie sú žiadne obmedzenia. Väčšina plávajúcich sviečok má dobu horenia asi 5 hodín. To zaručuje príjemný večer na terase. Ako nočný rituál môžu byť tieto plávajúce sviečky z dlhodobého hľadiska príliš drahé. Potom je tu ďalšia alternatíva.

plávajúce gule
Plavecké lopty sú v súčasnosti veľmi trendy. Sú vybavené LED diódami a nastavujú vizuálne prvky vášho záhradného jazierka. Plavecké lopty sú k dispozícii s batériami, ktoré je potrebné nabíjať približne každých 10 hodín, ale aj s batériami, ktoré pracujú so soláriom. Plavecké lopty napájané z batérie majú tú výhodu, že často dokážu skórovať so zmenou farieb. (Nákupný tip: Plávajúce guľové svetlo LED)

Podložky pod vodou

➤ Dôležité !!!

Používajte iba svetelné systémy, ktoré sú zvlášť vhodné pre vodu.

Interiér rybníka je dnes možné efektívne navrhnúť aj pomocou moderných svetelných systémov. V obchode máte na výber rôzne podvodné bodové svetlá, fontány, ktoré sú osvetlené zdola a miesta, ktoré zvýrazňujú vnútorný okraj rybníka.

Cielene vytvoríte vo svojom záhradnom rybníku veľmi atraktívne efekty.

Osvetlite okraj rybníka

Ak sa okraje rybníka úplne ignoruje, zvýraznenie vody a na vode sa neobjaví samo. Tieto žiarovky navyše ponúkajú optimálne osvetlenie dráhy. Ak si chcete udržať svoje náklady na elektrinu pod kontrolou, mali by ste tu použiť solárne lampy. Slnečné lampy sa nabíjajú slnečným žiarením po celý deň a potom ich emitujú v tme. Okrem obstarávacích nákladov nemusíte očakávať žiadne ďalšie náklady.

Väčšina solárnych žiaroviek je vybavená LED svetlami, ktoré majú veľmi dlhú životnosť.

Pochodne môžu tiež zvýrazniť oblasť okolo rybníka a súčasne vytvoriť príjemnú atmosféru.

Môžete samozrejme použiť aj osvetlenie rybníka s elektrinou. Pri plánovaní rybníka by ste mali zvážiť položenie potrubí potrebných pre napájacie káble do zeme. V spätnom pohľade je takáto práca pomerne náročná.

»Môj tip: Ak si vyberiete jeden alebo viac „elektrických guzzlerov“, mali by ste sa bližšie pozrieť na zmluvu o elektrickej energii. Niekedy pomáha porovnávať ceny bez akýchkoľvek záväzkov. S kalkulačkou taríf na strompreisvergleich.net je to ľahké. Tu musíte zadať niekoľko údajov, ako napríklad poštové smerovacie číslo a ročnú spotrebu elektriny a najlacnejších poskytovateľov sú uvedení v prehľadnej tabuľke.

záver
Svetlá poskytujú atmosféru atmosféry. Napriek tomu by ste to nemali preháňať. Na jednej strane, aby sa váš účet za elektrinu nezvýšil (tip na čítanie: Úspora elektrickej energie v záhrade - 10 tipov na zníženie nákladov na energiu) a na druhej strane, pretože jednoducho vyzerá preťažený. Skutočný význam a účel účinného osvetlenia inak rýchlo zmizne.