Sadenice

Recyklujte zelený odpad - 4 inteligentné tipy na recykláciu

Recyklujte zelený odpad - 4 inteligentné tipy na recykláciuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď je tu jar, prerezávanie začína znova. Kam s výstrižkami? Naše tipy ukazujú, ako môžete správne využiť zelený odpad.

Kompostovaný zelený odpad -

Aby stromy, kríky a kvety lepšie rástli a zostali zdravé, potrebujú občas prerezávanie. Niektorí na jar, iní na jeseň a iní na jar a na jeseň. Je teda zrejmé, že sa spája veľa zeleného odpadu. Každý, kto vlastní organický kôš, sa môže stať šťastným, pretože všetky výstrižky sa jednoducho vložia sem, kôš sa umiestni na ulicu a čaká, kým ho nezíska.

Ak však nemáte organický kôš alebo jednoducho máte príliš veľa výstrižkov, aby sa do koša nezmestili, musíte prísť s niečím iným. Naše 4 šikovné tipy vám ukážu, ako šetrne a súčasne využívať zelený odpad.

4 chytré tipy na recykláciu ekologického odpadu

➤ Tip 1 - kompostovaný zelený odpad:

Zelený odpad spolu s ostatnými organickými odpadmi tvoria skvelý štrukturálny materiál na kompostovanie. Zelený odpad by ste však mali umiestniť iba na kompost, ktorý nie je infikovaný škodcami alebo chorobami rastlín.

Ak sú časti rastliny „mäkké“, mali by ste ich jednoducho skartovať pomocou záhradníckeho noža a umiestniť ich na kompost. Rezne z kríkov robia trochu viac práce. Najlepšie je to skartovať a potom umiestniť na kompost. Na skartovanie sa však vyžaduje drvič.

Ak nemáte chopper alebo ho ešte nemáte, odporúča sa pozrieť sa na stránku Testberichte-Blogger.de. Tu nájdete najlepšie drviče v teste a tiež tipy, ktoré treba zvážiť pri kúpe drviča.

➤ Tip 2 - na vyvýšené lôžko použite zelený odpad:

Na vyvýšenú posteľ použite zelený odpad -

Ak budete hrať s myšlienkou vytvorenia vyvýšeného lôžka, sú na to výstrižky ideálne, pretože vyvýšené lôžko je v zásade tvorené zeleným odpadom, sekaným materiálom, kompostom, listami a pôdou.

Keď je rám vyvýšenej postele na svojom mieste, pridajte za sebou nasledujúce „prísady“:

  1. Vrstva 20 centimetrov listov
  2. Vrstva 20 centimetrov konárov a vetvičiek
  3. Vrstva nasekaného materiálu
  4. Vrstva odrezkov trávy
  5. Vrstva 5 centimetrov listov
  6. Vrstva 15 cm kompostu
  7. Vrstva 10 centimetrov záhradnej pôdy

➤ Tip 3 - použite zelený odpad ako mulč:

Vyrobte mulč zo zeleného odpadu -

Ak máte možnosť sekať výstrižky, môžete ich tiež použiť ako mulč. To má niekoľko výhod, pretože vrstva mulča udržuje vlhkosť na zemi, dodáva jej nové živiny a udržuje burinu na uzde.

Najmä u lesných rastlín sa rýchlo ukázalo, že sa v našich záhradných posteliach skutočne necítia dobre. Zvädnutá pôda je preto pre nich veľmi dôležitá, pretože dobre sníma dno lesa.

Ak chcete sami vyrobiť kompost, jednoducho nakrájajte zelený odpad a potom ho veľkoryso rozložte na postele (dôležité informácie o mulčovaní tu). Uvidíte, že vaše rastliny budú čoskoro lepšie a budete musieť trhať oveľa menej burín.

➤ Tip 4 - ako dekoráciu použite zelený odpad:

Zelený odpad môže byť tiež dekoratívny -

Výstrižky môžete samozrejme použiť aj na dekoráciu. Rastliny sa často obmedzujú iba tak, aby lepšie rástli a boli krovnatejšie. Výstrižky preto zvyčajne dobre vyzerajú, a preto ich môžete použiť ako dekoráciu. Mohli by ste napr.