Inštrukcia

Tepelný kompostér: Prehľad výhod rýchleho kompostéra

Tepelný kompostér: Prehľad výhod rýchleho kompostéra


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hromada kompostu je v poriadku a je dobrá, ak by to jednoducho nepáchlo. Tepelné kompostéry nie. Napriek tomu ponúkajú ďalšie výhody. Tu sú podrobne uvedené.

Tepelné kompostéry ponúkajú veľa výhod

V záhradách sa nachádza stále viac kvalitných tepelných kompostérov, ktoré zaručujú oveľa rýchlejšie kompostovanie organického záhradného a kuchynského odpadu a zároveň môžu do veľkej miery udržiavať nepríjemný hmyz na uzde. Nie je to však jediný dôvod, prečo sú moderné tepelné kompostéry také populárne. Poskytujú oveľa viac výhod. Tento detail.

Prehľad výhod tepelného kompostéra

Výhoda 1 - rýchlejšie kompostovanie:

Tepelné kompostéry kompostujú väčšinu zeleného odpadu už po jednej sezóne (niekedy aj v priebehu šiestich mesiacov) v dôsledku tepla generovaného v interiéri, zatiaľ čo pri použití konvenčného kompostéra trvá zvyčajne dvakrát až trikrát.

Výhoda 2 - nepríjemný zápach:

Pri kompostovaní tepelným komposterom nie je len hmyz chovaný v šachu, ale súčasne sa nepríjemné pachy okolo kompostovacieho miesta výrazne minimalizujú alebo sa u niektorých modelov už nevyskytujú.

Výhoda 3 - dostupná v rôznych prevedeniach:

Moderné plastové puzdro tepelného kompostéra je k dispozícii v rôznych veľkostiach, a preto sa dá ľahko prispôsobiť prevládajúcim miestnym potrebám alebo očakávaným množstvám kompostu.

»Prehľad populárnych kompaktorov

Okrem toho sú termálne kompostéry dostupné aj v rôznych farbách, ako často v zelenej, ale tiež v antracitovej, čiernej a hnedej farbe. V niektorých prípadoch sú dokonca vybavené obložením z elegantného dreva alebo vyrobené z odolného termo dreva. Týmto spôsobom už nemusia žiť v tieni, ale môžu byť umiestnené takmer kdekoľvek na záhrade ako záhradné príslušenstvo.

Výhoda 4 - Na urýchlenie hnitia nie sú potrebné žiadne ďalšie prísady:

Pri použití tepelného kompostéra sa môžete do veľkej miery obísť bez pomôcok, ktoré urýchľujú proces dozrievania zeleného odpadu na humus, alebo by ste ho mali pridať iba vo veľmi malom rozsahu (napr. Vápno). Týmto spôsobom sa amortizujú náklady na kúpu po veľmi krátkom období používania.

Výhoda 5 - trvalé umiestnenie:

Tepelné kompostéry tiež zaisťujú trvalé umiestnenie, t. J. Kompost sa už nemusí používať pri používaní takéhoto zariadenia (tip na čítanie: prevádzať kompost - takto sa to robí). Ďalšia výhoda je opísaná v tom, že aj hotový humus v tepelnom kompostéri môže byť oveľa ľahšie odstránený zo spodnej oblasti zásobníka.

Výhoda 6 - efektívna cirkulácia vzduchu:

Pre tepelný kompostér je mimoriadne dôležitá jeho integrovaná cirkulácia vzduchu, ktorú zabezpečujú početné vetracie zariadenia v plastovom puzdre. A príslušné veko musí byť vždy znovu zatvorené ihneď po naplnení zeleného odpadu.

Cirkulácia vzduchu zabraňuje rastu plesní pri rozklade zeleného odpadu. Vo vnútri kompostéra sa zároveň nevytvára takmer žiadna vlhkosť, čo nakoniec vedie k zjednodušenému odstraňovaniu humusovej pôdy.