Nápady a inšpirácia

Výsadba najsrozumiteľnejšia - takto sa to robí

Výsadba najsrozumiteľnejšia - takto sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Oslí uši, králičie uši - to je len zopár mien pre vlnené zviera. Ale prečo sa tomu hovorí? Tu si môžete prečítať o tom ao tom, ako sa pestuje najsladší.

Nazýva sa tiež oslík alebo králikové ucho: vlna

Vlnená šelma je obzvlášť obľúbená u detí, pretože jej vlnené, mäkké listy sa cítia tak úžasne. Nie je to pre nič za nič, čo sa preto často označuje ako ucho osla alebo králika, pretože listy vyzerajú úplne podobne tvarom a farbou týchto zvieracích uší.

Akoby táto vlna ešte nebola dosť pekná, vytvára v lete pôsobivé, až 40 centimetrov vysoké kvety, práve včas na rozkvet ruže. Až do augusta tieto stonky kvetov inšpirujú diváka jemným ružovým kvetom, ktorý týmto spôsobom vlnivú zver pôsobivo zvýrazňuje. Takže optimálna rastlina pre každého, kto chce, aby sa deti nadchli rastlinami!

Nižšie je uvedených niekoľko tipov na záhradu, ktoré vám ukážu, ako správne zasadiť a starať sa o vlnu šelmu.

Výsadba vlny

Pri kúpe vlnenej šelmy by ste sa mali uistiť, že dostanete aj odrodu vytvárajúcu kvetiny, pretože v súčasnosti sa ponúkajú aj iné odrody, ako napríklad odroda „Silver Carpet“.

➤ Miesto:

Vlnu šelmu by ste mali zasadiť na mieste, ktoré je vždy slnečné až mierne čiastočne zatienené, čím jasne uprednostňuje piesočnaté pôdy chudobné na živiny. Na vhodnom mieste rýchlo utvára svoje odnože alebo vlnený koberec rastlín. Rastlina však v žiadnom prípade nie je jednou z rýchlo rastúcich rastlín na zakrytie pôdy!

Vlnené zviera môžete tiež ľahko zasadiť do vaní a balkónových žľabov. V spojení s levanduľou a yuckou, ako aj s ružami môžete dosiahnuť vynikajúcu stredomorskú kompozíciu rastlín.

➤ Starostlivosť:

Pokiaľ ide o následnú starostlivosť o rastlinu, mali by ste vedieť, že odolná, extrémne robustná vlnená šelma je úplne nenáročná a dokonca toleruje jedno alebo druhé suché obdobie na záhrade. Avšak zamlžovanie alebo vlhká pôda nie sú pre vlnené zviera optimálne, pretože sivé listy inak vytvárajú druh hniloby.

Náš tip: vlnené zviera vysušte

Pred otvorením kvetu môžete odrezať stonky kvetov vlnenej šelmy a vysušiť ju hore nohami. Sú preto ideálne pre všetky suché úpravy a dokonca vyzerajú trochu exoticky. Rastliny však nanešťastie už nie sú ovplyvnené včelami a čmeliakmi, ktoré sa počas kvitnutia radi v okolí potápajú.