Ponúk

Výsadba a udržiavanie zubov psa - takto sa to robí

Výsadba a udržiavanie zubov psa - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Psie zub? Aké zvláštne meno pre rastlinu, však? Čítajte tu, prečo sa to nazýva a ako môžete pestovať a ošetrovať zub svojho psa.

Jemná ľalie: zub psa

Filigránový kvet kvitnúceho psa je jednou z rastlín ľalie a je ideálny na pestovanie v čiastočnom tieni, tiež pod stromami a väčšími kríkmi. Jeho takmer krehké kvety v ružovej, žltej a bielej, ale tiež intenzívnej fialovej farbe, rýchlo upútajú pozornosť všetkých. Doba kvitnutia trvá hlavne od apríla do mája, niekedy začínajúc marcom.

Ale prečo sa táto rastlina nazýva taká smiešna? Zjednodušene: Zub psa získal trochu nezvyčajné meno vďaka svojmu cibuľovitému tvaru, ktorý je veľmi podobný tvaru psov. Tu sú všetky informácie o tom, ako správne zasadiť a ošetrovať zub psa.

Rastlinný zub psa

Otužilý zub psov miluje humusové, vlhké a mimoriadne bohaté na živiny bohaté lesné dno, a preto je tiež jedným z lesných kvetov. Okrem toho môžete túto rastlinu ľahko zasadiť v bezprostrednej blízkosti silne zarasteného brečtanu. Môžete tiež použiť zub psa na trávniku, napr. vnútri takzvanej kvetinovej lúky.

Vo všeobecnosti by ste mali žiarovky psa umiestniť do zeme hlboko na jeseň asi 5 až 7 centimetrov (vzdialenosť asi 5 centimetrov), aby si na budúcu jar mohli prvé malé trvalky so svojimi krásnymi kvetmi upriamiť pozornosť na seba. Zvyčajne postačuje, keď zub psa zasadíte iba raz na mieste, pretože sa potom automaticky rozmnožuje prostredníctvom tvorby semien a dcérskej cibule, ale na jeseň sa vždy môže presádzať jednotlivé trvalky alebo cibule na iné miesto.

Starostlivosť o zuby psa správne

Bohužiaľ, extrémne robustný zub psov, ktorý dorastá do výšky 15 centimetrov, je v našich záhradách pomerne málo známy, hoci je to jedna z mimoriadne ľahko udržiavateľných rastlín pri pestovaní záhrad. Potrebné sú iba nasledujúce údržbové opatrenia:

➤ Zavlažovanie:

Zub psa potrebuje iba trvalo rovnomernú pôdu bohatú na humus, a preto by ste ju mali zalievať v teplých letných dňoch ráno a večer, ak je to potrebné. Ak zub psa vyschne, prestane kvitnúť a môže dokonca úplne vyschnúť.

➤ Hnojenie:

Ďalej postačuje, ak na jeseň dodáte psovi zub čerstvý kompost. Dodatočné hnojenie už zvyčajne nie je potrebné.

➤ Mulčovanie podlahy:

Je tiež ideálne pokryť podlahu okolo zubu psa mulčovaním. To ukladá vlhkosť a dodatočne dodáva rastlinám cenné živiny.Komentáre:

 1. Hlithtun

  Je to pozoruhodný, skôr zábavný nápad

 2. Jaxon

  Today I read a lot on this issue.

 3. Moogut

  Science fiction:)

 4. Osburn

  Podľa môjho názoru sa mýli. Navrhujem o tom diskutovať. Napíš mi v PM, hovor.

 5. Zolojin

  Ale vy, rozumieš?

 6. Malakree

  Podľa môjho názoru nemáš pravdu. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.Napíšte správu