Tipy a triky

Fialový topoľ: pestovanie a udržiavanie tmavočerveného topole

Fialový topoľ: pestovanie a udržiavanie tmavočerveného topole


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Topoľ s tmavočerveným listom - to je v záhrade skutočne pútač. Tu nájdete všetko o pestovaní a starostlivosti o fialový topoľ.

Topoľ s tmavočerveným listom

Fialový topoľ môže byť vysadený v akejkoľvek záhrade a môže byť tiež použitý rôznymi spôsobmi, pretože nielenže pôsobí ako vzorový strom s lesklým tmavočerveným listom, ale aj ako hustá, vysoko rastúca živá rastlina. Fialový topoľ môže dorásť až do výšky 10 metrov a stále ho možno dobre tvarovať. Presne sa tu dozviete, ako to je s kultiváciou a starostlivosťou o topoľ.

Pestovanie fialového topole

➤ Miesto:

Fialový topoľ spôsobuje takmer žiadne nároky na pôdu a darí sa mu celkom dobre aj v horších pôdnych podmienkach. Počas prvých rokov by ste však topole mali kompost alebo hnojivo dodávať najmenej raz ročne. Pri výbere lokality by ste mali zohľadniť aj to, že táto topoľová odroda uprednostňuje slnečné miesto.

Spac Rozstup rastlín:

Musíte tiež poznamenať, že pri výsadbe živých plotov musíte medzi jednotlivými topoľmi dodržať vzdialenosť najmenej tri metre, pretože môžu mať šírku rastu až 4 metre. V tejto vzdialenosti je potom možné bez problémov dosiahnuť dobré vetvenie jednotlivých fialových rastlín.

➤ Výsadba:

Tento topoľ by ste mali zasadiť buď na jar (po ľadových svätých) alebo koncom leta alebo začiatkom jesene. V závislosti od veľkosti vybraného topoľu by ste potom mali v záhrade vykopať koreňovú dierku, ktorá je približne dvakrát väčšia ako pridružená koreňová guľa. Potom topoľ vložte do tohto koreňového otvoru, dobre ho doplňte vodou a potom znova zasaďte do výsadbového otvoru zeminu. Potom pevne krok a znova vodu.

Starostlivosť o fialový topoľ

➤ Vyrezať alebo znížiť tvar:

Fialové topole, tiež známe ako fialová veža v odborných kruhoch, si počas sezóny vyžadujú len malú údržbu, ktorá je založená hlavne na prerezávaní alebo topiary, pretože sú to rýchlo rastúce rastliny.

➤ Pour:

Okrem toho musí byť tento topoľ napojený hojne okamžite počas dlhšieho obdobia sucha alebo keď je extrémne vysoké teplo, čo je ideálne pre ranné a / alebo večerné hodiny, pretože topole vo všeobecnosti vždy potrebujú veľa vlhkosti, aby mohli optimálne prosperovať.

➤ Hnojenie:

Od 4 rokov je potrebné dodávať ďalšie hnojivo iba v prípade potreby. Odporúča sa podávať celé hnojivo alebo hnojivo NPK, napr. Modrý kukurice.Komentáre:

 1. Carey

  Excuse, that I interfere, but it is necessary for me little bit more information.

 2. Afram

  I mean you are not right.Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 3. Aragor

  trieda)

 4. Cacamwri

  Pardon, zlikvidovanéNapíšte správu