Starostlivosť

Prilákajte vtáky - takto získate v záhrade atmosférické cvrlikanie

Prilákajte vtáky - takto získate v záhrade atmosférické cvrlikanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aká by bola záhrada bez vtákov? Zvieratá tiež patria k prírode a najmä vtáky nám často dávajú veľa radosti z ich twitteringu. Ale ako ich priťahujete?

Poskytnite hniezdne stránky

Po prvé: ak sa veci vyvíjajú na záhrade, sú tam deti, hrá sa hlasná hudba alebo sa pořádajú grilovania, je tu šanca, že vtáky budú hniezdiť. Koniec koncov, vtáky majú radi ticho, aj keď sa samy môžu veľmi nahlas. Ak je vaša záhrada trochu tichá, tu je niekoľko užitočných tipov, ako dostať harmonické cvrkanie vtákov do záhrady.

Koniec koncov, vtáky nielen akusticky obohacujú záhradu, ale ničia aj škodcov rastlín. Najmä v období rozmnožovania, pretože mladí ľudia potrebujú jedlo bohaté na bielkoviny. Prilákajte vtáky do záhrady, aby ste si mohli vychutnať ich cvrlikanie, zabite dvoch vtákov jedným kameňom.

Ako nalákať vtákov do záhrady

Tip 1 - postarajte sa o hniezdiská:

Poskytnite hniezdne stránky. Vtáky radi stavajú hniezda v hustých vetvách stromov, kríkov a živých plotov. Ak máte v záhrade iba kvety a kríky, budete musieť zbytočne čakať na vtáky.

Môžete tiež zavesiť hniezdne boxy. Upozorňujeme, že vstupné otvory na strane počasia musia smerovať na východ a slnko nemôže príliš žiariť. Zaveste tiež hniezdne boxy, aby sa k nim mačky a martensy nedostali. To isté platí aj pre krmítka pre vtáky. Tip na čítanie: Správne nastavte krmítko pre vtáky - na všetko musíte dávať pozor.

Tip 2 - kríky rastlín bobule:

Kríky rastlín, ktoré prenášajú bobule, pretože sú prírodným zdrojom potravy pre vtáky. Odporúčame napr. Bezinky, trnky, kalina, čučoriedky, privet a hloh.

Tip 3 - kvety rastlín:

Ale vtáky nemajú radi iba bobule. Milujú tiež semená pôvodných divých bylín a kvetov. Napríklad vtáky priťahujú najmä prvosienky, ľubovník bodkovaný, žihľavy a plantajny. Takže to nie je zlé, ak sa nebudete buriť.

Tip 4 - prilákajte hmyz:

Je tiež užitočné pestovať rastliny, ktoré priťahujú hmyz. Tieto zahŕňajú napr. Buddleja, rozchodník a phlox. Priťahovanie hmyzu zase priťahuje vtáky.

Tip 5 - poskytnite krmivo pre vtáky:

Poskytujte suché krmivo v holubovniach alebo titbaloch (pokyny tu) na stromoch. To je však iba v zimných mesiacoch, pretože vtedy je pre vtákov mimoriadne ťažké nájsť jedlo.

Na kŕmenie používajte iba guličky, zimné potravinové zmesi pre pole, slnečnicové semienka, hrozienka alebo ovsené vločky. Na druhej strane by ste zvieratám nemali ponúkať potraviny obsahujúce vodu, zemiaky a chlieb. Môže im to uškodiť a v najhoršom prípade ich dokonca zabiť.

Tip 6 - ekologizácia fasády:

Ak plánujete ekologizovať fasádu svojho domu, automaticky urobíte niečo, aby prilákali vtáky. Blackbirds napr. milostné steny pokryté brečtanom, divým vínom alebo uzlíčkom.

Vyskúšajte tieto tipy. Budete sa diviť, koľko príjemcov máte naraz.Komentáre:

 1. JoJoran

  I assure.

 2. Kajitilar

  Pripojím sa. It was with me too. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 3. Jov

  At all personal messages go today?

 4. Sonnie

  What touching words :)

 5. Dijas

  existujú analógy?Napíšte správu