Inštrukcia

Rastlina a starostlivosť o jazmín - takto sa to robí

Rastlina a starostlivosť o jazmín - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď jazmín kvitne v záhrade, je vo vzduchu sladká vôňa. Zistite tu, ako sa pestuje jazmín a stará sa oň.

Jasmína vonia nádherne

Za teplých letných večerov je očarujúca vôňa jazmínu obzvlášť nápadná, preto mnohí často pestujú túto lezeckú rastlinu v vedre a umiestnia ju blízko terasy a na balkón. Jasmínové trvalky sú však tiež vhodné pre kvitnúci živý plot, ktorý si, samozrejme, vyžaduje horolezeckú pomôcku (napr. Mrežu) alebo stabilný záhradný plot. Alebo stúpa na steny domu (dorastá do výšky 10 metrov), uzatvára ozdobné oblúky a viničové oblúky atď.

Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete, je dôležité, aby ste vedeli, ako je jazmín správne vysadený a ošetrovaný. A to je presne to, čo by sme vám chceli vysvetliť v tomto článku.

Rastlina jazmínu

Výber lokality:

Slnko miluje väčšinou biely až ružový kvitnúci jazmín. Niekedy je však trochu citlivá na horiace poludňajšie slnko, preto by ste ho mali vysádzať na východnej a / alebo západnej strane záhrady. Ak chcete iba uchovať jazmín v kvetináčoch, mali by ste umiestniť rastliny jazmínovej vane na miesto, ktoré je chránené pred vetrom a má tiež dostatok ranného a / alebo večerného slnka.

Spracovanie pôdy / pôdy:

Pri výbere miesta by ste mali venovať pozornosť aj voľnej pôde. Pred výsadbou je najlepšie obohatiť pôdu množstvom kompostu a uvoľniť ju znovu a znovu okolo kmeňa.

Správne sa starajte o Jasmínu

Hnojenie:

Rastliny Jasmin musia byť počas rastu pravidelne zásobované tekutým hnojivom. V závislosti od vašich potrieb by sa hnojivá mali podávať počas dvoch až štyroch týždňov.

Zavlažovania:

Jazmín navyše miluje neustále vlhkú pôdu, ktorá by však nemala tvoriť žiadne zamokrenie. Jasmín musíte pravidelne zalievať, ale tiež musíte do kvetináčov naliať prebytočnú vodu.

Na poli by ste mali byť opatrní pri zalievaní rastlín, ktoré zavlažovacia voda môže presakovať alebo stekať.

Zadná časť:

Ak sa jazmín musí znížiť, odporúča sa skorá jar pred novými výhonkami alebo výhonkami na paličke. Rastliny z vane môžete pestovať aj na jeseň.

Zima:

Niektoré typy jazmínu, s výnimkou zimného jazmínu, sú iba čiastočne odolné, preto ich musíte v zime chrániť pred silným mrazom. Rastliny sú potiahnuté špeciálnym záhradným rúnom alebo slamenou rohožkou.

Na druhej strane, kontajnerové rastliny sa dajú umiestniť na chladné miesto (pod 10 stupňov), ale v jasnom prístrešku a prezimovať. Ak hibernácie jazmínových paličiek vo vnútri prezimujete, musíte ich občas zalievať.

Akonáhle prinesiete uložené jazmínové rastliny vonku na jar, mali by ste ich počas prvých dní umiestniť na tienisté miesto, aby okamžite neopálili svoje listy. Takže musíte pomaly dostať jazmín zvyknutý na slnko.