Tipy a triky

Boj proti opuchnutiu listov v kdoule - 5 tipov proti hubovým chorobám

Boj proti opuchnutiu listov v kdoule - 5 tipov proti hubovým chorobám


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Škvrny hnedých listov a nižší výnos - to sú jasné známky opaľovania listov. S našimi tipmi získate informácie o plesňovom ochorení v kdoule.

Listy zhnednú

Takzvané listové opálenie je plesňové ochorenie, ktoré sa vyskytuje najmä v dule, hlohovi, medlar a hloh. Zriedkavo sú postihnuté aj jablká a hrušky. Príčinou tohto plesňového ochorenia je zvyčajne huba Diplocarpon mespili, ktorá na jar infikuje listy. Pripája sa k listom a výhonkom a zabezpečuje, že listy spadnú zo stromu začiatkom leta.

Otravná vec na celú vec: Patogén nezomiera ani v zime, ale lipne na výhonkoch a na jeseň. Na jar sa teda môže plesňové ochorenie opäť rýchlo rozšíriť. Preto je nesmierne dôležité, aby ste naozaj ochránili svoj kdoule pred zamorením a prijali potrebné opatrenia na boj proti opáleniu listov. Naše tipy vám ukážu, ako to môžete urobiť. Predovšetkým je však podrobnejšie vysvetlený model poškodenia opálenia listov.

Podrobne je vysvetlené poškodenie opotrebovania listov

Ako už názov napovedá, listy stromu kdoule časom zhnednú. Najprv na listoch vidno iba malé červené škvrny, čo je prípad krátko po naklíčení. Postupom procesu sa tieto oblasti zväčšujú a zväčšujú, až kým list nakoniec nezhnedne. Uprostred týchto škvŕn potom uvidíte čierne spóry, ktoré umožňujú huby ďalej sa šíriť.

Miesta sa zväčšujú a zväčšujú smerom k letu a postupne sa spájajú. Na konci sú zasiahnuté listy úplne hnedé a nakoniec odpadnú. Strom kdoule sa tak postupne stáva holým zdola. Ciele tejto huby však nie sú určené iba pre listy, ale môžu sa infikovať aj plody, takže už nie sú jedlé.

Zabráňte opaľovaniu listov

➤ Tip 1 - na jeseň okamžite zničte listy:

Ako vždy, pokiaľ ide o opaľovanie listov, je dôležité prijať preventívne opatrenia na prevenciu choroby v skorom štádiu predtým, ako spôsobí ďalšie škody. Aby ste tomu zabránili, mali by ste listy zobrať a ihneď na jeseň zlikvidovať.

Varovanie:

Listy neklaďte na kompost, pretože aj odtiaľ sa môže opáliť list.

➤ Tip 2 - Pravidelne čistite kdoule:

Ak je vrchlík zarastený, opaľovanie listov je ľahké. V tomto prípade zostáva vlhkosť dlhšie po daždi, čo samozrejme huby vyhovuje. Preto je vhodné v prvom rade nenechať vrchol stromu tak hustý. Medzi nimi by ste ich mali vždy trochu riediť.

Výsledok: listy môžu rýchlo schnúť, čo znamená, že huba už nemá šancu sa usadiť.

➤ Tip 3 - Na posilnenie použite prostriedky na ochranu rastlín:

Starostlivo sa starajú o kdoule (tip na čítanie: rastlina a starostlivosť o dážďovky - takto sa to robí) sú nielen oveľa silnejšie a prinášajú viac ovocia, sú oveľa menej náchylné na plesňové choroby. Napríklad, môžete ošetriť svoj kdoule strom pomocou extraktu z prasličky alebo ovocných postrekov. Môžeme odporučiť nasledujúce produkty:

➥ NEUDORFF Neudo-Vital ovocný sprej
Extract Výťažok z prasličky NEUDORFF

Bojujte s opálením listov

➤ Tip 4 - odstráňte napadnuté listy / výhonky:

Akonáhle si všimnete škvrny na listoch stromu kdoule, mali by ste tieto listy okamžite odstrániť, aby sa zabránilo ich šíreniu. Huba však tiež sedí na výhonkoch stromu, a preto musíte tiež nakrájať napadnuté konáre.

Dôležitá informácia: Na jeseň by ste tiež mali čo najskôr odstrániť spadnuté listy pod stromom.

➤ Tip 5 - na ovocné stromy použite organické spreje:

Ak bolo zamorenie veľmi silné, mali by ste v máji preventívne ošetriť svoj kdoule s fungicídom. Napríklad hubové ochorenie môžete eradikovať organickým sprejom na ovocné stromy alebo medeným sprejom. Najlepší čas na to je krátko po odkvitnutí. Ďalšie ošetrenie sa odporúča o tri týždne neskôr.

➥ NEUDORFF Atempo bez obsahu medi