Nápady a inšpirácia

Nádoby na odpadky v záhrade - 3 tipy na kôš na odpadky


Popolnice. Každý ich má, ale nikto ich skutočne nepovažuje za atraktívny. Nádoby na odpadky môžete ľahko integrovať do záhrady, aby nepriťahovali pozornosť. Zostavili sme tu 3 nápady.

Bez nej to jednoducho nefunguje. Nádoby na odpadky sú v každej záhrade. Každý z nich má pravdepodobne najmenej tri - modrú, žltú a čiernu. Pre niektorých je k dispozícii aj zelený kôš na organické odpady. To sú štyri tony, ktoré sa musia najskôr ubytovať. Koniec koncov, nie každý má na to vhodný kútik. Takže sa stáva, že nádoby na odpadky sú na stene domu. A úprimne povedané - nie je naozaj pekné nazerať.

Tu sú naše tipy, ako ľahko skryť svoje nádoby na odpadky alebo ako ich integrovať do záhrady.

Obloženie na odpadky: prezentované 3 možnosti

➜ Tip 1: Používajte škatule na odpadky

Na odstraňovanie plechoviek na odpadky sú vhodné takzvané nádoby na odpadky. Tieto sú už komerčne dostupné v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Takéto hotové systémy často nie sú zvlášť lacné, najmä ak sa musia ubytovať 3 alebo 4 tony. Ak ste trochu zručný v remeselníctve, môžete si také obklady postaviť relatívne ľahko. Takže nielen veľkosť sa dá individuálne určiť, ale aj dizajn.

»Video návody na zostavenie odpadu sa môžu vzťahovať

➜ Tip 2: Využite rastliny ako obrazovku ochrany súkromia

Miesta vybavené rastlinami vyzerajú oveľa atraktívnejšie. Zaisťovacie rastliny sú vysoko odporúčané, napr. Yew. Táto vždyzelená rastlina rastie pomerne rýchlo, ľahko sa kosí a je tiež veľmi tolerantná voči tieňu. Samozrejme môžete použiť aj iné rastliny alebo živé ploty. Podľa toho, čo sa vám páči.

Ak ste našli tú správnu rastlinu, stačí hľadať miesto na nádoby na odpad, používať rastliny všade okolo a odpadkový kôš už nie je rozpoznateľný.

3 Tip 3: Skryte nádoby na odpadky pod zemou

Je to ešte viac exkluzívne, ak necháte nádoby na odpadky zmiznúť z povrchu. Vďaka sofistikovanému, ale nákladnému systému môžete sudy potopiť do zeme a pomocou diaľkového ovládača ich znova objaviť.

➜ Tip 4: Použite gabióny ako obrazovku

Gabióny sú tiež ideálne na integráciu nádob na odpadky do celkového obrazu záhrady. Hodia sa takmer v akomkoľvek prostredí a môžete ich dokonca postaviť bez nadácie. Takzvané priehradové rámy sa potom jednoducho vyplnia akýmkoľvek kameňom a potom sa nemôžu prevrátiť.

5 Tip 5: Nálepky a plachty na skrášlenie

Ako je uvedené vyššie, nádoby na odpad nie sú naozaj najkrajšie predmety. Ale čo keď ich len trochu okoreníte chladnými nálepkami? Existuje toľko motívov, z ktorých si môžete vybrať. Či už ide o rastliny, slávne mestá, zvieratá alebo zábavné motívy, výber nie je nijako obmedzený. Na flottetonne.com môžete dokonca nahrať svoj vlastný obrázok a nechať ho vytlačiť ako motív pre popolnicu.

V zásade sú takzvané PVC nepremokavé plachty na odpadky veľmi podobné (pozri na stránke tonnenstrumpf.de). K dispozícii je tiež veľký výber z nich. Rozdiel: Motív nie je nalepený, ale upevnený pomocou káblových zväzkov. Aj tu máte možnosť zvoliť si vlastný motív a nechať si ho vytlačiť.