Sadenice

Vynášanie mačiek zo záhrady - 5 účinných tipov


Rozbité rastliny, trus v posteli - mačky sú roztomilé, ale pre záhradníkov často hrôza. Tu je 5 tipov, ako vyhnať mačky zo záhrady.

Mačka v záhrade! Získané susedmi a teraz nepríjemnosť na cudzej zemi -

Mnoho mačiek patrí jednoznačne medzi nepozvaných hostí v niektorých dobre udržiavaných záhradách. Najmä preto, že často zanechávajú nepríjemnú vôňu v kvetinových a zeleninových záhonoch, ktoré spôsobujú obrovské škody niektorým rastlinám, a niekedy ich dokonca nechajú úplne zomrieť. Jedným z dôvodov, prečo aj profesionálni záhradníci používajú širokú škálu metód, ktoré sú bezpečné pre mačky a krajinu, aby sa zabránilo nechceným návštevám mačiek v ich vlastnej záhrade. Tieto metódy a tipy sú tu uvedené podrobnejšie.

5 účinných tipov, ako odviezť mačky

Tip 1 - posypeme korením / kávou:

Šírenie korenia sa stále odporúča ako osvedčený domáci prostriedok pre ostatné mačky v záhrade. Ak je dobré počasie (malý vietor, bez dažďa), posypte do postele najhorúcejšiu možnú papriku, prípadne iné horúce korenie. Väčšina mačiek pôdu extenzívne pred nastavením vône značky. Pepper ich vystraší a rýchlo hľadajú priestor.

Prípadne môžete tiež distribuovať kávové usadeniny v posteliach. Mačky sa tento zápach príliš nepáči. Ďalšia výhoda: týmto spôsobom hnojíte aj svoje postele.

Tip 2 - vodný lúč:

Mačky si tiež môžete olízať v záhradnej hadici silným prúdom vody. Vstúpte do záhrady podivnou mačkou, stačí otvoriť záhradnú hadicu a nasmerovať vodný prúd na mačku, ale nie sú zamerané priamo na mačku! Pri opakovanom použití sa mačke tejto oblasti v budúcnosti určite vyhnúť, po tom všetkom vieme, že mačky sa dosť boja vody (tip na čítanie: Prečo sa mačky bojia vody?).

Tip 3 - vysekaná rastlina:

Už niekoľko rokov sa v záhradníckych obchodoch ponúka rastlina Verpiss-Dich (harfa kríky), ktorú je možné použiť v strede postelí, aby sa zabránilo nežiadúcim návštevám mačiek. Dôvod: žihľavy rastlín obsahujú éterické oleje, ako je mentol a mačkám sa táto vôňa vôbec nepáči.

Týmto tipom zabijete dva vtáky jedným kameňom: na jednej strane máte v záhrade nové rastliny a na druhej strane sa zbavíte nemilovaných mačiek.

Tip 4 - strach z mačiek:

Medzitým sa ponúkajú aj elektronicky ovládané zariadenia, ktoré vydávajú poplachový hluk (čiastočne na základe ultrazvuku), ktorý je pre mačky obzvlášť nepríjemný, keď sa mačka priblíži k integrovanému detektoru pohybu. Budete napr. Volal mačka strach. Na jednej strane sú takéto zariadenia na kúpu trochu drahé, ale na druhej strane sú dosť efektívne pri odháňaní mačiek. Vysoko kvalitné výrobky môžu dokonca zostať vonku za každého počasia.

Takáto strach mačky stojí od 20 do 60 EUR, v závislosti od výrobcu, ale vo väčšine prípadov je dosť účinná.

Moja skúsenosť
Toto zariadenie je veľmi obľúbené pre ultrazvukovú verziu. Na druhej strane prisahám, že mačky odrazím prúdom vody (pozri obrázok vľavo). Toto zariadenie som si kúpil.

Je pripojený k zemi a pripojený k záhradnej hadici. Detektor pohybu zaregistruje mačku a nasmeruje lúč na zviera. Funguje skvele!

Najlepšie je len držať oči pri nakupovaní. Tieto zariadenia sú niekedy v ponuke. Často sa však oplatí hľadať výhodné ponuky alebo poukazy na dom a záhradu na stránke Voucherpony.de. V opačnom prípade jednoducho dajte toto zariadenie ako darček.

Tip 5 - granule pre mačky:

V špecializovaných obchodoch je k dispozícii aj granulát pre mačky, ktorý zvyčajne vydáva veľmi intenzívnu vôňu cesnaku. Rozložte ju do postelí, mačky sa vyhnú vašej záhrade aspoň z dlhodobého hľadiska.

Prípadne môžete v záhrade rozmiestniť čerstvo nakrájanú cibuľu alebo strúčiky cesnaku.