Starostlivosť

Oplodniť papriku - takto sa to robí

Oplodniť papriku - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bez ohľadu na to, či je žltá alebo červená, jemná alebo korenistá: na to, aby sa paprikám darilo, musí sa z času na čas oplodniť. Ukážeme vám, ako to urobiť správne.

Čili by mali byť oplodnené

Pokiaľ ide o hnojenie rastlín papriky, názory sa líšia. Niektorí záhradkári sa pri výsadbe považujú za jedno hnojivo ako dostatočné, zatiaľ čo iní sa domnievajú, že korenie potrebuje pravidelné hnojivo. Je to preto, že korenie súvisí s paradajkami a na získanie dobrého výnosu je tiež potrebné veľa živín.

V krajinách, kde sa paprika pestuje vo veľkom množstve, sa získali dlhoročné skúsenosti. Na základe tejto skúsenosti vám tiež odporúčame hnojiť vaše rastliny papriky. Keď je ideálny čas na to, ako často by ste mali papriku oplodniť as čím, teraz vám to vysvetlíme podrobnejšie.

Ako správne oplodniť papriku

Ert Hnojenie v čase výsadby:

Po preferovaní papriky môžete rastliny umiestniť do záhrady v máji. Ak tak urobíte, mali by ste využiť túto príležitosť na pridanie dobrého hnojiva s pomalým uvoľňovaním do pôdy. Je dôležité, aby hnojivo obsahovalo málo dusíka, ale veľa horčíka a ďalších minerálov. Napríklad odporúčame paradajkové hnojivo NEUDORFF BioTrissol (dostupné tu), ktoré je tiež vhodné pre papriku. Dajte však iba polovicu dávky uvedenej na obale.

Do vyťaženej diery môžete navyše pridať malý výťažok z rias alebo hnojivo s fosforom. Tieto dve zložky zabezpečujú, že rastliny lepšie korene tvoria a že zakorenenie prebieha oveľa rýchlejšie.

➤ Hnojenie počas rastu:

Keď potom rastliny rastú, mali by ste ich podporiť listovým oplodnením. Napríklad si môžete pripraviť žihľavku sami a použiť ju na oplodnenie papriky. Žihľava dvojdomá je na oplodnenie tak dobrá, pretože je bohatá na minerály.

Použitie žihľavy je veľmi jednoduché. Jednoducho vložte časť hnoja do sprejovej fľaše a pravidelne s ňou striekajte listy rastlín.

Ert Hnojenie počas kvitnutia:

Po dosiahnutí obdobia kvitnutia musíte paprikovým rastlinám znovu dodať minerály, aby mohli byť bezchybné a mali tiež veľa ovocia. Pri hnojivách je dôležité, aby obsahovali málo dusíka. Na tento účel však paprika potrebuje veľa minerálov, najmä horčíka, a tiež rôzne stopové prvky. Tentoraz by rastliny mali dostať celú dávku rastlinného hnojiva. Okrem toho by ste mali do pôdy spracovať aj nejakú skalnú múku (k dispozícii tu).

Po krátkom čase by ste mali vidieť pozitívny efekt. Ak už na rastlinách papriky už existuje ovocie, kvitnú znovu a krátko nato sa vytvoria nové plody.