Ponúk

Skladovanie zemiakov - 5 tipov na správne skladovanie

Skladovanie zemiakov - 5 tipov na správne skladovanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chladnička, pivnica alebo špajza - kde a predovšetkým ako sa najlepšie skladujú zemiaky tak, aby vydržali dlho? Naše tipy vám povedia.

Zemiaky sa musia skladovať v tme

Erdapfel, Grundbirne, Tuffel - Zemiaky majú nielen veľa mien, ale aj veľa milovníkov. Preto je dnes jednoducho neoddeliteľnou súčasťou ponuky. Koniec koncov, je tiež veľmi rozmanitá. Môžete ich podávať ako prílohu alebo môžete z nich vykúzliť kompletné jedlo. Či už zemiakový šalát, zemiakové placky (nastrúhaný koláč) alebo zemiaková polievka - v skutočnosti je niečo pre každý vkus.

Teraz však platí, že zemiaky sú z hľadiska skladovania trochu náročné. Dávali sme ich (najmä tých, ktorí sami pestovali zemiaky) do zemiakovej pivnice a téma sa skončila. Ale kto má dnes ešte zemiakovú pivnicu? Preto je potrebné nájsť ďalšie riešenie. V zásade nie je také ťažké správne skladovať zemiaky. Mali by ste sa riadiť iba tipmi uvedenými nižšie, potom vaše zemiaky zostanú čerstvé po dlhú dobu. Mimochodom, to platí pre všetky druhy zemiakov.

Tipy na správne skladovanie zemiakov

➤ Tip 1 - optimálna skladovacia teplota:

Zemiaky potrebujú chladné miesto, ale nepatria do chladničky. Ak sú teploty vyššie ako 10 stupňov, hľuzy rýchlo klíčia. Vlhkosť sa tiež stráca, čo spôsobuje, že sa zmenšuje. Nemalo by byť chladnejšie ako 4 stupne, pretože potom sa škrob premení na cukor a chuť zemiakov sa nepríjemne zmení.

Optimálna teplota na skladovanie zemiakov je medzi 4 a 8 stupňov Celzia. Ak v skutočnosti nie je iná cesta, môžete zemiaky výnimočne skladovať na krátky čas v chladničke.

➤ Tip 2 - vyberte tmavú miestnosť na uskladnenie:

Okrem ideálnej teploty musí byť miestnosť tmavá a suchá. Zemiaky môžu hnilobu alebo pleseň veľmi rýchlo, keď sú vlhké. Solanín sa tvorí aj vtedy, keď sa zemiaky príliš osvetlia, čo vedie k zelenej farbe. Táto látka je toxická a môže viesť k zdravotným problémom, ako je hnačka a nevoľnosť.

Vaše zemiaky by ste mali vždy skladovať v tmavej a chladnej miestnosti. Toto je pravdepodobne najlepšie miesto, kam ísť v suteréne.

➤ Tip 3 - zemiaky držte v vreci s vrecom / v drevenej škatuľke:

Najlepšie je uchovávať zemiaky v plátennom vrecku po zbere alebo po zakúpení. Prípadne môžu ísť drevené škatule alebo prútený kôš. V každom prípade musí do hľúz prísť vzduch. Plastové nádoby nie sú preto vhodné na skladovanie.

Ak si teraz vyberiete drevenú škatuľu, mali by ste vopred zakryť podlahu novinami. Potom nechajte zemiaky rozptýlené čo najviac, pretože sa veľmi rýchlo pomliaždia, keď ležia na sebe.

Dodatočné tip:

Zemiaky sa dajú klíčiť aj v drevených debnách. Tu je sprievodca: Predklíčte zemiaky - pokyny krok za krokom.

➤ Tip 4 - Nesmie sa skladovať vedľa zemiakov:

Hrušky, jablká a slivky nesmiete za žiadnych okolností skladovať priamo pri zemiakoch. Tieto plody vylučujú plyn nazývaný etylén, ktorý zaisťuje, že zemiaky môžu dozrieť a dokonca rýchlejšie kaziť.

To isté platí aj pre banány a broskyne, určite ich však nebudete mať toľko, že ich musíte uložiť v suteréne.

➤ Tip 5 - Pravidelne kontrolujte zemiaky:

Medzi tým by ste mali čas od času skontrolovať aj zemiaky, aby ste rýchlo odstránili všetku zhnitú zeleninu. Je to dôležité, pretože hnitie sa môže inak rozšíriť na ďalšie hľuzy.

Ak objavíte klíčiace zemiaky, mali by ste ich roztriediť a čo najrýchlejšie spotrebovať.