Výzdoba

Zber papriky - načasovanie a tipy na zber

Zber papriky - načasovanie a tipy na zber


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sú k dispozícii v zelenej, žltej, červenej a dokonca fialovej farbe: papriky. Pre každého, kto ich pestuje, je tu vysvetlenie toho, ako sa papriky správne zbierajú.

Zozbierajte iba papriku

Či už v šaláte, plnené, dusené alebo grilované - paprika jednoducho chutí skvele a samozrejme to najlepšie z vašej vlastnej záhrady. To nemusí pochádzať ani z klasickej záhrady. Nakoniec na balkóne môžete pestovať aj papriku a inú zeleninu. So správnou starostlivosťou a oplodnením papriky získate aj veľa ovocia.

Bez ohľadu na to, kde pestujete papriku a aké druhy papriky ste si vybrali - čas zberu je zvyčajne vždy rovnaký. Keď presne môžete pozbierať svoje papriky a ako by ste to mali robiť najlepšie, podrobnejšie to vysvetlíme nižšie.

Kedy sa papriky začínajú zberať?

Korenie je rastlina, kde môžete ťažiť z veľmi dlhého času zberu. Plody už môžete zbierať, ak sú zelené. Potom však ešte nie sú úplne zrelé, a preto chutia trochu horko. Sladká aróma sa preto vyvíja neskôr. Zvyčajne trvá asi tri týždne, kým sa zelená zmení na konečnú farbu a dozrievanie sa dokončí. Zrelé plody sú obvykle žlté, oranžové alebo červené. Existujú však aj papriky fialovej farby.

Zber sa zvyčajne začína v auguste a pokračuje až do októbra. Ak zakryjete rastliny trochu v chladnejších nociach na jeseň, môžete ovocie zbierať aj po prvých mrazoch. To znamená, že čas zberu sa môže predĺžiť o ďalšie tri až štyri týždne.

Tu je ďalší tip na čítanie: Preferujte papriku - takto sa to deje

Tipy na zber papriky

➤ Tip 1 - Zberajte iba zrelé ovocie:

Papriky by ste mali zbierať iba vtedy, keď sú úplne zrelé, pretože až potom bude mať táto zelenina svoju maximálnu chuť. Takže ak sú na strukoch iba malé zelené škvrny, mali by ste čakať deň alebo dva pred zberom.

➤ Tip 2 - zber papriky ráno:

Papriky majú najviac živín ráno. Takže, ak je to možné, je najlepšie zozbierať struky skoro ráno.

➤ Tip 3 - použite nástroj na ostrý zber:

Na oddelenie ovocia vždy použite ostré nástroje. Stonky rastlín korenia sú také robustné, že ovocie nemôžete jednoducho odtrhnúť ručne. Okrem toho by stonka mala zostať na ovocí vždy počas zberu. Preto je najlepšie na zber použiť nožnice alebo dokončovacie nože.