Inštrukcia

Mäta pieporná lepšie v kvetináči ako v záhrade

Mäta pieporná lepšie v kvetináči ako v záhradeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V bylinkovej záhrade by mäta nemala vôbec chýbať. Koniec koncov, nielen dobre vonia, ale tiež vylepšuje jedlá a dá sa tiež použiť na prípravu chutného čaju.

Mäta pieporná je v hrnci lepšia

Mäta pieporná nie je vhodná iba na pridávanie do dezertov, môžete z nej samozrejme pripraviť aj mätu piepornú alebo si jednoducho užiť nádhernú vôňu. Ak sa chcete preniesť na záhradu, mali by ste ich určite zasadiť do vedra. Na jednej strane väčšina druhov mäty nie je odolná a na druhej strane je mäta veľmi plodná. Tvoria podzemné bežce, ktorí putujú celou záhradou. Z tohto dôvodu je najlepšie držať ich v hrnci. Tam má obmedzenia, ktoré nedokáže prekonať. Ak je rastlina príliš veľká, môžete jej dať vždy väčší hrniec.

Root lock môže pomôcť v záhrade

Ak stále chcete vystaviť mätu piepornú v záhrade, je najlepšie nastaviť koreňovú bariéru, ktorá zastaví rastlinu. Môžete získať špeciálny koreňový rúno od špecialistu alebo odstrániť pôdu z vedra, kopať do pôdy a zasadiť tam mincovňu. Korene sa už ďalej nemôžu šíriť. Všeobecne sa však odporúča pestovať mätu v črepníku. To tiež uľahčuje zimovanie.

Ako správne zasadiť mätu v hrnci

Rastliny mäty si môžete kúpiť takmer v každom záhradnom centre. Niekedy dokonca aj pri diskonte. Tieto hrnce môžete skutočne umiestniť do záhradných kvetináčov. Je však lepšie, keby ste mincovňu zasadili do trochu väčšieho hrnca. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je nasledujúci:

  1. Do hrnca, ktorý má vysoký obsah humusu, vložte nejaký voľný substrát.
  2. Teraz položte balík mäty do malej vody tak, aby sa mohla vsiaknuť.
  3. Ak je balík pekný a vlhký, môžete mincovňu vložiť do hrnca.
  4. Teraz zatlačte na zem a dobre vylejte.

Najlepšie je robiť to raz ročne. Mincovňa odstraňuje živiny z pôdy. Preto vždy vymieňajte zem na jar.

Ako sa správne starať o mätu v hrnci

Zavlažovania:

Mincovňa v kvetináči potrebuje trochu starostlivosti. Musíte Voda každý deň, pretože koreňová guľa rýchlo vysychá pri vysokých teplotách. Nemalo by však dôjsť k zamrznutiu.

Rezanie:

Mätu môžete rezať niekoľkokrát do roka, pretože rastie veľmi rýchlo. Najlepšie je rezať mätu začiatkom februára / marca na začiatku pučania a / alebo na jeseň po odkvitnutí.

Zima:

Peppermint v kvetináči, ktorý nie je odolný, je potrebné do chladničky priviesť do domu. Otužilé odrody však môžu zostať vonku. Potom ich však prikryte záhradným rúnom alebo kefou. Tiež sa uistite, že podlaha úplne nezmrazuje. Preto je najlepšie umiestniť vedrá na malú polystyrénovú dosku.