Inštrukcia

Zimné papriky - pokyny krok za krokom


Je to výzva, ale je pomerne ľahké ju zvládnuť: v tomto príspevku by sme vám chceli vysvetliť, ako správne prezimovať papriku.

Papriky musia tráviť zimu v interiéri

Paprika pochádza pôvodne z Južnej a Strednej Ameriky, kde sa vďaka celoročnému teplu darí. V Nemecku to vyzerá inak, pretože naše zimy sú príliš chladné na všetky druhy korenia. Počas zimy nemôžete nechať rastliny korenia vonku, pretože by ich zabil mráz. V dome musíte prezliecť papriku. Hibernácia je dokonca veľmi pozitívna pre rastliny papriky, pretože často je možné v nadchádzajúcom roku výnos zvýšiť, a tak získať viac papriky.

Hibernácia však má pozitívny vplyv na rastliny korenia, iba ak sa vykonávajú správne a dávate pozor na niektoré veci. Nasledujúci text preto presne vysvetľuje, ako postupovať pri zimovaní rastlín papriky.

Pokyny pre prezimovanie papriky

Rastliny korenia vždy trávia teplé obdobie v vedre na terase alebo na záhrade. Kultivácia zvyčajne nespôsobuje žiadne problémy. Hibernácia je však tiež veľmi jednoduchá, ak sú splnené niektoré dôležité požiadavky a postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

➤ Krok 1 - Kontrola škodcov / chorôb rastlín:

Predtým, ako prinesiete rastliny papriky do domu na zimu, mali by ste skontrolovať, či vošky alebo roztoče pavúkov s rastlinami nezasiahli alebo či sú rozpoznateľné nejaké choroby. Škodcovia by sa počas zimy výbušne množili a spôsobili by rastlinám značné škody. Takže musíte s nimi najprv bojovať.

➤ Krok 2 - vyberte ideálne miesto:

Akonáhle v noci hrozia prvé mrazy, musíte rastliny vziať do zimných štvrtí. Miesto musí byť v každom prípade svetlé a teploty by sa tiež mali pohybovať okolo 10 stupňov. Zimnú záhradu alebo predsieň je preto možné považovať za zimnú štvrť.

➤ Krok 3 - zalievanie a hnojenie v zimnom období:

Ak sú podmienky optimálne, rastliny sa v zime vyvinú aj papriky. Suchý vykurovací vzduch nezíska rastliny papriky, preto by ste mali listy postrekovať nad a pod destilovanou vodou každý deň. Tento prívod vlhkosti môže tiež udržať všetkých škodcov pod kontrolou.

V zimných štvrtiach nie sú rastliny korenia spravidla napojené tak často a hnojivá sú úplne vylúčené.

➤ Krok 4 - Príprava rastlín na novú záhradnícku sezónu:

V marci by ste mali papriku po transplantácii presunúť na väčšie nádoby s čerstvou pôdou a premiestniť na mierne teplejšie miesto. Aby ste rastliny správne rozbehli, mali by ste teraz tiež pravidelne podávať dobré dlhodobé hnojivá a pravidelne ich zalievať. Paradajkové hnojivo je najlepšie na hnojenie papriky. Okrem toho by ste mali rastliny trochu odrezať.

➤ Krok 5 - priveďte rastliny späť vonku:

Akonáhle už v noci nehrozí nebezpečenstvo mrazu, môžete rastliny korenia vziať von. Najlepšie je počkať na ľadových svätých.