Ponúk

Odstránenie machu z kvetinovej záhony - 4 účinné tipy na boj proti nemu

Odstránenie machu z kvetinovej záhony - 4 účinné tipy na boj proti nemuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už na stene domu, na trávniku alebo v kvetinovej záhrade: mach sa šíri takmer všade. S našimi tipmi môžete svoje kvetinové záhony opäť zbaviť machu.

Mech je veľmi vytrvalý

V skutočnosti môžete nájsť mach predovšetkým na chodníkoch, na stenách domu alebo na trávniku. V tienistých oblastiach sa však môže objaviť aj na posteliach. Mech potrebuje iba vlhký povrch, aby sa darilo, a ak nie je dostatok slnka, aby sa tam dostalo, je to ľahké. Veľmi nepríjemné pre mnohých záhradníkov, pretože v kvetinových záhonoch to naozaj nevyzerá pekne.

Čo robiť, aby ste sa zbavili machu? Veľmi jednoduché: vyskúšajte naše tipy! Hovorí vám, ako predchádzať a bojovať proti zamoreniu machom v kvetinových záhonoch. Jedna vec by sa však mala povedať vopred: sotva sa môžete mechu zbaviť natrvalo, pretože podmienky, ktoré vedú k jeho šíreniu, sa môžu zriedka zmeniť.

Tipy na boj proti machu v kvetinovej záhrade

➤ Tip 1 - vytvorte vyvýšené postele:

Prevencia je stále najlepším riešením, pretože z dlhodobého hľadiska nie je ľahké zvládnuť mach. Žiaľ, bude sa formovať znova a znova. Pokiaľ ide o postele, máte nanajvýš možnosť prejsť na vyvýšené postele (tip na čítanie: Vyvýšenú posteľ si môžete zostaviť v 7 krokoch).

➤ Tip 2 - Inštalácia odtoku:

Ak je podložie vo všeobecnosti veľmi mokré, možno aj preto, že je príliš husté a ťažké, môže pomôcť aj inštalácia odtoku.

➤ Tip 3 - pravidelne uvoľňujte pôdu:

Ak pôdu pravidelne uvoľňujete, lepšie uschne. To zase vytvára zlé podmienky pre mach, pretože na to, aby sa darilo, potrebuje veľa vlhkosti. Z času na čas si zoberte motyku alebo kultivátora a uvoľnite si postele.

➤ Tip 4 - Prísady do záhradnej pôdy:

Moss nemá rada pôdu bohatú na živiny. Preto by ste mali z času na čas aplikovať hnojivo. Pomáhanie pôdy môže byť tiež užitočné, ale nemali by ste to preháňať, pretože vápno nie je dobré pre niektoré rastliny. Pôdu môžete vylepšiť aj pridaním kamennej múky a / alebo piesku.

Pozor: Nikdy nepoužívajte síran železa!

Jedna vec je istá: síran železa pomáha veľmi dobre bojovať proti machu v posteliach. Po aplikácii mech postupne zhnedne a zmrští sa. Potom sa dá ľahko odstrániť. Teraz prichádza úlovok:

Železo môže spočiatku znieť skutočne zdravo, ale môže byť toxické pre zvieratá a ľudí. Preto je pri používaní záhrady potrebná mimoriadna opatrnosť. Vdýchnutie a kontakt s pokožkou môže spôsobiť vážne podráždenie, preto by ste pri aplikácii mali nosiť ochranný odev a masku. Bohužiaľ to sotva robí hobby záhradník.

Aj keď na trhu existujú špeciálne prostriedky na odstraňovanie machu, môžete predpokladať, že väčšina liekov obsahuje aj síran železa. Ani pri železnom hnojive sa z machu na záhrade v dlhodobom horizonte nezbavíte, pretože spóry sa šíria znova a znova. Tieto chemické látky by ste mali alebo nemali používať na kontrolu machov.