Tipy a triky

Pripravte plán pestovania zeleniny - vysvetlený krok za krokom

Pripravte plán pestovania zeleniny - vysvetlený krok za krokomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už paradajky, šalát alebo fazuľa - ak si chcete sami pestovať zeleninu, mali by ste včas pripraviť plán pestovania. Ukážeme vám, ako na to.

Vytvorte náčrt

Ak je vonku stále svieža a studená, je správny čas premýšľať o pestovaní zeleniny v nasledujúcom záhradníckom období. Je to dôležité, pretože len ak vytvoríte starostlivo premyslený plán pestovania, môžete čo najlepšie využiť svoju záhradu a dosiahnuť dobrý úspech pri úrode.

Ale celá vec má tiež ďalšiu výhodu: začnite plánovať zeleninové záplaty v správnom čase, takže už viete, ktoré semená potrebujete a môžete si ich kúpiť včas. Po začatí záhradnej sezóny by sa jedna alebo druhá odroda zeleniny mohla stať vzácnou.

V tomto článku by sme vám chceli presne vysvetliť, ako vytvoríte taký plán pestovania zeleniny a na čo musíte venovať pozornosť. Platí to tak pre zeleninovú škvrnu na terase / balkóne, ako aj pre zeleninovú škvrnu na záhrade.

Pokyny na vytvorenie plánu príloh

➤ Krok 1 - Rozdeľte zeleninové postele:

Pred výberom zeleniny by ste mali najskôr určiť veľkosť a umiestnenie jednotlivých postelí. Najjednoduchší spôsob je hrubý náčrt, na ktorom nakreslíte pôdorys záhrady a potom rozdelíte oblasť. Pri rozdeľovaní postelí je dôležité, aby ste si ich nepamätali príliš široko, inak na nich nebudete môcť pracovať zo všetkých strán. Šírka 130 centimetrov sa ukázala ako optimálna.

Jednotlivé záhony zeleniny by mali byť tiež rozdelené záhradnými chodníkmi so šírkou medzi 30 a 50 centimetrov. Hranice nízkej postele sú tiež veľmi pekné alebo užitočné. Vizuálne vylepšujú zeleninovú náplasť a dokonca chránia niektorých škodcov od postelí. Pri väčších populáciách slimákov by sa dokonca mohol odporučiť stabilný šnekový plot.

➤ Krok 2 - vyberte zeleninu:

Takže po rozdelení záhrady je čas vybrať si zeleninu. Najprv teda premýšľajte o tom, ktoré druhy zeleniny chcete pestovať, a zapíšte si ich. Mali by ste si uvedomiť, že zelenina sa vždy delí na dve skupiny: hlavné plodiny a pred a po zbere.

Hlavnými plodinami sú zelenina, ktorá má dlhú fázu rastu. V prípade post-plodín a predplodín v okolí zeleniny, ktoré sú pripravené na úrodu veľmi skoro alebo veľmi neskoro a na pestovanie potrebujú len krátku dobu. Teraz skombinujte každú hlavnú plodinu s pred alebo po orezaní, aby ste vytvorili striedanie plodín, ktoré potom môžete pestovať na rovnakom lôžku v rôznych časoch.

➥ Hlavné plodiny sú:

Uhorky, kukurica, mrkva, zemiaky

➥ Postkultúry alebo predkultúry zahŕňajú:

Kukuričný šalát, reďkovky, kríky, kedlubica, zimný pór, zimný pór, špenát

➤ Krok 3 - Správne kombinujte zeleninu:

Ak ste teraz určili, ktoré druhy zeleniny chcete pestovať, musíte zvážiť iný bod. Zelenina sa delí na ťažkých, stredných a slabých spotrebiteľov. Všetky tieto tri skupiny majú rôzne výživové požiadavky. Je tiež dôležité, aby ste kombinovali silných a slabých spotrebiteľov alebo stredných spotrebiteľov so silnými a slabými spotrebiteľmi. Ťažké podávače však nikdy nesmiete kombinovať s inými ťažkými podávače.

Ak ste teraz určili hlavné a predzmnožiny alebo dodatočné plodiny, musíte skontrolovať, či sa dajú skutočne zasadiť do postele. Medzi silných, stredných a slabých učiteľov patria:

➥ ťažký podávač:

Zemiaky, tekvica, kukurica, kapusta, cuketa

➥ Middle Eater:

Papriky, paradajky, bežecké fazule, pór, uhorky, endives, mangold, reďkovky, baklažány

➥ slabší:

Byliny, hrach, jahňací šalát, cibuľa, reďkovky, kríky

Pre všetkých, pre ktorých je ťažké kombinovať zeleninu, uvádzame dva tipy na čítanie:
Ktorá zelenina sa hodí spolu dobre?
Ktorá zelenina sa navzájom neharmonizuje?

➤ Krok 4 - Poznamenajte si dátumy výsevu a kupujte semená:

Teraz, keď boli stanovené všetky druhy zeleniny a rozdelenie zeleninových záplat, musíte si všimnúť, kedy je potrebné jednotlivé druhy zeleniny vysiať alebo zasadiť. Najlepšie je zaznamenať tieto dátumy do náčrtu. Takže máte všetky dôležité informácie spolu.

Potom už stačí len kúpiť jednotlivé semená zeleniny. Používajte však iba semená kvalitných značiek, inak by ste mohli mať nepríjemné prekvapenie. Napríklad, že semená ani klíčiť. Samozrejme si môžete vziať aj svoje vlastné semená. Potom by ste mali urobiť zárodočný test, aby ste zistili, či semená sú stále klíčivé.