Výzdoba

Konzervovanie papriky - prezentované 4 možnosti

Konzervovanie papriky - prezentované 4 možnosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Úroda papriky bola produktívnejšia, ako sa očakávalo, a teraz neviete, kam umiestniť všetky struky? Žiadny problém! Tu sú 4 spôsoby, ako môžete uchovávať papriku.

Stačí vložiť papriku

Ak pestujete papriku na záhrade a správne ju oplodníte, zvyčajne môžete očakávať bohatú úrodu (tip na čítanie: paprika na zber - prezentovaný čas a tipy na zber). Sama osebe je to samozrejme skvelá vec, pretože to, čo je chutné ako čerstvo vybrané papriky z vašej vlastnej záhrady? Bohužiaľ sa môže stať, že zozbierate viac papriky, ako môžete jesť. Preto je užitočné vedieť, ako papriku spracovať a urobiť tak odolnou.

A to je presne úlovok: Bohužiaľ, veľa nevie, ako to urobiť, a tak hnijú krásne papriky. Aby ste tomu zabránili, máte 4 rôzne spôsoby, ako konzervovať zeleninu.

Takto môžete konzervovať papriku

➤ Variant 1 - vložte papriku:

Umiestnením papriky do murovaných nádob môžete napríklad ovocie uchovávať v pivnici dlhý čas. Najlepšie je namočiť papriku do octu. Nižšie uvádzame stručné vysvetlenie, ako sa to robí.

Potrebujete:

 • 5 murovacích nádob (každá s objemom 1 liter)
 • 4 kilogramy papriky
 • 4 litre vody
 • 2 šálky bieleho octu
 • 15 strúčikov cesnaku
 • 25 koreníc
 • 5 bobkových listov
 • 6 polievkových lyžíc soli
 • kôpor

Tu je postup:

Ak chcete pripraviť štyri kilogramy papriky, musíte rozpustiť šesť polievkových lyžíc soli v štyroch litroch vody krátkym privedením vody do varu. Potom vyberte hrniec zo sporáka a nalejte dva šálky octu do vody.

Premyté, posypané a nasekané papriky rozdeľte na päť murovaných pohárov. Potom do každej nádoby vložte päť korení, tri polovice strúčika cesnaku, bobkový list a trochu kôpru.

Teraz nalejte vodu zmiešanú s octom a soľou do piatich pohárov. Na okraji by malo byť asi pol centimetra priestoru. Potom masónové nádoby riadne zatvorte a vložte ich na dve hodiny do vodného kúpeľa.

Po dostatočnom ochladení pohárov by ste ich mali uschovať na chladnom mieste. Tu sa papriky musia variť najmenej dva týždne, než si ich môžete užiť.

➤ Variant 2 - suchá paprika:

Papriky môžete nielen vkladať, ale aj sušiť. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi.

➥ na vzduchu:

V žiadnom prípade by ste nemali sušiť ovocie na slnku, pretože UV žiarenie ničí veľkú časť vitamínov. Lusky v tieni môžete sušiť iba vtedy, ak je pekné a teplé a vzdušné. Potom jednoducho použite ihlu na navlečenie na šnúru a zavesenie reťaze vonku.

➥ sušiť v rúre:

Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom je použitie sušiarne. Ak to chcete urobiť, jednoducho rozdeľte struky, odstráňte semená a ak chcete, odstráňte pokožku. Potom papriku vysušte v sušiarni pri teplote 50 stupňov a potom ju uložte do pohárov so závitom. Udržiavajú asi pol roka a potom ich môžete zbrúsiť na použitie ako korenie. Po vysušení môžete dať struky aj do oleja a urobiť z nich kvázi predjedlá.

➤ Možnosť 3 - urobte z papriky chutney sami:

Čatník je sladký a korenený džem, ktorý sa výborne hodí k výdatným pokrmom z mäsa, ako je napr Grilované mäso sa hodí. Môže pozostávať z ovocia a zeleniny. Čatne sú tiež skvelým spôsobom, ako konzervovať ovocie. V našom prípade by sme vám však teraz chceli ukázať, ako si môžete urobiť veľmi jednoduchý paprikový chutney sami.

Potrebujete:

 • 300 gramov cukru
 • 2 čajové lyžičky soli
 • 1/2 čajovej lyžičky chili prášku
 • 4 lyžice paradajkovej pasty
 • 50 ml octu červeného vína
 • 500 gramov korenia
 • 100 gramov cibuľových kociek

Tu je postup:

Rozmiešajte cukor v hrnci a pridajte papriku a kocky cibule. Všetko povarte 10 minút a potom pridajte zvyšné ingrediencie. Nechajte všetko 10 minút opiecť a potom nalejte do pohárov.

V závislosti od typu papriky, ktorú používate na výrobu chutney, môže chutiť trochu sladšie, horúco alebo dokonca výdatnejšie.

➤ Variant 4 - mrazená paprika:

Ak nemôžete ihneď spracovať čerstvé ovocie, môžete ich samozrejme tiež zmraziť. Je len na vás, či nakrájate ovocie alebo mrazíte celé struky. Je dôležité, aby ste struky dôkladne umyli.

Zmrazenú papriku môžete vždy uchovávať v mrazničke až 10 mesiacov. Ale potom musíte očakávať, že už nebudú tak ostrí, ak ich rozmrazíte. Mimochodom, týmto spôsobom si môžete uchovať takmer všetku zeleninu a bylinky.Komentáre:

 1. Courtney

  Tento článok pridám medzi vaše záložky.

 2. Athelward

  Áno vážne. A čelil som tomu.

 3. Laochailan

  What a phrase ... phenomenal

 4. Tyrel

  Písmo sa na vašom blogu ťažko číta

 5. Zulkitaxe

  Medzi nami hovoríme, že vám odporúčame vyskúšať, skontrolujte google.comNapíšte správu