Dom a záhrada

Starostlivosť o balkón rastliny na silnom slnku - 8 tipov

Starostlivosť o balkón rastliny na silnom slnku - 8 tipovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak nemáte záhradu, balkón je často „zelenou oázou“. Ale čo keď sú tam rastliny vystavené silnému slnečnému žiareniu? Potom vám pomôžu naše tipy.

Tieň rastliny

Mať vlastnú záhradu je pekná vec. Tu môžeme pestovať svoje vlastné ovocie a zeleninu, zasiať byliny a kvety rastlín. Bohužiaľ, nie každý žije v krásnom dome so záhradou. Bohužiaľ, mnoho z nich má iba balkón na výsadbu. A tu v lete hrozí, že rastliny budú vystavené extrémnemu teplu a silnému slnečnému žiareniu.

Ak teploty stúpajú nad 30 stupňov a slnko svieti priamo na balkónových rastlinách, potom je obzvlášť dôležité, aby sa jednotlivým rastlinám v týchto dňoch venovala optimálna starostlivosť, aby sa nemuseli odovzdávať teplu. Ak vezmete naše tipy na starostlivosť o balkónové rastliny k srdcu, vašim rastlinám by sa nemalo nič stať.

Tipy na starostlivosť pri silnom slnku a suchu

Tip 1: Zásobník vody vložte do zeme

Stockosorb, čo je granulát na uchovávanie vody, pracuje v rastlinnej pôde po dobu až 5 rokov. Tieto zaisťujú dokonalú rovnováhu vlhkosti v kvetináčoch, najmä v strednom veku! Viac o vodnej nádrži Stockosorb ...

Tip 2: Používajte zavlažovacie lopty

Zavlažovacie gule: 2 týždne vody pre črepníkové rastliny Tieto zavlažovacie gule (dostupné tu) môžete tiež použiť na privádzanie vody do balkónových rastlín. Jednoducho naplňte gule vodou a špičku prilepte čo najbližšie ku koreňovému systému.

Tip 3: Dávkovač vody Blumat

Nenápadná, ale veľká pomoc: zásobník vody Blumat! Tento zásobník vody (k dispozícii tu) sa skladá z valca z hliny a veľmi tenkej hadice na vodu. Navlhčená a naplnená vodnou fľašou sa vloží do pôdy vašej balkónovej rastliny, koniec vodnej hadice sa potom vloží do hlbšej nádoby s vodou. Hlinený valec teraz natrvalo nasáva malé množstvo vody z nádrže na vodu priamo do vášho kvetináča.

Tip 4:

Na balkónoch orientovaných na juh by ste mali v okienkach používať iba rastliny hladné po slnku (napríklad levanduľa a šalvia atď.).

Tip 5:

Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je zalievanie balkónových rastlín večer. Ak je to potrebné, tiež skoro ráno. Je dôležité, aby ste sa úplne vyhli zamoknutiu!

Je tiež dôležité, aby ste nikdy svoje rastliny nezalievali na priame slnečné svetlo, pretože by inak mohli horieť.

Tip 6:

Mimochodom, terakotové kvetináče umožňujú, aby sa zavlažovacia voda odparovala oveľa rýchlejšie. Dá sa to napraviť zabalením takýchto balkónových kvetináčov vlhkou, možno aj vlhkou handrou.

Tip 7:

Pri extrémnom slnečnom žiarení by rastliny mali byť aspoň počas najväčšej tepelnej fázy, napr. odtieň markízou alebo slnečníkom.

Tip 8:

Už keď sa objaví veľká vlna horúčav, môžete z balkónových boxov vziať silne postihnuté rastliny, jasne ich odrežte a nechajte ich klíčiť znova v tieni