Inštrukcia

Voňavé nočné kvety: Tieto rastliny kvitnú v noci

Voňavé nočné kvety: Tieto rastliny kvitnú v noci


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rastliny kvitnú počas dňa, ale tak často existuje výnimka. A to sa nazýva nočné blooméry. Povieme vám, ktoré rastliny sem patria.

Kráľovná noci

Vo večerných hodinách si môžete vychutnať svoju vlastnú záhradu so pohárom vína a pri sviečkach, plus očarujúcu vôňu, ktorá vychádza z rastlín obklopujúcich terasy a balkóny. Alebo nádherné kvety, ktoré stále ponúkajú svoju plnú krásu v noci - čo by mohlo byť krajšie?

Teraz je to skutočne ohromujúci dôvod, ktorému by sme sa určite mali venovať pri plánovaní záhrady. Preto by ste určite mali vo svojej záhrade používať rastliny s kvetmi nočnými a voňavými. Týmto spôsobom si stále môžete vychutnať krásnu a predovšetkým nádherne voňavú kvetinovú nádheru aj večer. Povieme vám, ktorá rastlina patrí k takým nočným kvetom.

Prehľad rastlín nočných kvetov

➤ Nočné kvetinky s obzvlášť krásnymi kvetinovými farbami

oleander

V noci kvety žiaria hlavne vo farbách biela, krémová, ružová a žltá. Niektoré odrody sú tiež schopné predviesť svoje svetlé farby v ružovej, oranžovej a červenej v neskorých hodinách. Patrí sem napríklad zlatý lak.

Biele nočné kvety zahŕňajú slávne snehové biele ruže, oleandre, sedmokrásky a jiřiny. Zahrnuté sú však aj závesné begónie, fuchsie, hortenzie, ako aj snehová vločka a ďalšie.

Tip:

Mimoriadne pôsobivé sú lekná lekná v záhradnom jazierku, napr. „Red Flare“ (kvitnúca červená), „Texas Shell pink“ (ružová) a „Wood's White Knight“ (biela, veľmi veľká, sférická kvetina).

➤ Obzvlášť úžasne voňavé nočné kvety

okrasné tabak

Anjelská trúba a biela ľalia patria medzi najintenzívnejšie nočné vône. Kombinujú hrdý kvet so sladkou vôňou. Ale aj biela zimolez, okrasný tabak, levkoys a hviezdny mečík sprejujú v noci vonku jemnú vôňu.

Tip:

Biely „mesiac kvet“, pôvabná horolezecká rastlina, je ideálna na ochranu pergoly a terasy.

➤ Koreninové rastliny s vôňou v noci

medovka

Ale niektoré koreninové rastliny tiež oslovujú náš čuch, najmä v noci. Patria sem napríklad divoká majoránka, balzam citróna, mäta alebo pažítka kvitnúca vo fialovej farbe.

Tip:

Stačí zasadiť pažítka do malých kvetináčov a používať ich ako dekorácie stolov v noci, napríklad na párty na grile. Táto výzdoba bude vašich hostí ohromená.

➤ Rastliny v kvetináčoch s kvetmi v zime pre zimnú záhradu

anjela Trumpet

A dokonca aj v zimnej záhrade je možné efektívne umiestniť nočné kvitnúce rastliny (vane) po celý rok. Na tento účel sa hodí „Kráľovná noci“ (kaktus roku 2009), ktorá odhaľuje svoju plnú krásu len niekoľko hodín.

Anjelské trúby, oleander, moonflower a niektoré odrody kaktusu sú oveľa vhodnejšie ako nádherné nočné kvitnúce kvetináče pre zimnú záhradu.