Ponúk

Neformálne balvany na záhrade - tipy na výber, dizajn a starostlivosť

Neformálne balvany na záhrade - tipy na výber, dizajn a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Používali sa už v dobe kamennej a stále sa používajú dodnes: balvany. Ukážeme vám, ako ju môžete použiť pri navrhovaní vašej záhrady.

Balvany sú skvelým lákadlom

Ak chcete vylepšiť svoju záhradu obzvlášť atraktívnymi prírodnými kameňmi, najlepšie je použiť balvan. Tieto prírodné kamene nie sú iba opravdivými upútavkami v záhrade, ale obyčajne rozprávajú príbeh. Koniec koncov, balvany sú kamene, ktoré sa prenášali cez ľadovce počas doby ľadovej a umiestňovali sa na svoju aktuálnu pozíciu. Sú tam, kým nie sú nájdené a uvedené na trh. Preto sa nazýva „balvany“.

Teraz by sme vám radi poskytli niekoľko tipov, ako zvoliť správny nevyspytateľný blok pre vašu záhradu a ako ju neskôr dokonale udržiavať a udržiavať.

Ďalšie spracovanie balvanu

Predtým, ako balvan príde na našu záhradu, je zvyčajne vystavený špeciálnemu ošetreniu v špecializovaných predajniach. Nielen aby bola jeho nádhera dokonalá, ale tiež aby urobila pravé umelecké diela. Každý balvan je sám o sebe jedinečný, a preto je jedinečný!

Pri spracovaní balvanov sa vytvárajú predovšetkým jarné panvy, jarné kamene, obelisky, stĺpy a hviezdy. Avšak špeciálne tvary ako napr. Lopty, zvieratá, kvety atď. Vytesané z kameňa. Balvany môžu byť tiež použité na vytvorenie krásnych vodných prvkov. Môžu sa napríklad použiť čiastočne ako zásobníky vody alebo ako bazény. Niekoľko nepravidelných blokov zahalených na seba vytvára krásny záhradný vodopád.

Výber správneho nepravidelného bloku

Najlepšie je vždy uprednostniť solitérne kamene, ktoré už nie sú k dispozícii len zo záhradných záhonov a hôr v Nemecku, ale môžu pochádzať aj z Ázie, Južnej Ameriky atď. Z tohto dôvodu nájdete pomerne exotické balvany v širokej palete farieb a vzorov (mramorovanie). Napríklad, mesačné a amazonské kamene sú veľmi populárne, ale tiež kamene oceánové, trubicové, mramorové a žulové.

Pamätajte však: V závislosti od veku jeden balvan ľahko dosiahne hmotnosť nad 100 kg až do 800 kg a viac! Z toho vychádza cena balvanu. Zvyčajne to závisí od hmotnosti a typov. Ak teda nechcete míňať príliš veľa peňazí na balvan, je najlepšie poradiť sa s predajcom.

Tipy pre navrhovanie s balvany

➤ Tip 1 - postavený nevyspytateľný blok ako „socha“:

Niekde vo vašej záhrade môžete umiestniť balvan - vždy magicky priťahuje pozornosť každého. Môžete mu však dať ešte väčšiu pozornosť, ak ju umiestnite konkrétne na záhradu. Napríklad by ste mohli postaviť obzvlášť veľký balvan na jemný štrk. Potom sa javí obzvlášť elegantne a elegantne.

➤ Tip 2 - Integrujte balvany do kvetinovej / bylinkovej postele:

Balvany môžete tiež predvádzať iným spôsobom. Môžete ho napríklad integrovať do kvetinovej záhony alebo do bylinkovej záhrady. Jednoducho vložte do postele a potom transplantujte trávu, kvety atď. Tak, aby to vyzeralo, akoby tam kameň bol vždy.

➤ Tip 3 - vylepšite záhradný jazierok s balvanmi:

Ak máte pomerne plochý záhradný rybník, môžete ho vylepšiť aj balvanom. Jednoducho ju umiestnite niekde do rybníka, pridajte niekoľko menších kameňov a možno okolo nich aj rastliny rybníka a už ste vytvorili skutočného pútnika.

Tipy na starostlivosť o balvany

➤ Tip 1:

Najmä ak balvany prídu do styku s vodou často, zelené riasy sa na nich rýchlo usadia. Najlepšie je ich vydrhnúť jednoduchým štetcom dvakrát ročne.

➤ Tip 2:

Mali by ste sa tiež ubezpečiť, že živočíšny trus (napríklad z vtákov) umyte z balvanu čo najrýchlejšie. V prípade potreby môžete balvan očistiť špeciálnym čistiacim prostriedkom z prírodného kameňa, napríklad, ak sa vyskytuje mach a podobne.



Komentáre:

 1. Shemus

  It is the valuable information

 2. Mador

  I think I make mistakes. I propose to discuss it.

 3. Axel

  Likewise, in order to :)

 4. Waldifrid

  Shpashib veľký



Napíšte správu