Nápady a inšpirácia

V záhrade vytvorte ohnisko - prezentované 4 kreatívne nápady

V záhrade vytvorte ohnisko - prezentované 4 kreatívne nápady


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na záhrade je niečo ohnivé. Moje 4 nápady na vybudovanie krbu vás presvedčia - sľubujem!

Praskne, horí a zahrieva nás na chladnejších večeroch v záhrade: oheň. Tento prvok však môže byť oveľa viac než len praktický. Kreatívne navrhnuté, môžete tiež použiť na vytvorenie skutočného pútavého na záhrade. A úprimne povedané: Odpočinok pred ohňom v záhrade je skutočne najlepší spôsob, ako opustiť ťažký pracovný deň, však?

Ak teda chcete do záhrady priniesť trochu viac pohodlia, je najlepšie vytvoriť ohnisko. Radi by sme vám predstavili 4 kreatívne nápady, ako by takáto pozícia mohla vyzerať. V budúcnosti sa nebudete musieť obísť bez príjemných večerov na záhrade, pretože oheň vás udrží v teple aj v chladnejších teplotách.

Nápady na ohnisko v záhrade

➤ Nápad č. 1 - murovať krb

Najprv by sme vám chceli predstaviť variant, ktorý si môžete dokonca ľahko realizovať sami: tehlový krb. Môžete ich stavať veľmi ľahko a tiež úplne podľa vlastného vkusu. Napríklad ako ohnisko alebo vo forme kruhovej steny. Neexistujú žiadne obmedzenia pre vašu fantáziu.

Vezmite prosím na vedomie:
Otvorené krby nie sú všade povolené. V prípade pochybností sa obráťte na príslušnú obec.

Pri prvom variante môžete vykopať otvor a potom vložiť žiaruvzdorný obal. Alebo tam môžete zamurovať kamene. Pri druhom variante musíte tehly (alebo iné kamene) murovať do kruhu (jednoduché pokyny na www.bauanleitung.org).

➤ Nápad č. 2 - postavte protipožiarnu misu

Ak nie ste veľmi talentovaní z hľadiska remeselného spracovania, môžete si tiež uľahčiť prácu a založiť v záhrade ohnivú misku. Vyrábajú sa v najrôznejších prevedeniach, takže pre každý vkus a štýl záhrady by malo byť niečo. Existujú napríklad protipožiarne misky vyrobené z liatiny, nehrdzavejúcej ocele, železa, keramiky alebo terakoty a potom tiež v plochej a vysokej verzii.

Tip:

Ako gril môžete použiť aj ohnivú misku. Všetko, čo potrebujete, je rošt na grilovanie s roštom a výškovo nastaviteľná reťaz.

Ktoré protipožiarne misky a koše sa najčastejšie kupujú? Kliknite sem

➤ Nápad č. 3 - zostavenie záhradnej rúry:

Záhradné kachle, ako ich poznáte z Mexika, sú v Nemecku veľmi populárne už niekoľko rokov. Nielen preto, že sú vizuálne veľmi pekné, ale tiež preto, že si môžete vychutnať horiaci oheň a kachle rýchlo poskytujú príjemné a útulné teplo.

Pokiaľ ide o dizajn a materiál, existujú záhradné pece, napríklad v tradičnej mexickej podobe a vyrobené z terakoty, ale aj vo veľmi moderných formách a vyrobené z vysoko kvalitnej ocele. Liatinové modely, ktoré sa ponúkajú v tradičnej podobe, sú tiež veľmi krásne. Samozrejme sa musíte rozhodnúť, ktorá z nich sa hodí do vašej záhrady najlepšie. Záhradná pec by sa mala vždy zhodovať iba so záhradným štýlom a môže sa používať aj na terase.

➤ Idea No. 4 - Zostavte plynový krb

Amazon EU S.a.r.l. Pre všetkých, ktorým sa to páči trochu vznešenejšie a majú tiež plynové pripojenie, je tu ďalšia pekná varianta pre krb: nechajte špecialistu jednoducho nainštalovať plynový krb na záhrade. Vyzerá nielen veľmi elegantne, ale má aj mnoho výhod:

 • žiadne znečistenie popolom
 • žiadna tvorba sadzí
 • nie je potrebná žiadna fľaša na propánový plyn
 • žiadne sekanie dreva
 • možno jednoducho a pohodlne zapnúť a vypnúť stlačením tlačidla

Skvelá vec na takomto plynovom krbe je, že ho môžete získať aj ako kombináciu krbu a stola (pozri príklad modelu na www.amazon.de). Môžete tak okolo neho umiestniť záhradný nábytok a dokonca naň umiestniť svoje nápoje.

Je však dôležité (ak ste tak ešte neurobili), aby ste pri nákupe plynového krbu vykonali porovnanie dodávateľa plynu najneskôr pri nákupe plynového krbu, aby sa predišlo vysokým nákladom. Takéto porovnanie poskytovateľa plynu môže napr. Vykonajte bezplatne a bez záväzkov na stránke www.gasträger.com. Na prvý pohľad tak uvidíte, ktorý poskytovateľ plynu je vo vašom regióne najlacnejší. A pokládku plynovej zásuvky (informácie na www.progas.de) v záhrade by ste mali vždy nechať na špecialistovi.Komentáre:

 1. Maulabar

  Nie si náhodou odborník?

 2. Jennalyn

  There is something in this. I used to think differently, thanks for the info.

 3. Kim

  This magnificent idea has to be purposely

 4. Bobbie

  I can not take part now in discussion - there is no free time. I will be free - I will necessarily express the opinion.

 5. Gauvain

  In my opinion you are mistaken. Môžem to dokázať. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.

 6. Lok

  This question is not discussed.

 7. Strahan

  Do as you wish. Do as you wish.Napíšte správu