Inštrukcia

Rozmetávanie mulčovania kôry - takto sa to robí

Rozmetávanie mulčovania kôry - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už ide o návrh záhrady, ako prostriedok nápravy burín alebo ochranu pôdy: kôra mulčovania nemôže v žiadnej záhrade jednoducho chýbať. Vysvetľujeme, ako ju správne používať.

Kôra mulč má mnoho výhod

Kôra na mulčovanie je vyrobená z drvenej stromovej kôry. A to je presne to, čo ponúka veľa výhod. Akonáhle ste rozložili kôru v kvetinovej záhrade ako vrchnú vrstvu pôdy, už reguluje svoju teplotu pôdy. V lete kôra do pôdy pod zemou tiež udržuje pôdnu vlhkosť omnoho lepšie, aj keď je teplo vysoké. A dokonca aj v zime robí mulč veľa, pretože potom chráni pôdu pred vyschnutím a mrazom.

Zároveň, kôra kompost minimalizuje rast buriny, čo zase uľahčuje prácu. Je tiež dokázané, že sa v kôre mulčujú mikroorganizmy. To má tú výhodu, že sa zlepšuje pôdna štruktúra a zvyšuje sa úrodnosť pôdy. Stručne povedané, mulčová kôra ponúka tieto výhody:

  • Rast buriny je minimalizovaný
  • Zlepšuje sa kvalita pôdy
  • Pôdna vlhkosť trvá dlhšie
  • Ochrana pôdy prostredníctvom regulácie teploty,
  • elegantný výhľad na posteľ / možnosti pre záhradný dizajn

Ako správne šíriť kôru mulča

Po prvé: Bez ohľadu na to, kde aplikujete mulčovú kôru alebo ako používate mulč: Pred rozmetaním by ste mali vždy vyčistiť všetky postele a cesty od buriny.

Rozmetaná kôra do kvetinovej záhony alebo pod kríkmi / živými plotami / stromami:

V zásade by ste nemali kôru používať v kvetinových záhonoch a pod kríkmi, živými plotmi alebo stromami vyššími ako vo vrstve 5 centimetrov. Pomocou hrable alebo malého hrable na ruky môžete mulč ľahko distribuovať.

Dôležité:

Šírenie mulčovej kôry je menej vhodné, ak ste svoje záhradné záhony vysadili prízemím a ak ide o rastliny podstielky, ktoré majú obzvlášť vysoké požiadavky na vápno.

Je tiež dôležité, aby ste z času na čas hnojili pod mulčovou kôrou. To často odstraňuje hodnotný dusík z pôdy. Preto je najlepšie pred rozmetaním kôry do pôdy dodávať dusíkaté hnojivo.

Vytvorte záhradnú cestu z mulčovej kôry:

Situácia je iná, ak chcete vytvoriť zvlášť mäkkú záhradnú cestu s prírodným vzhľadom s kôrovou mulčou. Potom musíte naniesť vrstvu najmenej 10 centimetrov. Okrem toho je najlepšie na záhradnej ceste vopred rozložiť záhradný rúno.