Záhradné tipy

Polievanie vonkajších rastlín vodovodnou vodou - mali by ste si to uvedomiť

Polievanie vonkajších rastlín vodovodnou vodou - mali by ste si to uvedomiť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nezáleží na tom, či ide o ovocie, zeleninu alebo kvety: Ak zaobchádzate s vodou z vodovodu správne, môžete ju tiež použiť na zalievanie vonkajších rastlín. Tu sú uvedené 3 možnosti.

Voda z vodovodu je pre rastliny v prírode často príliš tvrdá

Zavlažovacia voda nie je len zavlažovacia voda, ako to mnohí profesionálni záhradníci vedia, a preto sa nielen zapína vodovodný kohútik, ale tiež stále viac využíva dažďovú vodu, pretože je to naozaj vynikajúce pre zalievanie rastlín a izbových rastlín. Mnoho majiteľov záhrad preto zriadilo v záhrade niekoľko dažďových sudov, aby do nej zachytili voľnú vodu. Iní sa však spoliehajú na zdieľané úložisko, napríklad podzemná nádrž.

Avšak, ak nemáte dažďový sud, môžete tiež použiť vodu z vodovodu na zavlažovanie vonkajších rastlín. Potom však musíte najskôr pripraviť vodu z vodovodu. Predstavujeme vám rôzne možnosti.

Pripravte vodu z vodovodu na rastliny pestované vonku

➤ Variant 1 - Nechajte vodu z vodovodu vyniknúť:

V závislosti od obytnej oblasti je voda z potrubia príliš tvrdá. Takže pH je príliš vysoké. Zvýšené pH je zvyčajne rozpoznateľné na žltkasto sfarbených listoch rastlín. Môžete však tiež skontrolovať pH pomocou indikátorových tyčiniek (k dispozícii napríklad tu).

Ak je voda z vodovodu skutočne príliš tvrdá, môžete tomuto problému čeliť tak, že vodu z vodovodu necháte stáť dlhšie v vedre, aby sa vápno mohlo vo vode usadiť. Potom môžete odsávať skutočnú zavlažovaciu vodu zhora.

➤ Možnosť 2 - pridajte vitamín C:

Do vodovodnej vody môžete tiež pridať čistý vitamín C. Vďaka tomu je výrazne mäkšia a pre rastliny v exteriéri je oveľa lepšie tolerovaná.

➤ Variant 3 - prevarte vodu z vodovodu:

Môžete tiež uvariť malé množstvo zavlažovacej vody. To by sa potom malo vykonať pri teplote najmenej 60 stupňov.