Starostlivosť

Vytvorenie záhradného ihriska - 3 nápady pre kreatívnych rodičov

Vytvorenie záhradného ihriska - 3 nápady pre kreatívnych rodičov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak si chcete v záhrade vytvoriť detské ihrisko, starostlivo premýšľajte o tom, čo sa dá z hľadiska priestoru urobiť. Zohľadniť sa musí aj vek dieťaťa.

Play stan; Zdroj obrázka: vertbaudet.de

Pre majiteľov záhrad s deťmi je ich vlastná záhrada tým pravým miestom, kde sa deti môžu voľne, ľahko a bezpečne hrať. Záhrada vás pozýva objavovať a skrývať. Je to samo o sebe pestré dobrodružné ihrisko, ale s malým úsilím ho možno zmeniť na skutočný detský raj.

Detstvo a hranie na čerstvom vzduchu nie je len zábava, je tiež zdravá. Dokonale upravená záhrada s mnohými posteľami je pre deti ťažko zaujímavá. Záhrada vhodná pre deti potrebuje zákutia a voľný priestor. Preto je vždy dobré rozdeliť záhradu do rôznych oblastí a vyhlásiť niektorú z nich za „materskú školu“, kde nezáleží na tom, či lopta končí v posteli alebo keď sa deti realizujú pomocou lopaty a vedra.

Ktoré detské ihriská sú v záhrade realizovateľné?

 • voľné plochy na chytanie alebo hranie lopty
 • Športové vybavenie ako trampolína alebo brány
 • hrací stan, strom alebo dom na hranie
 • Hrať vybavenie, ako je hojdačka alebo pieskovisko.

To, čo napokon realizujete, závisí od veku a záujmov detí, ako aj od vášho vlastného rozpočtu. Mnoho nápadov sa však dá realizovať aj lacno.

1. V záhrade vytvorte ústup

Kto sníval o vlastnom stromovom dome ako o dieťati, v ktorom sa dá odísť do dôchodku pred zvedavými rodičmi? Realizujte tento sen svojim deťom. Máte na to dve možnosti. Postavte si dom podľa vlastných pokynov, alebo si v železiarstve zaobstaráte stavebnicu. Vyžadujú manuálne zručnosti a dostatočne veľký strom. Okrem toho je dom na stavbe stromov dosť prácny a nákladný a musíte vziať do úvahy aj určité bezpečnostné opatrenia.

Alternative Alternatíva stromového domu:

Varianta detského domu, akýsi stanový dom, ktorý nestavíte na strome, ale na zemi, je oveľa jednoduchší. Tento formulár sa odporúča najmä pre menšie deti. K dispozícii sú tiež súpravy. Upevnením na podlahu je možné dom kedykoľvek rozšíriť o terasu alebo iné hracie zariadenie, ako je šmykľavka alebo preliezací rám. Hrací stan, ako ho nájdete na Vertbaudet, je obzvlášť lacný. Aj keď nie je tak stabilný ako drevený dom, hrá stánok svoju funkciu ústupu a ponúka priestor pre 2 až 4 deti v závislosti od veku. Praktické je, že si v zime jednoducho vezmete domček do detskej izby. Domček je vhodný pre deti od 2 rokov.

2. Žiadne záhradné ihrisko bez hracieho zariadenia

Na ihrisku v záhrade by nemalo chýbať hracie zariadenie. Prichádzajú v rôznych cenových reláciách, takže pre každý rozpočet existuje niečo. Pri nákupe by ste mali brať do úvahy vek detí.

Pre batoľatá a deti v materských školách je pieskovisko z dobrého dôvodu klasické. Hra v piesku dáva deťom veľa zábavy a zároveň vyžaduje kreativitu a jemné motorické zručnosti. Pri stavbe hradov z piesku dospelý nemusí vždy sedieť priamo pod dohľadom. Okrem pevných modelov z dreva sú k dispozícii lacné a mobilné plastové karantény. Je dôležité, aby ste obal zakryli kvôli ochrane piesku pred kontamináciou, najmä trusu mačiek.

➮ Pre talentovaných rodičov: Tu sú pokyny na vybudovanie pieskoviska sami

Pre staršie deti to môže byť o niečo viac. „Veľkí“ sa chcú pohnúť a pustiť. Na tento účel sú ideálne zariadenia na viac hier, ako napríklad veže na hranie so šmýkačkou a hojdačkou.

Ak nemáte priestor, môžete samozrejme nastaviť aj individuálne hracie zariadenie.

 • hojdačka
 • preliezačka
 • lezecká stena
 • Lano rebrík alebo lano
 • hojdačka
 • šmykľavka

3. Ponechajte dostatok voľného miesta na cvičenie

Nezabudnite však blokovať celú záhradu pomocou hracieho zariadenia. Upozorňujeme, že vaše deti tiež potrebujú otvorený priestor, v ktorom sa môžu len tak hrabať. Obzvlášť staršie deti radi hrajú loptové športy, napríklad futbal alebo bedminton, pre ktoré je potrebný priestor. Ak máte na záhrade veľa priestoru, môžete tiež nastaviť trampolínu. Je to súčasný trend športového vybavenia pre záhradu. Je dôležité, aby trampolína bola testovaná na bezpečnosť uznávaným testovacím strediskom (napr. Testované TÜV alebo GS) a aby nebola zaťažená väčším počtom ľudí, ako špecifikoval výrobca. Okolo neho by mala byť aj sieť, ktorá zabráni pádom.

Pred vytvorením detského ihriska v záhrade zvážte nasledujúce:

 • Koľko rokov má moje dieťa / deti?
 • Koľko metrov štvorcových mám?
 • Aké zariadenia môžem nastaviť?
 • Čo si môžem postaviť?
 • Aký je môj rozpočet?

Navrhnite ihrisko v záhrade presne podľa vašich možností. Dôležité nie je množstvo vybavenia na hranie, ale hrací raj optimálne navrhnutý pre vaše dieťa / deti.