Sadenice

Predám kúpalisko s rybníkom - Venujte pozornosť týmto bodom pri nákupe

Predám kúpalisko s rybníkom - Venujte pozornosť týmto bodom pri nákupe


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už je to plavecký bazén alebo rybník - kvalitný film patrí do oboch variantov. Tu si môžete prečítať o tom, ako ich rozpoznať a o čom hľadať pri kúpe.

Fólia musí byť veľmi odolná

Prirodzene tvarovaný rybník by ste mali vždy vybaviť odolnou vložkou na kúpanie (tip na čítanie: vytvorte kúpalisko - pokyny krok za krokom). Toto je jediný spôsob, ako zaistiť, aby nedošlo k poškodeniu a aby ste nemuseli riešiť opravy filmu. Pri kúpe takejto fólie z PVC alebo gumy by ste preto mali venovať pozornosť nasledujúcim materiálom.

Venujte pozornosť týmto bodom:

  • odolnosť proti UV žiareniu
  • Mimoriadne vysoká odolnosť proti roztrhnutiu - aj proti koreňom
  • Odolnosť proti chladu (mínus v zimných mesiacoch)
  • odolnosť proti ozónu
  • Environmentálna neutralita - kompatibilita s rybami a rastlinami, recyklovateľná
  • Vysoká elasticita (rozšíriteľnosť) - rovnako vhodná pre ploché aj hlboké zóny

Tip:

Ak pred vložením „podložíte“ ​​aj vložku na kúpanie so špeciálnym ochranným rúnom, jeho životnosť (životnosť) sa zvyčajne značne predĺži. Za týmto účelom jednoducho položte ochranný rúno priamo na zem a potom naň položte vložku plávajúceho rybníka (tip na čítanie: Plánovanie kúpaliska: pozor na tieto body).

Dôležité: hrúbka a farba filmu

V profesionálnych kruhoch sa za ideálne považuje povlak na plavecké jazierko s hrúbkou medzi 1,2 a 1,5 milimetrov, ktorý sa dá ľahko prispôsobiť dokonca aj relatívne nerovným tvarom povrchu. Aj keď sú vložky rybníkov k dispozícii v špecializovaných predajniach s hrúbkou 0,5 milimetra, mali by ste radšej používať hrubšie verzie. Tieto tenšie fólie sú vhodnejšie pre malé rybníky.

Pokiaľ ide o farbu filmu, máte tu slobodnú voľbu. Podšívka na kúpanie už nie je k dispozícii iba v čiernej, ale často aj v olivovej, smaragdovej zelenej, svetlo šedej a v rôznych odtieňoch modrej. Spravidla sa navíja na kotúčoch a ponúka na predaj v rôznych šírkach. Vyberte si iba farbu, ktorá sa vám páči, pretože tu nie je zlá voľba.