Starostlivosť

Vytvorenie wellness záhrady - predstavených 7 kreatívnych nápadov

Vytvorenie wellness záhrady - predstavených 7 kreatívnych nápadov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Postavte sa a relaxujte - nemusíte chodiť do wellness hotela, aby ste si to vyskúšali. Naše nápady ukazujú, ako môžete vytvoriť wellness záhradu.

Ideálne pre wellness záhradu: vonkajšia vírivka

Môžete vytvoriť alebo prepracovať wellness zónu na záhrade alebo kompletnú wellness záhradu s najmenšími zmenami, najmä preto, že každá zelená, zvyčajne nádherne rozkvetlá záhrada má vždy wellness charakter. Preto nemusíte toľko meniť, aby ste vytvorili wellness záhradu.

Teraz vám predstavujeme niektoré wellness možnosti, ktoré vám tiež dávajú príležitosť vytvoriť si vlastnú záhradu a objaviť ju ako wellness záhradu! Predpoklad: Na vašej záhrade potrebujete zakryté otvorené priestranstvá alebo pavilóny. Ak ich už nájdete vo vašej záhrade, nič nebráni vašej wellness záhrade.

Nápady pre vašu wellness záhradu

➤ Idea č. 1 - vonkajšia vírivka:

Špeciálne vonkajšie vírivé bazény sa už nejaký čas predávajú a môžu tam zostať po celý rok (tepelné kúrenie). Súvisiace kryty uľahčujú udržiavanie čistoty interiéru, ktorý môže v závislosti od modelu pojať dve až sedem osôb. Okrem toho môžu byť tieto vírivky vyhrievané, niektoré majú farebné svetlá (terapia farebnými svetlami), digitálny ovládací panel, masážne vodné trysky, pohodlné vankúše na krk, prehrávače CD s integrovanými reproduktormi a podobne.

Tip:

Požadované vybavenie, farbu a tvar si zvyčajne vyberiete od výrobcov individuálne. Lacné ponuky sa často ponúkajú na jeseň. Dávajte pozor na atraktívne ponuky.

➤ Idea č. 2 - Kneippov bazén:

Aj v malej záhrade môžete využívať Kneippov bazén, ako napr integrovať sa vo forme starého vínneho sudu alebo starej plechovej vane. Tieto kreatívne nápady pre bazény mini Kneipp vyzerajú skvele. Navyše, studená voda (vodná hadica) zaisťuje dokonalú Kneippovú tekutinu.

Obeh je stimulovaný šliapaním vody a podporuje sa krvný obeh. Spolu s pohybom svalov pedálom na mieste to tiež podporuje žilový prietok krvi a tiež zabraňuje kŕčovým žilám.

➤ Idea č. 3 - bazén:

Ponuka bazénov pre záhradu sa v posledných rokoch značne rozšírila, takže dnes je možné záhradný bazén zrealizovať takmer pre každého. Napríklad z lacného PVC materiálu, ktorý sa ponúka v mnohých obchodoch pre domácich majstrov. Takýto bazén však zvyčajne môžete využívať iba od mája do októbra, pretože neposkytuje mrazuvzdornosť. V zimných mesiacoch musíte mať taký bazén v interiéri suchý.

Ak však uprednostňujete exkluzívnejší záhradný bazén, môžete použiť okrem iného aj prefabrikované modely, ktoré sú zabudované na úrovni terénu (vyžaduje sa výkop). Potom je obklopená štýlovými prírodnými kameňmi alebo jemnými drevenými podlahovými doskami a môže sa používať po celý rok, pretože sa dá tiež ohrievať voda v bazéne.

➤ Idea č. 4 - Voňavé Potpourri:

Vo vašej záhrade by za žiadnych okolností nemal chýbať prírodný vonný kvetináč. Nakoniec sú vo všetkých ročných obdobiach prírodné rastliny s intenzívnou vôňou kvetov. Tieto zahŕňajú napr. Jazmín, ruže, divoké byliny, tymián, medovka, atď.

Jednoducho zasadte tieto a mnoho ďalších stresových rastlín v blízkosti wellness oáz a vychutnajte si vzhľad a vôňu týchto kvetín. Rýchlo si všimnete, že kombinácia „relaxačnej“ a „absorbujúcej vône“ vás omladší.

➤ Idea č. 5 - Relaxačný nábytok:

Pre wellness záhradu je obzvlášť dôležitý takzvaný relaxačný nábytok, ktorý sa v súčasnosti u poly ratanu uprednostňuje. Pozývajú vás na oddych a sú tiež ľahko čistiteľné, prispôsobiteľné rôznym polohám tela a veľmi pohodlné.

Ako relaxačný nábytok môžete využiť aj plážové kreslo, hojdačku, stromovú hojdačku, ležadlá pri bazéne atď. Stačí si len vybrať, čo sa vám páči. Medzi trendmi záhradného nábytku 2014 je určite niečo vhodné pre váš vkus.

➤ Idea č. 6 - vonkajšia sauna:

Takzvaná log sauna je ideálna pre vonkajšie použitie a je skutočným pútavým miestom v záhrade. Postavený v tvare vidieckeho domu, sú tu jedna alebo dve sauny a sanitárny priestor (sprcha / WC).

Ak by ste si mali zvoliť túto wellness oázu, mali by ste ju v ideálnom prípade kombinovať s salónikom (relaxačná zóna) - možno dokonca aj vnútri a vonku. Správna sauna sa skladá z niekoľkých fáz, z ktorých niektoré pozostávajú aj z odpočinkových fáz.

➤ Idea č. 7 - seno:

Posteľ sena je trochu nezvyčajná, ale veľmi ľahko sa dá zobraziť. Za týmto účelom si jednoducho musíte kúpiť čerstvé seno od miestneho farmára alebo od špecializovanej zásielkovej spoločnosti. Organické seno s divými / liečivými bylinami by malo byť určite uprednostňované, pretože pri zahrievaní (napríklad v saune) uvoľňuje cenné éterické oleje.

Seno (vyhrievanie parou), ktoré sa zohreje na asi 50 stupňov, sa musí potom rozprestrieť na pohodlnom relaxačnom lôžku (plastová podložka). Samotnú aplikáciu si potom môžete užiť v ľanovom uteráku omotanom okolo tela. Najlepšie je, aby vaše telo bolo na všetkých stranách obklopené vyhrievaným senom. Celú vec možno prikryte vlnenými prikrývkami.

Prípadne môžete tiež naplniť malý vankúš na krk z bavlny / ľanu senom a opatrne ho zahriať v rúre. Potom si vychutnajte tento otepľovací vankúš na ležadle, kým sa otepľovací efekt nezmizne.