Dom a záhrada

Tipy pre záhradu pre seniorov - takže si môžete záhradníctvo užívať dlhý čas

Tipy pre záhradu pre seniorov - takže si môžete záhradníctvo užívať dlhý časWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Praskne, ťahá sa - najmä keď je konečne veľa času na záhradníctvo v starobe, je to často ťažké. Ale nie, ak vezmete naše tipy k srdcu.

Používajte správne nástroje

Ak pracujete, cez víkend je často len čas na prácu. Preto sa mnohí samozrejme tešia na čas, keď budú konečne každý deň doma a budú sa venovať výlučne svojej záhrade. Keď však tento čas príde, väčšina ľudí si uvedomí, že záhradníctvo pre nich už nie je také ľahké.

Preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré vám môžu prácu na čerstvom vzduchu výrazne uľahčiť.

6 tipov na viac zábavy v záhradníctve

➤ Tip 1 - používajte správne nástroje:

Používajte nástroje, ktoré sa zväčša vyhýbajú ohnutiu alebo napnutiu. Medzi ne patria uchopovacie nástroje, napr. Pri zbere ovocia na ovocných stromoch alebo hrabaní teleskopickou rukoväťou atď. Pri nákupe záhradného náradia venujte pozornosť aj hmotnosti, ergonomickým zábradliam a podobne.

Použité nástroje by mali byť vždy vo veľmi dobrom stave, čo vo všeobecnosti uľahčuje prácu. Náradie udržiavajte čo najbližšie k záhradným posteliam, napr. v malých skriniach na uloženie veľkých vzdialeností s niekedy ťažkými zariadeniami.

➤ Tip 2 - vytvorte vyvýšené lôžko:

Kúpte si vyvýšenú posteľ a zasadte tam zeleninovú záhradu. So zdvihnutými posteľami sa ľahšie pracuje. (Tip na čítanie: Postavte vyvýšené lôžko sami v 7 krokoch)

➤ Tip 3 - vytvorte sedenie:

Na záhrade vytvorte niekoľko pohodlných sedadiel, po ktorých si počas práce môžete rýchlo oddýchnuť. Okrem toho používajte mobilné záhradné sedenie, ktoré môžete vždy umiestniť v bezprostrednej blízkosti oblastí, na ktorých sa má pracovať, napr. Pleveluje malé záhradné stoličky.

➤ Tip 4 - vyberte si vhodné rastliny:

Hlavne trvalé rastliny v záhrade, ktoré zvyčajne robia menej práce. Ďalej by ste mali používať odolné rastliny iba v našich zemepisných šírkach. V zime to šetrí nutnosť nosenia ťažkých vedier v interiéroch bez mrazu, ktoré pracne pokrývajú rastliny a tiež vysádzajú odnože.

V záhrade tiež vytvárajte veľkorysé trávniky, pretože zvyčajne sa s nimi oveľa ľahšie pracuje. Vymeňte tiež listnaté stromy za ihličnany, pretože to ušetrí často únavné zhrabanie lístia na jeseň.

➤ Tip 5 - používajte záhradné rukavice:

Pri práci na záhrade vždy noste záhradné rukavice, ktoré chránia vaše ruky pred porezaním. Koniec koncov, infekcie nečistotami môžu byť život ohrozujúce, najmä v starobe.

➤ Tip 6 - požiadajte o pomoc:

Ak medzi nimi nemáte najlepšiu silu, mali by ste požiadať príbuzných, priateľov alebo susedov, aby pre vás v krátkom čase urobili malú záhradnícku prácu. V prípade dlhodobých výpadkov by ste však mali záhradkárstvo poveriť profesionálnou záhradníckou spoločnosťou. Tam by ste sa vždy mali opýtať na akékoľvek existujúce zľavy pre seniorov!