Výzdoba

Utesnenie balkóna dlaždicami - 3 možnosti uvedené s pokynmi


Keď starnú balkóny, často sa tvoria trhliny alebo sa oddeľujú dlaždice. Tu sú 3 spôsoby, ako môžete zapečatiť balkón.

odstrániť staré dlaždice

Ak sa dlaždice odtrhnú alebo sú na balkóne praskliny, nemali by ste nechať tento stav trvať príliš dlho, pretože netesný balkón môže mať mnoho nepríjemných následkov. Ak dažďová voda preniká cez jemné trhliny, poškodenie sa samozrejme zhorší. Ak potom v zime zamrzne, môže byť podlaha správne vyfúknutá (tip na čítanie: urobte balkón a terasu zimnou odolnosťou - teraz chráňte pred mrazom!).

Ale to nie je všetko: pre stabilizáciu sú v podzemí zlúčeniny železa, ktoré môžu hrdzaviť v dôsledku účinkov vlhkosti, ktoré môžu tiež poškodiť fasádu domu. V letných mesiacoch je ťažkou príťažlivosť aj balkónová podlaha. Mali by ste sa pustiť do práce a utesniť balkón.

Ak balkón nie je príliš veľký, môžete ho utesniť sami. Všetky materiály, ktoré potrebujete na renováciu podlahy, môžete získať v železiarstve. Nižšie sú uvedené tri spôsoby, ako môžete vykonať utesnenie.

Prezentované sú 3 spôsoby, ako utesniť balkón

Možnosť 1 - odstrániť staré dlaždice:

Ak sú dlaždice vážne poškodené, je najlepšie ich úplne odstrániť a zaskladať balkón. Postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

➥ Krok 1:

Pred renováciou podložia sa musia staré dlaždice úplne odstrániť.

2 Krok 2:

Ak je povrch dobre udržiavaný, musíte v dvoch vrstvách naniesť tesniacu špachtľu z plastu a cementu. Táto tesniaca hmota zaisťuje spoľahlivé utesnenie na balkóne. Prípadne môžete použiť film.

3 Krok 3:

Po takto pripravenom povrchu môžete naň položiť nové dlaždice.

Variant 2 - impregnovať dlažbu:

Nie je nevyhnutné odstraňovať staré dlaždice. Ak nie sú vážne poškodené, môžete jednoducho impregnovať existujúcu krytinu. Postupujte nasledovne:

➥ Krok 1:

Dlaždicu impregnujte

Určite by ste si mali pre prácu zvoliť deň so suchým počasím, pretože impregnácia trvá až päť hodín, kým vydrží odolávať dažďu. Najprv musíte dôkladne vyčistiť podlahu a odstrániť všetok mach, ktorý sa môže vyskytovať v spojoch.

2 Krok 2:

Potom impregnačnú tekutinu dobre pretrepte a rovnomerne rozložte na obklad dlaždice. Pomocou gumeného stierača môžete hmotu nanášať pekne rovnomerne.

3 Krok 3:

Po uplynutí expozičného času uvedeného na obale musíte prebytočnú hmotu odstrániť gumovým stieračom a znova ho utrieť navlhčenou handrou.

Ak ste dlaždice impregnovali týmto spôsobom, musíte postup zopakovať najmenej raz ročne, prípadne aj každých šesť mesiacov.

Možnosť 3 - Dlaždicu utesnite tekutým plastom:

Ak sú dlaždice vážne poškodené a existujú veľké praskliny a praskliny, musíte použiť ťažšie zbrane. V tomto prípade je na utesnenie podlahy potrebný tekutý plast. Potom postupujte takto:

➥ Krok 1:

Kachľovú podlahu utesnite tekutým plastom

Pred prácou s plastom by ste si mali obliecť ochranné rukavice. Potom dlaždice dôkladne očistite a vyplňte otvory a trhliny plnivom.

2 Krok 2:

Potom plast premiešajte podľa pokynov na obale a potom ho rovnomerne rozložte na podlahu. Priamo z železiarstva potom prichádza špeciálna rúna. Jednotlivé pásy sa musia prekrývať asi o päť centimetrov.

3 Krok 3:

Po správnom namočení rúna plastom sa naň položí druhá vrstva plastu. Mali by ste to distribuovať s rolkou. Uistite sa, že rúno nekĺzne.

Mimochodom nájdete na obale informácie o čase, po ktorom sa po obale dá chodiť a kedy vydrží.