Nápady a inšpirácia

Výstavba terasy: tipy na plánovanie a realizáciu

Výstavba terasy: tipy na plánovanie a realizáciu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri stavbe terasy nemusíte byť profesionál. Záhradníci remeselníckeho hobby si môžu tiež zostaviť vlastnú terasu. Dáme vám tipy na plánovanie a realizáciu.

Mnoho ľudí trávi veľa hodín cez víkendy, po práci alebo na dovolenke na terase. Priatelia a susedia sú tu vítaní na grilovanie, opaľovanie sa na ležadle alebo ráno si nerušene vychutnávajú kávu na čerstvom vzduchu.

Majitelia domov takmer vidia terasu ako nutnosť, ktorá by na ich záhrade nemala chýbať. Na trávenie voľného času na terase však musíte stráviť veľa hodín, ktoré musíte investovať do plánovania a realizácie stavebného projektu.

Tu sme zhrnuli dôležité tipy na plánovanie a realizáciu terasy.

obsah

 • 1 ➤ Pozemný staviteľ a základ: zabezpečte stabilitu
  • 1.1 Nesprávny základ
  • 1.2 Správne založenie
 • 2 ➤ Zostavte si terasu: iba 5 krokov
 • 3 ➤ Súkromie: ochrana súkromia pred zvedavými susedmi
 • 4 ➤ Terasová krytina: dobre chránená po celý rok
 • 5 ➤ Zkrášlenie terasy: možnosti dizajnu

➤ Pôda a nadácia: zabezpečujú stabilitu

Nesprávny základ

Mnoho staviteľov pochopiteľne postrádajú vedomosti o interakcii budovy, staveniska a nadácie. Ak sa vyskytnú chyby počas plánovania, chyby sa zvyčajne nedajú odstrániť. Poruchy sú vyjadrené ako praskliny v stenách av najhoršom prípade sklon celej budovy.

Grafika ukazuje, ako vyzerá zlý základ domu a terasy. Je možné pozorovať, že časť domu stojí na mäkkej pôde. Základný stĺp pre dom aj na terasu sú podopreté na mäkkej podlahe. To prinesie časom a povedie k vyššie opísaným problémom.

Pri vytváraní vysokokvalitnej terasy, ktorú môžete neskôr zmeniť na zimnú záhradu, potrebujete pevnú základnú dosku, ktorá je tiež správne umiestnená. Stavitelia musia venovať veľa premýšľania zásypovej jame stavebnej jamy. Ak je slabá, doska terasy by sa v tejto oblasti mohla prehýbať. Z tohto dôvodu je vhodné navrhnúť terasovú dosku s dvoma pevnými opornými stranami ako samonosnú železobetónovú dosku.

Správny základ

Ako podperu môžete použiť zosilnenú vonkajšiu stenu suterénu, pevné konzoly vyčnievajúce zo steny alebo po utesnení steny pred ňu vytvorené stĺpiky. Ak je pôda dobrá, všetko, čo potrebujete na voľnej strane terasy, je základňa alebo bloky bez mrazu.

Na druhej strane, ak je stavenisko nevhodnou podlahou, napríklad ílom, základ terasy by mal presahovať podlahou približne v hĺbke základu domu. Toto vytvára jednotnú úroveň základu a zaisťuje stabilitu. V závislosti od hĺbky môžete použiť betónové stĺpy, mikrofóny alebo stĺpy vyrobené z betónových krúžkov.

➤ Zostavte si terasu: iba 5 krokov

Keď je podporný základ na mieste, začína sa skutočná výstavba terasy. Tu samozrejme záleží na tom, z akého materiálu je terasa postavená. Drevené podlahové dosky alebo kamenné dosky? Odporúčame drevené dlaždice! Správne kladenie drevených dlaždíc nie je náročná úloha. Z tohto dôvodu sú zvlášť odporúčané pre všetkých neskúsených domácich majstrov. Kladenie sa vykonáva v niekoľkých jednoduchých krokoch:

 1. Vyberte si drevené dlaždice
  S drevenými dlaždicami by ste sa nemali vzdať kvality, pretože určujú vzhľad a trvanlivosť podlahy. Vysoko kvalitné drevené dlaždice sa navyše dajú ľahko zložiť a ľahko položiť.
 2. Pripravte povrch
  Ak ste predtým vytvorili pevný základ, môžete svoje drevené dlaždice položiť priamo bez toho, aby ste museli vyrovnávať povrch. Všetci ostatní by mali najprv odstrániť nerovnosti vyrovnávacou hmotou.
 3. Použite mriežkový systém
  Drevené dlaždice nevyžadujú špeciálnu spodnú konštrukciu. Odporúčame však kúpiť drevené dlaždice pomocou mriežkového systému. Tento systém chráni drevo pred zamokrením a predlžuje jeho životnosť.
 4. Ošetrte drevo
  Každé drevo potrebuje vhodné ošetrenie, aby ho chránilo pred vonkajšími vplyvmi. Niektoré druhy dreva, napríklad teak, sú obzvlášť odolné a sú veľmi vhodné na terasy. (Tip na čítanie: drevený záhradný nábytok - 5 tipov na údržbu)
 5. Položte drevené dlaždice
  Po orezaní drevených dlaždíc na mieru ich môžete začať pokladať. Vďaka jednoduchému systému plug-in je pokládka detskou hrou.

➤ Súkromie: súkromie proti zvedavým susedom

Ak sused pri výstavbe novej terasy už zvedavo pozerá na plot, nič mu nezabráni neskôr v prehliadaní záhrady suseda. Ľudia, ktorí chcú chrániť svoje súkromie, môžu blokovať názory svojich susedov pomocou prirodzenej alebo umelej obrazovky ochrany osobných údajov.

Ak sa rozhodnete vytvoriť si vlastnú obrazovku ochrany osobných údajov, máte niekoľko možností:

 • Obrazovka na ochranu osobných údajov vyrobená z prútených prvkov plotu
 • Záhradná stena ako súkromná obrazovka
 • mobilná obrazovka ochrany osobných údajov
 • Ázijská obrazovka na ochranu súkromia vyrobená z trstinových rohoží

»Tip: Alternatívou k týmto umelým variantom je prírodná obrazovka na ochranu súkromia, napríklad vyrobená z bambusu alebo živých plotov. Bambus má tú výhodu, že sa jedná o ľahko udržiavateľnú, obnoviteľnú surovinu s dobrou trvanlivosťou, ktorá tiež dobre vyzerá a rýchlo rastie.

Covering Terasa: dobre chránená po celý rok

Pre veľa ľudí je terasa doma jediným miestom, kde sa môžu vypnúť a nerušene si užiť voľný čas - ak by náladové počasie nevytvorilo kľúč v dielach. Našťastie existuje dobré riešenie problému: kryt terasy, ktorý chráni terasu a obyvateľov pred búrlivým počasím.

V zásade má zmysel montovať krytinu terasy priamo pri stavbe terasy. Na jednej strane vám to ušetrí peniaze pri plánovaní a na druhej strane to tiež ušetrí čas, pretože už nie sú potrebné žiadne ďalšie renovácie. Napriek tomu je celkom možné dovybaviť terasovú krytinu.

»Mimochodom: Krytina terasy chráni terasu pred vetrom a počasím. Pred začiatkom zimy však terasa potrebuje osobitnú starostlivosť, aby v novom roku vyzerala rovnako krásna.

Celkovým a úplným zastrešením terasy je výber materiálov. Do-it-yourselfers, ktorí chcú dať ruku, sú najjednoduchší spôsob, ako sa dostať preč s drevom. Tento materiál je lacný, ľahko sa s ním pracuje a je tiež extrémne stabilný. Nevýhodou však je, že drevo musí byť chránené pred vetrom a počasím s náležitou starostlivosťou. Ak nechcete pravidelne nanášať ochrannú glazúru na drevo, môžete ako alternatívu použiť hliník, sklo alebo kov. Posledne uvedený materiál je komerčne dostupný ako stavebnicový systém a dá sa rýchlo zostaviť. Na druhej strane v prípade skla a hliníka musíte použiť hotové riešenia, pretože je ťažké sa sami stavať.

➤ Zkrášlenie terasy: možnosti dizajnu

V tomto bode je terasa už hotová. Súkromie je zaručené vďaka obrazovke súkromia a strecha terasy umožňuje relaxáciu aj v daždivých dňoch. Terasa je však stále neplodná a nenápadná. Môžeme to zmeniť pomocou nasledujúcich možností dizajnu:

 • záhradný nábytok
  Aká by bola terasa alebo záhradný nábytok? Záhradný stôl prispôsobený veľkosti terasy so zodpovedajúcimi záhradnými stoličkami umožňuje celej rodine spolu stolovať. V lete si na priestranných ležadlách môžete vychutnať teplo slnka na pokožke. V závislosti od veľkosti terasy si môžete zriadiť záhradnú lavicu alebo skupinu na posedenie. (Tip na čítanie: materiály záhradného nábytku a ich vlastnosti - malý prehľad)
 • rastlina
  Aj keď je v záhrade dostatok rastlín, na balkóne by niektoré rastliny nemali chýbať. V závislosti od toho, aký veľký alebo malý by mal byť okraj k prírode, môžete okolo terasy umiestniť kríky, malé stromy a trvalky tak, aby boli ťažko viditeľné. Ak chcete jasne oddeliť terasu od záhrady, mali by ste namiesto toho zvoliť niekoľko črepníkových rastlín.
 • osvetlenie
  Už nie je tajomstvom, že svetlo ovplyvňuje našu myseľ. Použitie rôznych svetiel môže vytvoriť večer príjemné prostredie. Odporúča sa kombinácia sviečok, solárnych svetiel a LED diód. (Tip na čítanie: záhradné osvetlenie bez elektriny - 4 chytré nápady pre vašu záhradnú oázu)
 • vnútri
  Komfort už nie je výlučnosťou interiéru. Útulný a robustný záhradný nábytok vytvára príjemnú atmosféru na terase.
 • lahodný
  Kvetináče s lahodným ovocím, zeleninou a bylinkami nielen zaisťujú zdravú kuchyňu, ale sú tiež krásnymi detailami na terase. Mnohé z týchto rastlín rastú v nádobách a na terase sa cítia skutočne dobre.

Keď je terasa zdobená krásnymi prvkami, môžete konečne inaugurovať obyvateľov domu.Komentáre:

 1. Fenrikree

  Authoritative answer

 2. Creon

  In this nothing in there and I think this is a very good idea.

 3. Misu

  Wise objects, says)

 4. Joki

  Ospravedlnujem sa, ale podla mna nemas pravdu. mám istotu. Poďme diskutovať. Napíšte mi do PM, porozprávame sa.

 5. Josef

  Zajtra je nový deň.

 6. Doubei

  Myslím, že robím chyby. Skúsme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM.

 7. Judal

  Verím, že si sa mýlil. Som si istý. Musíme diskutovať.

 8. Mac

  How to paraphrase this?Napíšte správu