Ponúk

Kúpte si zametač trávnika - naše 4 tipy na nákup


Hrabanie listov a plodín spolu - nepríjemné záhradníctvo, nie? Môže vám pomôcť kosačka na trávu. Pri kúpe by ste však mali zvážiť naše tipy.

Takto vyzerá veľká zametačka

Najmä väčšie trávniky si vyžadujú rozsiahlu údržbu, aby tiež poskytovali dobrý vizuálny vzhľad. Hrabanie lístia sa preto môže rýchlo stať hodinovou úlohou. Ak sa tomu však chcete v budúcnosti vyhnúť, mali by ste uvažovať o kúpe zametača. Kosačky trávy úhľadne zhromažďujú všetky lístky na trávniku v ich lapačoch tráv, čo úplne eliminuje únavné zhrabnutie trávnika. Celoročne však môžete na trávniku ľahko odstrániť výstrižky a malé zvyšky.

Ako vyzerá zametač trávnika?

Kosačka na trávu je príslušenstvo, ktoré je k dispozícii v špecializovaných predajniach v rôznych verziách (veľkosť, výkon atď.). Môžete ho použiť ako náhradný diel pre kosačku na trávu alebo ako príslušenstvo pre príves z akejkoľvek pojazdnej kosačky na poľnohospodársky traktor. Môžete ho použiť aj ako samostatné zariadenie. Ceny menších ručne ovládaných zametacích strojov začínajú už pod hranicou 100 eur a zvyšujú sa v závislosti od úrovne výkonu.

Naše tipy na nákup zametača trávnika

➤ Tip 1 - Výkon a šírka zametacej plochy:

Pri nákupe zametača trávnika by ste mali v prvom rade venovať pozornosť výkonu a oblasti zametania, ktoré by sa mali optimálne prispôsobiť potrebám na mieste a existujúcemu zariadeniu.

➤ Tip 2 - lapač trávy:

Pridružený zberač trávy by mal mať tiež dostatočne veľkú kapacitu a mal by sa čo najľahšie vyprázdňovať, napr. lanom zo sedadla žacieho stroja alebo ručne pomocou riešenia ľahkej rukoväte.

➤ Tip 3 - pneumatiky:

Okrem toho by zariadenie malo mať pneumatické pneumatiky, aby ste pri jeho jazde do značnej miery chránili trávnik.

➤ Tip 4 - Vhodnosť pre spevnené alebo dechtové povrchy:

S mnohými zametačmi trávnika môžete tiež vyčistiť spevnený alebo dehový povrch. Ak chcete, mali by ste sa zodpovedajúcim spôsobom informovať pri kúpe od špecializovaného predajcu!