Tipy a triky

Rady na kúpu kosačky na trávu: benzín alebo elektrický?

Rady na kúpu kosačky na trávu: benzín alebo elektrický?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kosačka na trávu je nevyhnutná pre každého majiteľa záhrady. Ale ktorý z nich je pre mňa ten pravý? Benzín alebo elektrický? Podporujeme vás pri vašom nákupnom rozhodnutí a uvádzame výhody a nevýhody oboch zariadení.

Trávnik rastie a rastie. Ak si nechcete vždy požičať kosačku na trávu suseda, mali by ste si rýchlo získať vlastnú. Ale ktorý presne? Ak počúvate ľudí, ktorých poznáte, každý druhý človek má iný názor. Jeden hovorí, benzín a ďalšie elektrické kosačky na trávu. Ale ktorý je ten pravý?

Výber perfektnej kosačky závisí od rôznych kritérií. Veľmi dôležitým kritériom nákupu je napríklad kosená plocha. (Tip na čítanie: Vyhľadajte kosačku na trávu - naše rady týkajúce sa nákupu). A samozrejme je pohon mimoriadne dôležitý na dosiahnutie dlhodobých optimálnych výsledkov.

Zostavili sme pre vás výhody a nevýhody elektrických a benzínových kosačiek na trávu.

obsah

 • 1 elektrická kosačka na trávu
  • 1.1 ➤ Výhody
  • 1.2 advant Nevýhody
 • 2 benzínové kosačky na trávu
  • 2.1 ➤ Výhody
  • 2.2 ➤ Nevýhody
 • 3 výhody a nevýhody: v skratke
  • Záver 3.1:

Elektrické kosačky

➤ Výhody

objem
Veľkou výhodou elektrických kosačiek na trávu oproti benzínovým kosačkám na trávu je úroveň hlasitosti. Elektrické kosačky fungujú oveľa tichšie, a preto sú obzvlášť vhodné v oblastiach, kde sú záhrady a domy blízko seba. Takže váš sused bude určite šťastný, ak si vyberiete tichšie zariadenie. Najmä ak môžete kosiť len neskoro v noci, je výrazne znížené obťažovanie susedov elektrickou kosačkou. (Tip na čítanie Správa Stiftung Warentest Hluk v záhrade: hluk pri dverách)

závažia
Ďalšou výhodou je nízka hmotnosť elektrickej kosačky na trávu, pretože motor je omnoho ľahší ako benzínová kosačka. Na druhej strane elektrické zariadenia sú vyrobené z plastu, zatiaľ čo kosačky na trávu sú často vyrobené z kovu, a preto majú väčšiu váhu. Najmä kritérium pre ženy je veľmi rozhodujúce. Koniec koncov, záhradníctvo by malo byť tiež trochu zábavné.

Malá starostlivosť a údržba
Nemalo by sa opierať ani o starostlivosť a údržbu kosačky na trávu. Starostlivosť o kosačku na trávu zahŕňa nielen pravidelné čistenie, ale aj to, že by ste mali kosačku kosiť každý rok. Toto úsilie je však oveľa menšie ako pri benzínovej kosačke na trávu. Tam musíte pravidelne kontrolovať hladinu oleja a olej vymieňať.

»Poznámka: Napriek nízkej údržbe je potrebné občas vymeniť nože na holenie a ďalšie opotrebované diely.

Rovnomerný strih trávnika
Rezané povrchy na elektrickej kosačke na trávu sú čistejšie, pretože zákruty rezacích nožov sú omnoho vyššie. Tipy tiež nevyzerajú rozstrapkané. Ďalšou výhodou je následne rastúci trávnik, ktorý vyzerá oveľa elegantnejšie.

➤ Nevýhody

Prerušovací napájací kábel
Pravdepodobne najväčšou nevýhodou kosačky na trávu je nepríjemný silový kábel, ktorý vždy ťaháte za sebou. Pri kosení to môže byť veľmi reštriktívne. Neustále sa musíte starať o to, ktoré cesty vedú, aby ste v najhoršom prípade neprešli cez kábel.

Musí byť k dispozícii napájacie a predlžovacie káble
Pri elektrickej kosačke na trávu je samozrejme potrebné vždy elektrické pripojenie. Ak máte iba obmedzený počet externých zásuviek, mali by ste vždy mať predlžovací kábel pripravený na zvýšenie dosahu. Toto je často nevyhnutné, najmä pre väčšie vlastnosti.

Mokré počasie a príliš vysoký trávnik
Keď pršalo alebo keď trávnik prekročil určitú veľkosť, elektrická kosačka rýchlo dosiahne svoje limity. Ak je trávnik príliš vysoký, budete musieť kosačku trochu odtiahnuť a začať znova. Nie je to len vyčerpávajúce, ale nie je to ani z dlhodobého hľadiska zábavné.

»Populárne elektrické kosačky na trávu a tipy na kúpu

Benzinrasenmäher

➤ Výhody

Bez ohľadu na elektrinu
Výhoda benzínovej kosačky je zrejmá, najmä na veľkých pozemkoch. Ste jednoducho nezávislí, pokiaľ ide o napájanie. Nemusíte venovať pozornosť žiadnym káblom a môžete sa s kosačkou na pozemku voľne pohybovať.

mocný
Benzínový motor je výrazne výkonnejší ako elektrický motor. Vďaka tomu je kosačka na benzínovú trávu ľahšia vďaka hustej vysokej tráve bez toho, aby sa dosiahla hranica. Dokonca aj na nerovných pozemkoch s miernym svahom sú benzínové kosačky na trávu oveľa lepší spoločníci. Tento výkonnejší motor robí z benzínovej kosačky kosačiek jeden z najpopulárnejších typov kosačiek na trávu.

Kosenie ľahšie
Väčšina benzínových kosačiek na trávu má teraz pohon kolies. To znamená, že kosačku nemusíte tlačiť samostatne, ale robí to samostatne. Môže to byť skutočná úľava, najmä pre veľmi veľké a ťažké zariadenia.

Väčší zberný kôš
Ak musíte kosiť trávnik pravidelne, viete, aké nepríjemné je neustále vyprázdňovanie koša. Na jednej strane ste neustále prerušení práce a na druhej strane neustále bežíte tam a späť. Tomu sa nedá vyhnúť benzínovou kosačkou, ale prinajmenšom dostal väčší zberný kôš. Týmto spôsobom môžete pokryť väčšie vzdialenosti pomocou jediného vyprázdnenia.

»Tip: Alternatívou by bola mulčovacia kosačka. Odrezky tu zostávajú a hnojia trávnik súčasne. (Tip na čítanie: mulčovacia kosačka - výhody a podrobné využitie kosačky)

➤ Nevýhody

Žiadne kosenie bez paliva
Elektrická kosačka na trávu samozrejme potrebuje aj svoje „palivo“, ale predpokladáme iba to, že každá domácnosť má elektrické pripojenie. Ale ak skrátite trávnik benzínovou kosačkou a potom sa benzín náhle vyčerpá, cesta k benzínovej stanici je vopred naprogramovaná.

Vyššia hlasitosť
Objem benzínovej kosačky sa môže stať skutočným problémom, najmä v metropolitných oblastiach a pozemkoch. Kosačka na trávu je dosť hlasná kvôli výkonu motora a mohla by na vašich susedov spôsobiť veľké zaťaženie. V takom prípade je pravdepodobne lepšou voľbou elektrická kosačka.

Väčšie potreby údržby
Na rozdiel od elektrickej kosačky na trávu má benzínová kosačka väčšiu potrebu údržby. Tu musíte pravidelne kontrolovať hladinu oleja a tu a tam vymieňať olej (pokyny nájdete tu). Okrem toho sa musí vzduchový filter vždy čistiť. Práce, ktoré vám ušetria elektrická kosačka.

Musí byť k dispozícii úložný priestor
Veľkosť benzínových kosačiek na trávu sa líši od modelu k modelu. Existujú kosačky, ktoré sú veľmi veľké a zaberajú veľa miesta na uloženie. To môže rýchlo viesť k problému s priestorom na malých pozemkoch alebo v záhradách.

»Populárne benzínové kosačky na trávu a tipy na nákup

Výhody a nevýhody: V skratke

výhodynevýhody
BenzinrasenmäherWhen pri práci nezávislý
✔ vysoký výkon
✔ veľký zberný kôš
✔ ľahké a rýchlejšie kosenie
Needed Potrebné palivo
✘ zvýšená úroveň hlasitosti
✘ vyššia údržba
✘ vyžaduje viac miesta
elektrické kosačky✔ nízka hodnota akvizície
✔ nízka údržba
✔ šetrné k životnému prostrediu
✔ čistý rez
✔ nízka hmotnosť
✔ nízka úroveň hlasitosti
✘ Problémy s príliš vysokým trávnikom
✘ nepríjemný kábel
✘ Musí existovať sieťové pripojenie
May Môže byť potrebný predlžovací kábel

Záver:

Ktorú kosačku na trávu si nakoniec vyberiete, záleží hlavne na vašich vlastných potrebách a povahe vášho trávnika. Stiftung Warentest sa bližšie pozrel na elektrické kosačky na trávu a podrobil ich tempu. Tu si môžete bezplatne prezrieť výsledok testu.

Väčšina testovaných zariadení a benzínových kosačiek na trávu je samozrejme možné objednať online. Obzvlášť sa mi páči redcoon online shop, pretože v kategórii záhradné náradie si môžete navzájom porovnávať jednotlivé zariadenia (pozri obrázok vpravo).
Všetko, čo musíte urobiť, je zaškrtnúť v článku „Porovnať produkt“ a potom sa zobrazí tabuľka, ktorá veľmi jasne porovnáva vybrané produkty. Skúste to!Komentáre:

 1. Yaduvir

  Máš úplnú pravdu.In this something is I think that it is good thinking.

 2. Tetaxe

  The authoritative message :), is tempting...

 3. Fegrel

  Mýliš sa. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM.

 4. Arnt

  Nemáš pravdu. Som si istý. Pošlite mi e -mail v PM, budeme diskutovať.

 5. Carthage

  This rather valuable messageNapíšte správu