Sadenice

Boj proti slimákom v záhrade - pivo pomáha

Boj proti slimákom v záhrade - pivo pomáha


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Slimáky v záhrade sú nepríjemné a nechutné. Ale skôr, ako začnete riešiť slimáky jedom, dva tipy, ako to urobiť bez.

Ak hovoríte o záhrade, pivo sa zvyčajne podáva iba na grilovanie. Ale namiesto toho, aby ste ho pili, je pivo tiež skvelý spôsob, ako sa v záhrade zbaviť nepríjemného moru slimákov. Hobby záhradníci sú často ohromení, pokiaľ ide o prijímanie malých a nepríjemných slimákov. Jedia si cestu cez zeleninové škvrny a spôsobujú značné škody.

Boj proti slimákom - s pivom namiesto jedu

Toto sa dá napraviť. Nakúpte pasce slimákov od špecializovaných predajcov a naplňte ich pivom. Priťahované zápachom slimáky padajú do špeciálne tvarovaného pasce a už nevychádzajú. Potom sa pasce jednoducho vyprázdnia a ak je to potrebné, postup sa začne znova. Týmto spôsobom sa odstránia celé armády slimákov bez zásahu do ekologie prírody slimákovými jedmi.

Zozbierajte slimáky pod listami rebarbory

Ďalším riešením môže byť usporiadanie veľkých listov rebarbory. Sú veľmi veľké a zabezpečujú, aby tienisté poschodie nižšie nevysychalo tak rýchlo. Ideálne pre slimáky! To je presne dôvod, prečo sa im to páči. Cez deň zoberte listy a pohodlne zbierajte slimáky pod nimi. Ale buďte opatrní: zbierajte slimáky, keď je ešte svetlo, pretože v noci budete opäť na ceste ...

Schnexagon zastaví slimáky bez toho, aby ich zabil