Dom a záhrada

Postavenie múru vidieckeho domu na záhrade - 4 návrhy na implementáciu


Či už je elegantný, bezšvíkový alebo sivý - stena vidieckeho domu patrí k vidieckemu domu ako je bazén k vonkajšiemu bazénu. S niekoľkými trikmi si z neho môžete urobiť skutočného pútavého psa.

Stena vidieckeho domu môže byť starožitná alebo moderná

Vidiecke domy v minulosti stavali iba ľudia vyššej triedy, ktorí tieto vidiecke domy používajú ako bydlisko v teplom období. Mnoho ľudí, ktorí v meste žijú väčšinu roka, to robí dodnes. Iní žijú po celý rok v vidieckom dome obklopenom veľkou záhradou.

V takejto záhrade, ktorá vyžaruje útulnosť a atmosféru vidieka, by nikdy nemal chýbať veľmi dôležitý dizajnový prvok: záhradná stena vidieckeho domu. A práve na tento účel sa dnes v špecializovaných predajniach ponúkajú špecializované záhradné kamene pre vidiecke domy, ktoré sa dajú ľahko nainštalovať sami. Dokonca aj neskúsení remeselníci.

Vzhľad kameňov vidieckeho domu

Takzvané kamene vidieckeho domu sú rôzne štruktúrované stavebné kamene (výhľady sú rozmiestnené na oboch stranách alebo na jednej strane), s ktorými môžete ľahko pridať obrazovky súkromia a deliče záhrady (tip na čítanie: Delič záhradnej miestnosti: 8 nápadov pre vašu záhradu) s výškou do troch metrov. nechať stavať. Z čisto vizuálneho hľadiska si môžete dokonca vybrať medzi starožitnými a modernými vidieckymi kameňmi. Okrem toho je väčšina kameňov vidieckeho domu (napr. Vápenec, plastové kamene atď.) K dispozícii aj v rôznych prírodných farbách (šedá, červená, hnedá) a v rôznych formátoch.

Ako sa stavia múr vidieckeho domu?

Ak ste neskúsený remeselník, odporúča sa používať stenový systém s bezšvovým lepením. V tomto systéme sú kamene navzájom spojené pomocou špeciálneho lepidla, ktoré je potrebné zmiešať iba s vodou.

Mnoho poskytovateľov však svojim zákazníkom ponúka aj zjednodušenú štruktúru s viditeľným spoločným dizajnom. Pretože to nie je také ľahké, niekedy sa na tento účel ponúkajú špeciálne semináre. Ak je to potrebné, jednoducho sa opýtajte poskytovateľa alebo sa opýtajte, či sa takéto semináre ponúkajú inde vo vašej oblasti.

Nápady na realizáciu múru vidieckeho domu

➤ Idea # 1 - použite rôzne kamene:

Ak do muriva inštalujete rôzne veľkosti, vytvorí sa kamenná stena, ktorá vyzerá veľmi prirodzene. Môžete to samozrejme postaviť aj ako naklonenú kamennú stenu (napr. Na svahoch).

➤ Idea č. 2 - prepracovať existujúcu stenu:

Vybudovanie múru vidieckeho domu nie je ťažké a dá sa urobiť rýchlo. Ale čo keď už v záhrade je stena? Potom môžete jednoducho prerobiť existujúce murivo pomocou tehál orientovaných na vidiecky dom. Toto samozrejme platí aj pre existujúce schody.

➤ Idea č. 3 - postaviť záhradnú stenu ekologického vidieckeho domu:

Môžete tiež postaviť záhradnú stenu ekologického vidieckeho domu, napríklad tým, že ju vybavíte popínavými rastlinami (tip na čítanie: rastlinné záhradné steny - ako to funguje!). Alebo môžete použiť špeciálne tehly, ktoré počas výstavby zaistia dostatok dutín a výklenkov, v ktorých sa hmyz a iné malé zvieratá môžu neskôr usadiť okrem rastlín.

➤ Idea č. 4 - záhradnú stenu vybavte príslušenstvom:

Po tom, čo záhradná stena vidieckeho domu získala od majiteľov záhrad čoraz viac súhlasov, je teraz k dispozícii množstvo príslušenstva. Okrem iného napr. Nástenné oblúky, pomocou ktorých je možné integrovať oblúky a dvere do stien záhrady. Alebo ploché kamene, čo znamená, že na sedenie môžete použiť aj nízku záhradnú stenu.

K dispozícii sú tiež svietidlá, zásuvky, integrované úložné priestory (úložné boxy), ako aj reproduktory a mnoho ďalšieho. Vďaka tomuto príslušenstvu môžete záhradnú stenu vidieckeho domu používať rôznymi spôsobmi - napr. napríklad ako hranica vonkajšieho sedadla.

Mimochodom:

Vidiecky dom záhradné kamene sú nielen dobré pre stavbu múru. S nimi môžete skutočne prepustiť paru z hľadiska dizajnu. Napríklad sú tiež veľmi vhodné na stavbu vyvýšených postelí a bylinkových slimákov (tip na čítanie: vysádzanie bylinkovej záhrady - pokyny krok za krokom).