Výzdoba

Namontujte markízu skladacieho ramena na balkón - pokyny krok za krokom


Leto, slnko, slnečné žiarenie - ak si chcete užiť slnko aj tieň, mali by ste na balkón pripevniť kĺbové rameno markízy. Tu je návod.

Na balkón je ideálna kĺbová markíza

Markíza predstavuje dokonalú ochranu pred slnkom na balkóne. Okrem toho vytvára perfektnú súkromnú obrazovku, ak napríklad chcete blokovať výhľad na byty vyššie (tip na čítanie: pripojte súkromnú obrazovku na balkón - prezentovaných 8 variantov). Rôzne markízy nájdete v tomto ohľade v špecializovaných predajniach, ale kĺbová markíza ramena je vždy najvhodnejšia pre balkón. Samozrejme by bolo možné predstaviť aj takzvanú upínaciu markízu, pre ktorú nemusíte vŕtať fasádu, ale vždy sa odporúča kĺbová markíza.

dôležité:
Ak žijete na prenájom, musíte pred inštaláciou získať povolenie prenajímateľa.

Pokyny na inštaláciu kĺbového ramena markízy na balkón

1 Krok 1 - Prípravy pred montážou:

Markíza môže vážiť až 80 kilogramov, čo je dôvod, prečo sa okrem stabilného ukotvenia vyžaduje aj inštalácia pomocníka.

Ak máte na balkóne vonkajšie osvetlenie, musíte skontrolovať aj vedenie elektrického vedenia, aby ste ho počas inštalácie nepoškodili. Pred vŕtaním by ste mali z bezpečnostných dôvodov úplne vypnúť napájanie.

2 Krok 2 - Určenie výšky pre montáž:

Pretože markíza by sa nikdy nemala pripevňovať priamo na fasádu, dodávajú sa vždy s montážnymi doskami. Najprv musíte určiť ideálnu výšku pre pripevnenie držiakov. Aby ste sa uistili, že sú na vodorovnej čiare, mali by ste určite použiť vodováhu.

3 Krok 3 - Označte a vyvŕtajte otvory:

Akonáhle ste určili správnu výšku, musíte označiť vŕtacie body cez montážne dosky perom na stene domu. Potom vyvŕtajte otvory vrtákom.

➥ Krok 4 - priskrutkujte montážne dosky k fasáde:

Po vŕtaní by ste mali pred zasunutím hmoždiniek do otvorov vpichnúť maltu, pretože to zaistí väčšie držanie. Ako držiak sa obvykle používajú závitové tyče, ktoré sú často súčasťou dodávky. Akonáhle je malta úplne pevná, môžete pripevniť montážne dosky k fasáde.

Tip:

Ak stena domu nie je úplne vyrovnaná, podložky ich môžu trochu kompenzovať, pretože montážne dosky musia byť rovnako hlboké.

5 Krok 5 - markízu priskrutkujte k montážnym plechom:

Teraz musíte vy a váš pomocník vložiť markízu do držiakov montážnych dosiek. Ak je správne usadený, pripevnite ho skrutkami a maticami.

6 Krok 6 - Nastavte uhol markízy:

Po zaskrutkovaní markízy do všetkých konzol môžete uhol markízy ešte upraviť. To sa však musí urobiť rovnako na obidvoch ramenách.