Nápady a inšpirácia

Údržba drevenej plážovej stoličky - 5 tipov na zachovanie hodnoty


Plážové kreslo nie je len niečo pre pláž - tiež vyzerá skvele na záhrade. Pri správnej starostlivosti sa vám bude páčiť na dlhú dobu.

Doprajte si dovolenku v záhrade

Stoja v Severnom a Baltickom mori a vždy nás očarujú svojím kurióznym, útulným šarmom. Ale rovnako ako sa pohovka dostala na záhradu v posledných rokoch, plážové kreslo sa teraz dostalo do záhrady (tip na čítanie: plážové kreslo - 9 tipov na kúpu). Koniec koncov, plážové stoličky vyžarujú atmosféru dovolenky a kto ich nechce priviesť na záhradu? Okrem toho sú skutočne milí a útulní, takže jeden alebo druhý tu môžu pár hodín trvať.

Aby ste si mohli užívať svoje drevené plážové kreslo na dlhú dobu, musíte sa oň dobre starať (rovnako ako všetky ostatné záhradné posedenie). Toto je jediný spôsob, ako udržať malý kúsok severného mora vo vašej záhrade na dlhú dobu a vychutnať si jeho útulnosť a krásu.

Tipy na starostlivosť o drevené plážové kreslo

Materiály plážového kresla sú dnes navrhnuté tak, aby sa plážové lehátka veľmi ľahko ošetrovali. Ale predovšetkým drevené plážové stoličky si v porovnaní s inými modelmi vyžadujú intenzívnejšiu starostlivosť. Nakoniec, najmä s drevom, napr. vďaka vlhkosti rýchlo prasknú.

➤ Tip 1 - Chráňte plážové kreslo pred poveternostnými vplyvmi:

Najdôležitejším bodom pri starostlivosti o drevené plážové kreslo je ochrana pred počasím. Užijete si to na dlhú dobu, ak svoje plážové kreslo vždy dobre chránite pred dažďom, snehom a inými poveternostnými vplyvmi. Odporúča sa preto, aby ste svoje plážové kreslo vždy nepoužívali ochranným poťahom. Zvyčajne odpudzujú vodu a chránia nielen pred najrôznejšími poveternostnými podmienkami, ale aj proti nečistotám.

Napríklad môžeme odporučiť ochranný poťah na plážové kreslo, ktorý nájdete na jago24.de. Nie je ľahké ho pripevniť len vďaka zipsu, ale ponúka aj lepšie držanie vďaka elastickému pásiku dole a je k dispozícii aj v dvoch farbách a veľkostiach. Na výber sú: 132 x 162 x 92 cm a 162 x 162 x 92 cm (š xvxh).

Dôležité:

Ak je vaše plážové kreslo zvlhnuté, nechajte ho úplne zakryť ochranným krytom. Inak sa môže tvoriť pleseň.

➤ Tip 2 - Drevené časti pravidelne impregnujte:

Aby ste zabránili tomu, aby sa na dreve v určitom okamihu objavili svetlé škvrny kvôli intenzívnemu slnečnému žiareniu a meniacim sa poveternostným podmienkam, mali by ste ho pravidelne natierať ochrannou glazúrou na drevo, a tak ho impregnovať. Napríklad odporúčame ochrannú glazúru na drevo Xyladecor 2v1, ktorú si môžete kúpiť lacno na stránke amazon.de. Tu je k dispozícii nielen v rôznych veľkostiach, ale aj v mnohých rôznych farbách. Tu by mala byť správna farba pre každé plážové kreslo.

Na druhej strane pri plážovom kresle z teakového dreva nie je potrebné a tiež nevhodné maľovať ochrannou glazúrou na drevo, pretože toto drevo má vysoký podiel oleja, a preto sa najlepšie impregnuje proti poveternostným vplyvom. Má zmysel aplikovať trochu teakového oleja na drevo z času na čas, aby sa zachoval lesk a krásny vzhľad dreva. Inak by sa mohlo stať, že sa drevo v určitom okamihu mierne zmení na sivé. Takýto produkt nájdete aj na stránke amazon.de.

➤ Tip 3 - impregnujte textílie:

Bavlnené tkaniny používané na plážovom kresle sú obyčajne impregnované a ľahké markízové ​​tkaniny. Impregnácia sa však môže časom opotrebovať. Ak si to všimnete, stačí použiť impregnačný sprej a striekať čalúnenie.

➤ Tip 4 - Čisté textílie:

Ak sú čalúnenie alebo látky mierne znečistené, najlepšie je vyčistiť ich jemnou mydlovou vodou. V prípade silného znečistenia sú však čistiace prostriedky obsahujúce kyslík, ako napr Používa sa Vanish Oxi Action. Informácie o tom, ako správne používať tento liek, nájdete na stránke vanish.de. Obliečky na vankúše sa dajú odstrániť vďaka zipsu, ale môžete ich umyť aj v práčke.

➤ Tip 5 - plážové kreslo správne prezrite:

Rovnako ako vy robíte všetok ostatný záhradný nábytok v zime, musíte pripraviť plážové kreslo na chladné obdobie. V zásade môže vaše plážové kreslo zostať v zime vonku. Potom je najlepšie umiestniť ho na tehly alebo europaletu. Takto zaistíte, aby vzduch mohol cirkulovať pod ochranným krytom.

V suchých dňoch by ste mali čas od času tiež odstrániť ochranný kryt, aby mohla kondenzovaná voda vyschnúť a nevytvorili sa škvrny od plesní. Aj keď je ochranný obal priedušný, mali by ste ho čas od času odstrániť, aby boli materiály skutočne dobre vetrané.