Tipy a triky

Výsadba zeleniny v kvetináči - 6 dôležitých tipov na pestovanie

Výsadba zeleniny v kvetináči - 6 dôležitých tipov na pestovanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vždy pestujte zeleninu v posteli? Choďte si zaplávať proti aktuálnej a rastlinnej zelenine v kvetináči! Je to praktické a zároveň dekoratívne.

Zelenina sa dá vysádzať aj v kvetináčoch

Veľká záhrada je skutočne niečo nádherné. Ale to, že máte veľa postelí, neznamená, že v nich musíte pestovať iba zeleninu. Zeleninu môžete dostať aj na terasy a balkóny tak, že ich jednoducho zasadíte do hrnca. Alebo môžete vytvoriť celú črepníkovú záhradu (tip na čítanie: vytvorte črepníkovú záhradu - takto sa to robí). Toto nie je len praktické, pretože vždy máte čerstvú zeleninu priamo pred nosom, napr. Rastlina Čučoriedky alebo espalier ovocie, to je tiež veľmi dekoratívne.

Tipy na pestovanie zeleniny v kvetináči

➤ Tip 1 - vyberte si správnu zeleninu:

Najvhodnejšie na pestovanie v kvetináčoch sú:

  • Pflückblumenkohl
  • paradajky
  • chili
  • paprika
  • baklažán
  • uhorky
  • hrášok
  • cuketa

Záhradu s kvetinovými kvetmi môžete samozrejme doplniť aj pestovaním širokej škály bylín, ako napr Řeřicha, mäta pieporná, pažítka, bazalka atď. (Tip na čítanie: rastlinná zelenina na balkóne - 9 druhov zeleniny ponúkaných pre začiatočníkov)

➤ Tip 2 - Preferujte terakotové hrnce:

Prírodné terakotové kvetináče sú najvhodnejšie na pestovanie zeleniny, ktorá vždy zaisťuje dobré podnebie vo vnútri vane a zvyčajne zabraňuje nežiadúcemu zamokreniu v kvetináčoch. Záhradné tácky sú vhodné pre každú veľkosť hrnca a ponúkajú trivety, niekedy dokonca zasklené, a teda nepremokavé proti akýmkoľvek povrchovým krytinám.

➤ Tip 3 - Správne pripravte zeminu:

Pred pestovaním zeleniny v kvetináči by ste mali najskôr pridať kompost do pôdy na pestovanie kvetináčov, aby ste mali dostatok živín neskôr.

➤ Tip 4 - Poskytnite rastlinám pomôcky na lezenie:

Niektoré druhy zeleniny (napr. Paradajky) tiež potrebujú pomoc pri lezení ako črepníková rastlina, ktorú musíte voľne vložiť do jednotlivých kvetináčov. V špecializovaných predajniach nájdete rôzne modely horolezeckých pomôcok, ktoré sú vhodné pre každú nádobu a ktoré môžete každý rok znovu použiť.

➤ Tip 5 - použite rámik krokov:

Ak zakrývate črepníkové rastliny na stupňovitom ráme, môžete umiestniť viac rastlín a tiež dosiahnuť vyšší výnos!

➤ Tip 6 - Veľa zeleniny:

Pri pestovaní zeleniny v kvetináči je obzvlášť dôležité, aby ste ich vždy hojne zalievali. Najmä v teplých dňoch sa kvetináč môže veľmi zahriať a pôda, ktorú obsahuje, môže vyschnúť. Preto by ste mali vždy hojne vodu. Ale buďte opatrní: nesmie dôjsť k zamrznutiu!