Sadenice

Položte okraj trávnika - pokyny a tipy

Položte okraj trávnika - pokyny a tipyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Položenie okraja trávnika - na prvý pohľad to vyzerá celkom ľahko, však? Ak si tu však nebudete dávať pozor, môžete sa rýchlo pokaziť.

Obrubníky sú veľmi univerzálne

Obrubníky (tiež nazývané obrubníky) môžete v záhrade používať rôznymi spôsobmi. Napríklad na oddelenie postele od zelene. To uľahčuje kosenie trávnika, pretože môžete kosačku jazdiť pozdĺž okraja a tiež zabraňuje rastu trávy do postelí.

Obrubníky však môžu tvoriť aj koniec spevnenej plochy. Napríklad môžu tiež stabilizovať vonkajšie kamene terasy pokrývajúce terasu alebo ohraničiť záhradnú cestu priečne. Môžu sa tiež použiť na zabezpečenie násypu alebo stabilizáciu štrkovej hranice okolo domu. Obrubníky môžete samozrejme použiť aj na iné účely a použiť ich na stavbu lavičky alebo ako schody na záhrade.

Tipy na kladenie obrubníkov

➥ Tip 1 - vyberte si správnu silu:

V obchode nájdete veľký výber obrubníkov v rôznych veľkostiach, materiáloch a hrúbkach. Najlacnejšou možnosťou je šedý betón. Do záhrady priveďte ešte trochu korenia s farebnými lemovacími kameňmi. Pre väčšie rozpočty a sofistikovaný dizajn záhrady nájdete v špecializovaných predajniach aj kamene z prírodného kameňa, ako sú žula, vápenec alebo pieskovec.

Pri výbere materiálu by ste sa mali rozhodnúť podľa svojho vkusu. Je iba dôležité, aby ste vždy vybrali hrúbku, v ktorej oblasti majú byť kamene položené a aké zaťaženie musia pri výbere hrúbky znášať.

Dodatočné tip:

Pokladanie je obzvlášť ľahké, ak vyberiete obrubníky, ktoré je možné posúvať spolu. Tieto kamene sú vyklenuté dovnútra na jednej strane a smerom von na druhej.

2 Tip 2 - Nechajte sa obrubiť do zeme:

Je vhodné nechať kamene vždy v pôde. S výškou 20 až 30 centimetrov to nie je problém. Zelenej oblasti sa môžete šíriť pod kameňmi len tak, že ju pustíte do zeme. Hranové kamene majú okrem toho iba dostatočnú stabilitu a neprekrývajú sa. Nechajte obrubníky tak hlboké, že z hora vyčnieva iba vrchol (ktorý je polkruhový).

➥ Tip 3 - Použite sprievodcu a vodováhu:

Okrem toho je dôležité, aby ste pri pokládke používali vodiacu čiaru a vodováhu. Toto je jediný spôsob, ako neskôr zabezpečiť, aby kamene boli priamo v zemi a tiež tvorili priamku.

Pokyny na položenie okraja trávnika

Krok 1:

Aby ste dostali veľmi priamku, musíte najprv nakresliť čiaru pevne pozdĺž okraja trávnika. Možno sa budete môcť orientovať na záhradnú cestu alebo plot.

Krok 2:

Teraz sa používa rýľ. S týmto musíte teraz vykopať priekopu šírku obrubníkov. Hĺbka by mala byť založená na výške kameňov.

Krok 3:

Teraz vložte okrajové kamene do tejto brázdy. Nemusíte ich navyše upevňovať betónom. Sedíte tak hlboko v zemi, že pošmyknutie je takmer nemožné. Potom ich môžete jemne poklepať gumovou paličkou, aby boli všetky v rovnakej výške. Obrubníky by sa mali zabetónovať iba v mimoriadne namáhaných oblastiach nehnuteľnosti.

Krok 4:

Vyťaženú zeminu môžete aspoň čiastočne naplniť späť do priekopy. Aby ste tomu zabránili neskorému potápaniu, mali by ste pôdu vysypať dostatočným množstvom vody. Potom pridajte trochu pôdy.