Starostlivosť

Odstránenie buriny medzi kamennými doskami - 6 účinných tipov


Napriek starostlivej starostlivosti sa burina často šíri medzi kamennými doskami. Naše tipy spôsobia, že to rýchlo zmizne.

Buriny sú tŕňom na strane mnohých

Medzi trávnatými doskami sa ťažko dá vyhnúť tráve, machu alebo burine. Sama osebe to nie je také zlé, ale na záhradných cestách alebo na terase to môže byť veľmi nepríjemné. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako efektívne odstrániť trávu a burinu medzi kamennými doskami.

Takže burina zmizne medzi kamennými doskami

Tip 1 - použite škrabku na kĺby:

Ak plocha, na ktorej sú umiestnené kamenné dosky, nie je príliš veľká, je vhodné odstrániť burinu medzi spojmi čo najskôr ručne. Mali by ste použiť starý nôž alebo špeciálnu frézu na burinu alebo škrabku na kĺby. Je dôležité, aby ste rastliny chytili spolu s koreňmi, aby sa neobjavili tak rýchlo.

Tip 2 - použite vysokotlakový čistič:

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť buriny medzi kamennými doskami, je použitie tlakovej umývačky. Použite to na očistenie kĺbov a ich opätovné naplnenie malým pieskom, aby sa burina v budúcnosti tak rýchlo nedostala.

Tip 3 - použite plynový horák / burinu:

Ak vlastníte plynový horák, môžete ho použiť na spálenie trávy a buriny v kĺboch. Potom môžete zvyšky jednoducho odstrániť pomocou metly. Pri použití zhášača plameňa buďte veľmi opatrní (pozri burinu) a venujte pozornosť aj rastlinám v tejto oblasti, inak by mohli horieť.

Tip 4 - použite biologický zabíjač burín:

Ak je ručné odstraňovanie trávy, machu, púpav atď. Príliš ťažkopádne a časovo náročné, môžete si kúpiť tekutý biologický zabijak buriny od špecializovaných predajcov. Odporúčame napríklad NEUDORFF Finalsan Concentrate Weed Free Plus (k dispozícii tu). Musíte jednoducho zriediť tento prostriedok na ničenie buriny vodou podľa informácií na obale a potom ho umiestniť medzi kamenné dosky.

Tip 5 - Používajte spojovaciu maltu na báze živice:

Buriny pokračujú v klíčení. My vlastníci záhrady s tým musíme jednoducho žiť. Ale môžete sa ho skutočne zbaviť natrvalo medzi kamennými doskami záhradných chodníkov alebo terasy. Z železiarstva môžete získať špeciálnu maltovú spojovaciu maltu na báze živice. Potom jednoducho vložte tento materiál do spojov medzi jednotlivými panelmi. Pretože ide o elastickú škárovaciu hmotu, nemôže dôjsť k poškodeniu mrazom a nehrozí riziko prasklín.

Tip 6 - Fleece proti burine:

Ak znova položíte kamenné dosky, môžete podniknúť preventívne opatrenia, aby tráva a buriny nemali šancu. Ak to chcete urobiť, jednoducho si v železiarstve kúpte špeciálny rúnok alebo vhodný film a položte ho pod panely. Potom vyplňte škáry pieskom a už nebudete vidieť film. Je to veľmi jednoduchá a lacná metóda, pretože taký film stojí len pár eur.

Nepoužívajte soľ ako zabíjač burín!

Často si môžete prečítať špičku, podľa ktorej môžete burinu zničiť aj soľou. Mnoho ľudí rozpúšťa cestnú soľ v horúcej vode a potom ju naleje na kamenné dosky. To sa však neodporúča, pretože soľ je absolútne škodlivá pre životné prostredie a je do vody vháňaná do zeme. Takže sa vyhýbajte soli ako zabíjač burín!