Starostlivosť

Správne zalievanie v lete - tieto pravidlá sa musia dodržiavať


Najmä pri vysokých letných teplotách kvety rýchlo visia na hlavách. Správne liatie je preto absolútnou nevyhnutnosťou. Tieto tipy ukazujú, ako na to.

Správne zavlažovanie je v lete mimoriadne dôležité

Všetci vieme, že sami: ak teplota stúpne na 30 stupňov, často sa cítime ohromení teplom. Ak vôbec nenájde vietor, väčšina z nás zápasí s počasím. Takto si musíte predstaviť rastliny vo vašej záhrade. Aj keď však môžeme rýchlo utiecť do tieňa, keď je slnko silné, musia odolávať silnému slnečnému žiareniu.

Väčšinou to však väčšina rastlín nedokáže urobiť sama. Potrebujete od vás nejakú podporu. V opačnom prípade to môže mať fatálne následky. Napríklad vaše kvety vyschnúť alebo dokonca získať skutočný spálenie od slnka (pozri Vyhýbanie sa spáleniu od rastlín - 4 tipy) a „spáliť“. Preto je absolútne nevyhnutné, aby ste rastliny veľmi zalievali. Tip na čítanie: zalievanie kvetov na dovolenke - 4 tipy

Dôležité pravidlá pre zalievanie v lete

➤ Pravidlo č. 1 - vyberte perfektný čas odovzdania:

V zásade je najlepšie zalievať rastliny skoro ráno medzi 6. a 7. hodinou ráno. Potom sú teploty stále príjemne chladné, čo znamená, že závlahová voda sa tak rýchlo neodparuje. Rastliny sa tak môžu nejakú dobu živiť zavlažovacou vodou.

Ak na druhej strane budete vodu iba vo večerných hodinách, mohlo by sa stať, že dovtedy už visia niektoré rastliny s dlhými smädmi.

➤ Pravidlo č. 2 - dokonalé množstvo vody:

✻ postele:

V priemere celkom postačuje 20 až 30 litrov na štvorcový meter rastlinného lôžka. Vo veľmi horúcich dňoch však môžete toto množstvo opäť zvýšiť o približne 10 litrov. Nalievanie by však malo byť veľmi opatrné. Ak je to potrebné, odporúča sa niekoľko zavlažovacích cyklov v rade, aby sa voda dobre absorbovala do pôdy a mohla preniknúť čo najhlbšie do koreňového systému.

✻ Kontajnerové rastliny / kvetináče:

Rastliny z kvetináčov a kvetináče by ste mali vždy zalievať, kým prebytočná voda nevyteká z odtokových otvorov na dne hrnca.

✻ čerstvé vysadené kvety / rastliny:

Rastliny čerstvo používané v záhrade by sa mali napojiť omnoho častejšie, aby sa mohli správne zakoreniť.

✻ plytké alebo hlboké korene:

Okrem toho by ste pri zalievaní mali jasne rozlišovať medzi plytkými a hlboko zakorenenými koreňmi, pretože najmä korene s plochými koreňmi logicky vyžadujú omnoho viac a následne viac vody ako hlboko zakorenené korene.

✻ trávnik:

Mnohí robia chybu, že v lete vyfúknu trávnaté plochy príliš neskoro v lete a potom vytvoria hnedé škvrny (suché polia). Aby ste zabránili vzniku takýchto suchých polí, mali by ste sa pokúsiť krátko zaliať váš trávnik približne od prvého sušiaceho týždňa v neskorých večerných hodinách (približne 10 až 15 litrov na meter štvorcový).

➤ Pravidlo č. 3 - Na zavlažovanie používajte dažďovú vodu:

Dažďová voda je perfektná zavlažovacia voda! Preto je najlepšie nastaviť na vašej záhrade dažďový barel na zhromažďovanie dažďovej vody. To šetrí náklady na vodu a veľmi prospieva závodu. Inak môžete na zálievku použiť aj stojatú vodu z vodovodu. Ak nemáte inú možnosť, môžete samozrejme naliať aj normálnu vodu z vodovodu, nesmie to však byť príliš studená.

Náš tip: položte odkvapovú hadicu alebo naneste kôru na mulčovanie

Aby ste sa vyhli neustálemu zalievaniu, môžete na svoje postele položiť aj kvapkaciu hadicu, ktorá zaisťuje neustále zavlažovanie. Mali by ste však vedieť, že nákup takého systému je o niečo drahý a stále ho musíte monitorovať (vzhľadom na čas nalievania, množstvo vody, poruchy atď.).

Ale aj použitie mulčovej kôry v lôžkach zaisťuje dlhšie ukladanie množstva vody v pôde. Tu si môžete prečítať, ako to urobiť správne: Šírenie mulčovej kôry - takto sa to robí.