Inštrukcia

Výsadba balkóna kvetmi - prezentujú sa nápady na pestovanie kvetín a kvety nenáročné na starostlivosť

Výsadba balkóna kvetmi - prezentujú sa nápady na pestovanie kvetín a kvety nenáročné na starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je váš balkón šedý, úplne prázdny a nevhodný? Potom sa kreatívne! Ukážeme vám, ako z neho môžete urobiť skutočnú oázu kvetov.

Kvety vždy patria na balkón

Nie každý môže vlastniť záhradu. Preto je o to dôležitejšie, aby aspoň v byte a na balkóne našli svoje miesto krásne kvety. Ale najmä na balkóne mnohým chýba predstava o tom, ako ich správne vysadiť. Koniec koncov, nie všetky rastliny sú vhodné na balkón. (Tip na čítanie: rastlinná zelenina na balkóne - 9 druhov zeleniny ponúkaných pre začiatočníkov)

A mnohým tiež chýbajú nápady na usporiadanie rastlín. Koniec koncov, existuje oveľa viac možností, ako len pestovať kvety v balkóne. Pre každého, kto potrebuje trochu inšpirácie alebo pomoc s týmto as výberom rastlín, tu je niekoľko druhov kvetín, ktoré sa ľahko udržiavajú, a kreatívne nápady na usporiadanie rastlín.

Nápady pre výsadbu kvetín na balkóne

➤ Tip 1 - zasadte kvety do závesných kvetináčov:

Kvetinové boxy nie sú pre každého. Ak sa vám páči trochu vzdušnejšie, mali by ste radšej používať balkónové závesné kvetináče (dostupné napríklad tu). Jedná sa o kvetináče s háčikom, vďaka čomu sa dajú ľahko pripevniť na balkónové zábradlie. Sú k dispozícii v obchodoch v širokej škále veľkostí a farieb, takže tu by malo byť niečo pre každý vkus.

➤ Tip 2 - Na balkón umiestnite nádoby na rastliny:

Kontajnerové rastliny sa líšia veľkosťou, a preto ich možno umiestniť na akýkoľvek balkón. Takže napr. tiež anjelská trúba, ktorá uprednostňuje tienisté miesto. Na druhej strane si na balkóne môžete vytvoriť letný pocit, ak tam umiestnite palmy. Ako zasvätený tip pre balkón orientovaný na juh vám tiež môžeme dať banánový strom.

➤ Tip 3 - závesné kvety:

Samozrejme môžete použiť aj závesné kvety na balkón. Ak ich zasadíte do závesných kvetináčov alebo do kvetináčov, máte tiež dobré súkromie na balkóne. Závesné rastliny ako strieborný dážď, gundermann alebo závesné pelargónie sa predovšetkým odporúčajú na balkón.

➤ Tip 4 - lezenie kvetín v nádobe:

Dokonca aj lezecké rastliny vždy vyzerajú na balkóne veľmi krásne. Mali by ste však potom pripevniť mrežu k jednej z balkónových stien, aby ste rastlinám poskytli optimálnu príležitosť na rast. Obzvlášť sa na to hodia klematis, ktorý po dlhú sezónu krásne kvitne, hrozno (vrátane zberu ovocia koncom leta) a lezenie ruží, ktoré sa najlepšie vysádzajú vo vaniach.

➤ Tip 5 - Nastavte schody na kvetiny a rastliny:

Ak chcete na balkón umiestniť čo najviac rastlín, mali by ste jednoducho postaviť poličku alebo kvetinové schodisko (skvelý modelový variant tu). Ako už názov napovedá, jedná sa o poličku, ktorá ponúka veľa priestoru pre balkónové rastliny. Postupné usporiadanie políc tiež dáva všetkým rastlinám optimálne svetlo.

Ľahko udržiavateľné kvety na pestovanie balkónov

Ak sa nechcete spoliehať na lezenie alebo zavesenie kvetín, zostavili sme pre vás prehľad relatívne ľahko udržiavateľných kvetín, ktoré tiež prospievajú na balkóne.

kvet:vhodné pre:Poznámky k závodu:
begónieZápadný alebo východný balkónVoda mierne, pravidelne hnojiť
muškátyJuhozápadný a východný balkónmožno kombinovať so závesnými pelargóniami, nie sú odolné
fuchsieJuhozápadný alebo juhovýchodný balkónPreferujte vytrvalé odrody
petúnieJužné balkónpravidelné čistenie, sú vhodné aj na ubytovanie v závesných svetlách
verbenyJužné balkónVyvarujte sa zamokrenia
Dvojlôžková zvonicaEast BalkónPravidelne odrežte vyblednuté
Zaneprázdnený Lieschenpolotieňnie vytrvalý
nechtíkJužné balkónnie vytrvalý
Mittagsgoldslnečný balkónstrieborný listový tvar a žlté kvety sú skvelým kontrastom

Dôležité pre balkónové rastliny: zavlažovanie

Balkónové rastliny zvyčajne vždy potrebujú veľa vody a pravidelne, aby nezomreli. Preto by ste mali kvety zalievať každý deň ráno a / alebo večer. Väčšina rastlín nemá rád zamokrenie, takže by ste mali ihneď vyliať pretekajúcu vodu. Túto prácu môžete ušetriť, ak pri nákupe balkónov s kvetinovými kvetinami venujete pozornosť existujúcemu drenážnemu systému (napr. Plastové puzdro s dvojitou stenou). Ak však prší priamo na balkónových rastlinách, v takýchto dňoch sa môžete samozrejme vyhnúť zalievaniu.Komentáre:

 1. Negul

  Môžem vám ponúknuť návštevu webovej stránky, kde je veľa článkov na túto tému.

 2. Melchoir

  you still remember 18 centuries

 3. Bert

  Ano, naozaj. I agree with all of the above.

 4. Chuchip

  Môžem odporučiť, aby ste navštívili stránku, na ktorej je veľa informácií o téme, ktorá vás zaujíma.

 5. Arashitilar

  Domnievam sa, že sa mýlite. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.Napíšte správu