Tipy a triky

Terasa na jeseň - 5 inteligentných nápadov na dekoráciu

Terasa na jeseň - 5 inteligentných nápadov na dekoráciu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dni sa znižujú, teploty sú nepríjemné a obloha sivá - jeseň je tu! S našimi inteligentnými nápadmi na dekoráciu môžete na svoju terasu priniesť nejaké farby.

Čas, keď nám slnko šteklí ráno, je pomaly u konca. Otočíme sa a otočíme sa v posteli a chceme vytiahnuť pokrývky cez naše hlavy. Presne to isté večer. Radšej by sme sa radšej pripravili na príjemnú prikrývku a horúcu šálku čaju na gauči ako na záhradníctvo. (Tip na čítanie: urobte záhradu zimnou odolnosťou - malý kontrolný zoznam) Všade je takmer rovnaká.

Najmä v našich zemepisných šírkach nie je pravda, že obloha je vždy od októbra sivá a neustále prší. Nie je to nič za nič, čo hovorí o Zlatom októbri. Aj tu sú stále pekné slnečné dni, v ktorých môžete pohodlne sedieť na terase a prípadne sa mumlať v prikrývke a vychutnať si čistý vzduch. Aby bolo prostredie príjemné a príjemné, dnes sme pre vás pripravili 5 inteligentných nápadov na dekoráciu.

5 jesenných nápadov na výzdobu terasy

➤ Tip 1 - Tekvica pre farebné akcenty

Tekvica nie je len ozdoba pre Deň vďakyvzdania a Halloween. Počas jesene sú obľúbené tekvica rôznych farieb a tvarov. Vytvárajú šplouchanie farieb na stoloch alebo pod kvitnúcimi jesennými kvetmi. Sú tiež absolútnym lákadlom v ozdobných miskách.

Tekvica vydrží naozaj dlho a dozrieva dobre aj na jesennom slnku. Takže tekvica môžete používať aj po období dekorácie. Ak chcete zabrániť hnilobe tekvica zdola, mali by ste ich občas utrieť zdola alebo ich dať do koša so slamkou.

Je to zvlášť lákavé, keď tekvica už vyrástla vo vašej vlastnej záhrade. Takže si môžete podľa potreby pomôcť s posteľou a rôznymi druhmi tekvice, ktorú si dokonca vyberiete a nie sú závislé iba od vedľajšieho obchodu s potravinami. (Tip na čítanie: výsadba tekvíc - 2 možnosti)

➤ Tip 2 - Doplňte kvetináče

To, že ich leto viseli kvetiny a rastliny, neznamená, že vaša terasa musí teraz vyzerať fádne a nevýrazne. Existuje veľa druhov rastlín, ktoré môžete stále pestovať vonku na jeseň. Vresovisko je veľmi populárne a zvlášť známe. Obchod tu už má niekoľko odrôd. Niektoré s kvetmi a iné s púčikmi vždy uzavreté. Obe vyzerajú mimoriadne atraktívne kvôli intenzite farieb a dodávajú krásnym farebným akcentom. (Tip na čítanie: pestovanie vresov - takto sa to robí)

To, čo pestujete vresovisko, je tiež úplne na vás. Existuje niekoľko možností. Na jednej strane môžete rastliny samozrejme umiestniť do kvetináčov všetkých druhov. Na jeseň to vyzerá veľmi pekne, keď ich zasadíte do pletených košov alebo do živých škatúľ, ktoré potom môžete skvele vyzdobiť.

Rastliny s osvetlenými predmetmi sú zvláštnym vrcholom. Osvetlenie vytvára počas večerných hodín magické prostredie a kvitnúce vresy dodávajú farebným akcentom.

Napríklad som objavil takýchto špeciálnych pestovateľov na www.accentum.net. Pozri obrázok vpravo. Nie je to lacné, ale skutočný pútač.

➤ Tip 3 - drotár s gaštanmi a žalúdkami

Ďalšou veľmi typickou jesennou ozdobou sú gaštany a žalude. S týmto môžete drotársky druh. Malé zvieratá sú u detí veľmi obľúbené. Gaštany sa dajú ľahko vyrábať aj v malých reťaziach, ktoré môžete zavesiť kdekoľvek. Dokonca aj jednoduché pramene s gaštanmi a žaluďami sa môžu striedavo skvele pripájať na terasu.

Drobné drevené špajle s gaštanmi a žaluďmi sa tiež dajú ľahko zasunúť do pôdy kvetináčov alebo kvetináčov. Na stránke www.heimwerker.de som našiel veľa jedinečných nápadov na pohrávanie s gaštanmi. Len sa pozrite a trochu si prehliadnite.

»Tip: Ak sa na jesennej prechádzke nechceš zbierať gaštany, určite nájdete v susedstve niektoré deti, ktoré si samozrejme radi vyberajú za malý poplatok.

➤ Tip 4 - Naplňte vázy jesennými predmetmi

Na stoloch a laviciach je vždy miesto pre vázy, sviečky alebo podobne. Jednoducho si vždy vytvoríte magickú atmosféru.

Namiesto čerstvých kvetov sa vázy môžu používať aj na iné účely. Naplňte ich jednoduchými vecami z prírody. Môžu to byť gaštany, listy, malé tekvice, žalude, bukové orechy, šišky, malé hrnčeky na kone alebo aj svetlé jablká. Upravte jednotlivé materiály pekne a ozdobte vázu pekným jesenným lukom. Potom to položte na malé farebné more listov a máte hotovo. Tak jednoduché a pritom absolútne pútavé.

➤ Tip 5 - vstupné dvere skrášľujú listy a jesenné vence

Na jeseň listy pomaly, ale určite padajú zo stromov. Než sa všetci spojíte a zlikvidujete ich na komposte, môžete si vybrať tie najkrajšie a vyrobiť farebný jesenný listový veniec. Jednoducho vložte malú dierku do stredu ihlou a prevlečte ňou stuhu. Na konci stačí urobiť malý uzol a veniec je pripravený zavesiť.

Medzi jednotlivé listy môžete umiestniť aj gaštany, šípky alebo žalude. Vyzerá to nielen pekne, ale vytvára sa aj niekoľko ďalších prízvukov. Ak vám jednotlivé listy nestačia, môžete si z prútikov prútiť skutočný veniec a vybaviť ich materiálmi z prírody. Obrázok vpravo ukazuje, ako by to mohlo vyzerať.

Kreatívnejšie nápady na jeseň s podrobnými podrobnými pokynmi nájdete napríklad na www.kidsweb.de. Medzi nimi je tiež veľa čísel, ktoré sa dajú kukurica, šípky, gaštany atď.

Bavte sa tvorbou a zdobením!